Ons Weekpraatje. Kwakzalverij* oyteïibcejt cMe*U Soest Koninginnedag. Diverse Politie-verordeningen. In het maatschappelijk verkeer* Juist orr.dat ik mij steeds ijverig heb ge keerd tegen de kwakzalverij op medisch ge bied, geraakte ik tot in het diepst van mijn gemoed geschokt door de beschuldiging van den inspecteur voor de volksgezondheid te Utrecht,Dr. Hemmes, dat ik zelf... ook 'n kwakzalver zou zijn. Let wel, de beschuldi ging was niet tot mij persoonlijk gericht, maar tot al degenen, die zich van tijd tot tijd inlaten met het snijden van eksteroogen! De uitlating werd gedaan bij een proces te Utrecht tegen een verdachte, die beschul digd werd van het langs electrischen weg verwijderen van hinderlijke gezichtsharen. Als getuige-deskundige was in deze zaak voor noemde Dr. Hemmes gedagvaard. Hij achtte de geschiedenis van de onthaarde dame een overtreding van de wet op de uitoefening van de geneeskunde en gaf bovendien als zijn meening te kennen, dat ook het snijden van likdoorn een onbevoegd uitoefenen van de geneeskunde beteekent. Pedicures, zeide hij, dienen een medische opleiding te hebben ge had. i Ik heb geen medische opleiding gehad eu ben dus een kwakzalver. Want ik snijd mijn eksteroogen maar dan ook alleen de mijne op tijd, d.w.z. voor ze gelegenheid krij gen om als barometers te gaan dienen en me met veel gesteek, op handen zijnde regen buien te gaan voorspellen. Moet ik voortaan nou werkelijk met zoo'n akkefietje naar den huisarts, wat zeg ik? naar den specia list, naar den chirurg? Het legertje der kwakzalvers is met de of- ficciëele uitspraak van den Utrechtschen In specteur der Volksgezondheid wel plots 'n kolossale bende geworden. Een geluk voor ons, kwakzalvers, is het nochtans, dat we gewoon zijn om onze operaties nagels knippen en eelt afpellen, op voor het pu bliek en de politie ontoegannkelijk terrein te .verrichten, n.1. in de slaap- of de badkamer. Als het overheidstoeziccht op ieders privé- werzoïging zijner gezondheid zich in de door Ds. Hemmes aangewezen richting, blijft ont wikkelen, dan krijgen we binnenkort zelfs den dokter-specialist-in.het haarknippen. En mo gen we's morgens niet meer opstaan voor de komst van een der geneesheeren, die zich trollen gaan specialiseeren in het wasschen en ooren-peut eren hunner volksgenooten. Als ge het mij eerlijk vraagt: ik vind lik doorns-snijdende geneesheeren voorloopig bestaan ze nog slechts in de toekomst-ver beelding van Dr. Hemmes nog grooter kwakzalvers, maatscchappelijke kwakzalvers, dan de kooplui, die een onschuldig watertje ^geschikt \oor alle kwalen'* aan domme lij ders aan ingebeelde ziekten zien te slijten. De wetenschap blijve de groote lijnen der polksgezondheid verzorgen en bewaken, het poetsen vna de machine kan wel aart de ee gebruikers worden overgelaten. Een belangrijke opzet kan door een al te groote detailleering worden geridiculiseerd Bn daardoor worden geruineerd. Ik denk hier niet alleen aan de zorg voor de volksgezondheid, maar ook aan die voor de algemeen maatschappelijke welvaart. Die lorg ontaardt nu en dan eveneens in over- keids gekwakzalver, in officïeele likdoornsnij- ■Jerij. Ik heb voor me liggen-, het weekblad „Peel en Maas'*; uitgegeven te Venray. Daarin staat o.m. het verslag van de jongste raadszitting dier gemeente. .,Uit dat verslag citeer ik het volgende: De heer Van Boven deelde mede, dat bij de laatste inkwartiering een steuntrek ker ook een militair ingekwartierd kreeg, waaraan hij zijn beste zorgen besteed had. Hiervoor kreeg hij een vergoeding van twintig cent, waarop aan de Arbeids beurs 14 cent ingehouden werd wegens „genoten'bij-inkomsten. Spreker vond dit kras. De Voorzitter merkt op, dat men in den Haag streng is op dergelijke dingen. Men zou zoo zeggen: als 'n werklooze een soldaat krijgt ingekwartierd ad 20 cent per dag en de man moet voor zoo'n geval *n paar bo ssen stroo aansleep en en een ge deelte van zijn kleine behuizing afstaan, laat de overheid zich dan vooral niet be moeien met het „vraagstuk'*, hoeveel de „be voordeelde* - werklooze van die 20 cent over houdt. Wanneer de kwartiergevers even wei nig scheutig waren als de autoriteiten, dan feouden de Nederlandsche soldaten het De- lab berd hebben in hun tijdelijke tehuizen. Maar de meesten bewaren daaraan dankbare herinneringen, wat ten duidelijkste bewijst, dat de „winst'' op de 20 centen inkwartie- ringsgelden niet in de zakken der kwartier gevers is gebleven. Maatschappelijk-officieel p-euterwerk als het raadslid -van Venray signaleerde, maakt een goede en rustige bevolking onnoodig wrevelig. Wanneer de weelde van 20 centen in- kwartieringsgeld den werkloozen kwartierge ver gaat steken, dan hoeft de overheid zich nog niet met het snijden van dezen likdoorn te bemoeien, de vrouw van zoo'n man kent wel een practisch huismiddeltje voor zoo'n kwaal Een ander voorbeeld van officieele kwak zalverij. Een elfjarig jongetje had hij een land bouwer te Vlist een stuk koek gehaald. Dat was een geschenk voor zijn groot- Bader, die overmorgen jarig was. Zijn groot rader had het niet breed en daarom had de tulhartige boerin ook een stukje koter mee gegeven. Zij haalde het af van de voor eigen gebruik bestemde klont en deed het stukje tot een gewiceht van 3 ons op een schaaltje waarmede de jongen, blij met de geschen ken, op weg naar opa toog. Aldus het simpele verhaal van een goede daad, zoo schrijft de Tel. Maar wat gebeurde. Onderweg kwam de jongen een paar amb tenaren tegen. „Wat heb je daar, laat eens kijken'', kreeg hij te hooren en toen werd het vastgesteld: de knaap vervoerde boter, niet voorzien van een merk. En dies stond Woensdag dee chtgenoot van de vrouw met het medevoelende hart voor den kantonrechter terecht. Hij vertelde van wat er na de aanhouding van den jongen was gebeurd. De ambtenaren hadden in zijn huis alles nagezocht, in de boeken gespeurd en den room gemeten, om na te gaan of er soms geknoeid werd, doch dit was niet het geval en ten slotte bleef er niets anders over dan de ten geschenke gegeven 3 ons boter. Maar hiervan werd dan ook proces-ver baal opgemaakt ,,'t Is toch treurig, dat een mensch niet eens wat mag weggeven en een armen man niet met een kleinigheid mag verblijden. Zou de rechter dat kunnen straffen zoo vroeg de landbouwer. Het O.M. wees er op, dat het nu eenmaal niet mag. Overigens is wel gebleken, dat het hier geen clandestienen handel betrof. Hiermede rekening houdende, eischte de ambtenaar vijf gulden boete subs een dag hechtenis met verbeurdverklaring der boter. „Da's zes gulden te veel*', sprak de land bouwer prompt. i De rechter vond de oplossing. Hij legde de gevraagde straf voorwaardelijk op met een proeftijd van een jaar. Het rechtsge\oel van den landbouwer was bevredigd, zegt de Tel. Zou dat waar zijn? Is het rechtsgevoel van een eenvoudigen man inderdaad bevredigd, wanneer de rechter hem oplegt: een jaar lang geen goed meer doen aan een ouden, armen mensch en an der krijg je f 5.boete te betalen aan den Nederlandschen Staat Zeker, wet is wet en als er geen toezicht was op de uitvoering der crisismaatregelen, dan zou dezer uitwerking illusoir zijn. Maar dè crisis-geneesheeren, die hier con* troleerend langs de door de overheid ge trokken lijnen liepen, zijn kwakzalvers. Ze ver richtten peuterwerk in grootschen stijl. AANRIJDING Maandagavond te kwart voor ii reed een vrachtauto met aanhangwagen op de Van Weedestraat uit de richting Amersfoort, juist voor het beruchte kruispunt bij de F. C. Kui perstraat," toen een voor dezen wagen rijden de luxe-wagen, voorzien van een kampeer wagen, plotseling en zonder een richtingaan wijzer uit te steken de F. C. Kuijperstraat inreed. Deze manoeuvre had tot gevolg, dat de bestuurder van den vrachtauto, die de luxe-wagen wilde passeeren en reeds links van den weg was, nog meer naar links moest, daar de voor rijdende auto een zeer groote bocht nam. De vrachtauto ramde daarbij eenige boomen, een licht-mast van de P.U.E.M-, het AN-W.B.-bord en het scheelde weinig of de winkelpui van de firma Ree horst was gekraakt geworden, daar de wa gen op zeer geringen afstand van dezen win kel tot stilstand werd gebracht. Behalve de schade aan de boomen en het A.N.W-B- bord, kon men de vrachtauto niet meer wegkrijgen, daar het linker.voorwiel zeer ernstig was beschadigd. De lading, die uit een pariTij fruit bestond, werd overgeladen op een andere auto. 's Morgens in de vroegte werd de vracht auto weggesleept. De politie maakte proces verbaal op. KOVACS-LAJOS IN SOEST De voetbalwedstrijd tegen de Gemeente-Ambtenaren. Onder groote belangstelling had Zaterdag middag de voetbalwedstrijd plaats tusschen de elftallen van Kovacs-Lajos en de Ge meente-Ambtenaren. Onder de aanwezigen bevond zich o.a. de Burgemeester. Als om 3 uur het elftal van Kovacs-Lajos het veld opkomt, worden zij begroet met de bekende Kovacs-Lajos-liederen, ten gehoore gebracht door de Radio-Centrale „Soestdijk". Nadat ook de Gemeente-Ambtenaren hun entree hebben gemaakt, geeft scheidsrechter Clements het begin-siguaal. Het bleek ras, dat het elftal van Bob Schol- te in tactiek en techniek de ambtenaren voor waren. Er was bij „Kovacs" team work te bespeuren en naast de voorhoede, die de beschikking had over 2 water-vlugge buitenspelers, mag ook het trap-vaste back- stel genoemd- geworden. De ambtenaren daar entegen speelden te kort, terwijl voor het doel het beslissende schot ontbrak* Het was dan ook beslist geluk, dat de ambtenaren in het begin geen achterstand hadden te boeken. Na een half uur echter troffen de schoten van Kovacs doel. Eenige snelle aanvallen kort na elkaar, leverden 3 doelpunten op, waardoor Kovacs een 3o voorsprong ver kreeg. De Soester keeper liet zich hierbij niet van zijn beste zijde zien. De ambtena ren gingen^hierna uit een ander vaatje tappen. Er kwam meer fihting spirit in het Soester elftal en vooral de nieuwe midvoor Wolf zwoegde geweldig. Zijn werk werd dan ook beloond met een tegen-doelpunt; uit een scrimage voor het Kovacs-doel geboren. (3-1). Een penalty, die Kovacs hierna had te ne men, werd zeer sportief genomen zoodat de stand ongewijzigd bleef. Na bijna een uuc spelen wist Kovacs noa-. ma als net net te vinden (41), Bij een heftige aanval van de ambtenaren raakte de rcchts-back van Kovacs gebles seerd. N adat een en ander was verholpen, was de rust aangebroken. Na de rust blijk; de snelle linksbuiten van Kovacs uitgevallen te zijn, wegens een opgeloopen blessure. Aangevuld met een re serve-speler zijn de eerste aanvallen weer voor Kovacs, waarbij de keeper der ambte naren een blunder maakt wat een doelpunt kost (51). Meteen trokken de ambtenaren er tus schen uit en zorgden voor 2 doelpunten, vlak achter elkaar gescoord (53). De Soesters willen zich niet gewonnen ge ven en „halen op" tot 55. Onder groote spanning weten de ambte naren tenslotte het winnende doelpunt te sco ren (65), waarmede het einde komt. Uit deze aardige wedstrijd, waarin door de ambtenaren in de tweede helft zeer veel werd goedgemaakt, bleek wel, dat de ambtenaren meer moeten trainen, zoowel individueel als in team-verband. Een sober feest-programnia kenmerkte de viering van den verjaardag van onze Lands vrouwe Koningin Wilhelmina in onze ge meente. Vooral in de morgenuren mistten we een „feest*'-stemming, het was te „rustig"'. Al leen de zeer vele vlaggen, die uitgestoken, waren toonden we'1 aan hoe Oranje-gezind de Soester inwoners zijn. Ongetwijfeld de den de vele vlaggen weldadig aan, doch bij een Koninginne-dag-sfeer behoort toch ook iets anders. Een draaiorgel b.v. brengt al reeds een aardige muzikale sfeer en deze sfeer hebben we geheel den dag gemist. De Buurtvereeniging Van Weedestraat had voor haar omgeving voor een aardige muzikale attentie zorg gedragen. Door middel van een 6-tal loud.speakers werd gedurende den geheelen dag muziek ten gehoore gebracht. Daar kwamen niet alleen de inwoners maar ook vele. passeerende vreemdelingen in de Oranje-sfeer en als gevolg hiervan /verbleven velen daar dan ook langer dan aanvankelijk bedoeld. Deze buurtvereeniging weet den gang er in te houden., hetgeen zijn uitwerking in de toekomst zeker niet zal missen. Zooals gezegd 's morgens was het erg rustig en kalm in ons dorp, doch 's mid dags bracht de jeugd een andere stemming er in. Om 2 uur vertrok de Soester Harmonie met de CXranje-Garde, gevolgd door een groote kinderschaar vanaf het Gemeentehuis naar het feest-terrein aan eten Olijke.weg. Daar hadden zich reeds vele kinderen verzameld al of niet vergezeld van hun respectievelijke ouders. Het feestelijk gepavoiseerde terrein bood een aardige aanblik. Een gekrioel van groote en kleine kinderen, kwistig voorzien van oranje, verdrong zich achter de touwen en voor de tafel met schitterende prijzen. Onder leiding van de jury, bestaande uit de Heer en De Graaf, Rasch, Tenssen, Lan- gelaar, Ran, Stork en v. Amerom werd een aanvang gemaakt met de kinderspelen, na dat eerst de Harmonie het Wilhelmus ten gehoore had gebracht. Inmiddels was de Burgemeester met zijn echtgenoote ook op het terrein gearriveerd. Mevr. Visser-de Geer werd verwelkomt door het Comité met een fraai bouquet thee-rozen, een attentie die zeer op prijs werd gesteld. Er zat spanning in de diverse wedstrijden. Fel werd er gekampt door de jongens en meisjes, terwijl ook de komische noot niet ontbrak. Het meest komische nummer was wel het geld-happen, waarbij de deelnemers met de mond geldstukken moesten zien te verkrijgen, welke in een opgehangen en met chocolade besmeerde pompoen, waren gesto ken. Hoe na afloop de gezichten van de jon gens er uit zagen behoeven wij niet te be schrijven. Om 5 uur was het einde van dit kind er- festijn ten einde en werden de fraaie prijzen als volgt verdeeld? JONGENS: Zakloopen 810 jaar. J. Nagel te prijs, J. Hornsveld 2e prijs, P. v. Dijssel 3e prijs, M. Klompenhouwer 4e prijs. Zakloopen 1014 jaar. W. v. d. Wal Ie prijs, J. v. Herwaarden 2e prijs, J. Ver woerd 3e prijs, J. Vogel 4e prijs. A .WEDSTRIJD MET HINDERNISSEN: j A. kQuelle le prijs, J. v, Dorresteijn 2e prijs, H. Smit 3e prijs, J. v. Vliet 4e prijs- GELD-HAPPEN: C. Lewissen le prijs, D. Harskamp 2e pr., D. Voskuijlen 3e prijs. PRIJS-KNIPPEN; A. v. Doorn le prijs, H. Verweij 2e prijs, W. v. d. Broek 3e prijs, A- v. Esch 4e pr. TREIN -HALEN .Smit le prijs. ,T. Overeein 2e prüs, G. Nagei 3e vrij», H. v. 't Hof 4© prijs MEISJES. 60 M. HARDLOOPEN: J. H endriksen le prijs, G. Wassenaar 2« prijs, G. Kooij 3e prijs, L. v. Schaik 4e pr. SCPIOEN-VERWISSELEN G. Groenestejjn le prijs, J. Roskam 2e pr., St. v. d. Lugt 3e prijs, N* v- Dijk 4e prijs. Troostprijzen: J. v. d. Brink, K. de Wildt en E. Boerema. WASCH-OPHANGENx M. Hondijk le prijs, B. Hilhorst 2e prijs, G. Elbersè 3e prijs, G. v. Velsen 4e prijs- VLAGGETJE-STEKEN M. v. Doorn le prijs, L. Brouwer 2e pr-, G. v. Doorn 3e prijs, A. Westerveld 4e pr., M. v. d. Berg 5e prijs. Tijdens de spelen zorgde de Harmonie voor de muzikale opluistering. 's AVONDS. 's Avonds heerschte een andere stemming in de gemeente. Jong en oud maakten zich op om naar het concert van de Harmonie te luisteren. Om 8 uur was het dan ook in het Rosarium en in de omgeving van het gemeen tehuis een drukte van belang; we mogen ge rust zeggen een gezellige drukte! De poli tie moest door deze drukte alle zeilen bij zetten om het doorgaand verkeer niet te doen stagneeren, waarin zij dan ook slaag de. Terwijl de Harir.o: ie er lustig oplos blies werd de drukte steeds grooter. Ook hier was de Burgemeester en zijn echtgenoote aanwezig om een en ander te beluisteren en in oogenschouw te nemen. Met een plechtig Wilhelmus werd het concert be sloten. De duizenden toehoorders verlieten het Ro sarium om zich gereed te maken voor de mu zikale rondwandeling. Nadat de Harmonie zich had opgesteld, daarbij versterkt door een 6-tal extra-trommelslagers en een groot aantal jeugdige fakkeldragers zette de lange stoet zich in beweging. Duizenden volgden de Harmonie en in een vlot tempo met blijde gezichten werd langs de volgende route ge marcheerd. Van Weedestraat, Burgemeester Grothe- straat, Koninginnelaan, Krommeweg, Becke- ringstr., Schrikslaan, Waldeck Pymontlaan, Prins Bernhard!aan, Van Weedestraat, waarna de stoet werd ontbonden bij Hotel Eemland. In' diverse gelegenheden werd hierna de feestvreugde voortgezet. Het weer heeft zich prachtig gehouden. Plet oranje-zonnetje scheei en bleef schijnen en gat kleur aan dezen feestdag. GEM. KEURINGSDIENST. Overzicht over de maand Juli 1937. Geslacht op de N.V. Centrale-Slachtplaats: 43 runderen, 1 pink, 3 paarden, 1 hit, 26 vette kalveren, 2 nuchtere kalveren en 79 var kens. Huisslachtingen: 1 vet kalf en 1 nuchter kalf. Ingevoerd werd: 13887 kilogram vleesch en vet. Tuberculose kwam voor bij: 4 runderen en 12 varkens. t, Gestorven; 1 paard. Afgekeurde geheele dieren: 1 paard. Aan organen werden afgekeurd: Van Runderen: 9 paar longen, 1 hart, 10 levers, 1 borstvlies, I buikvlies, 2 paar nieren, 4 lymphklieren en 15 kilogram ongesmolten vet Van Varkens: 11 paar longen, o nart en, 3 levers, 2 paar nieren, 1 milt, 3 magen, 3 stel darmen, 12 lympklieren en 6I/2 kilogram ongesmolten vet. Van Paarden: 1 lever. Opgemaakt 1 proces-verbaal wegens over treding van Art. 12 van de Keuringsverorde- RUSSISCH KERKKOOR- In de Emmakerlc zal op Donderdag 9 September, 's avonds 8 uur, een concert ge geven worden door een koor van Russische studenten van het theologisch seminarium te Parijs. Dit koor maakt een tournee door ons land, evenals voor twee jaar en zingt in pl.m. 30 kerken in ons land. Een bezoek aan dit concert wordt aan bevolen door den EdelAchtbaren heer Mr. W. A. J. Visser, Mevr- S- Landweer- de Visser, Ds. B. Alkema en Ds. E- Groeneveld. Het is een bekend feit, dat de Russen be schikken over muzikale qualiteiten van zeer bijzonderen aard, speciaal het gebied der koorzang is in Rusland zeer ontwikkeld. Wij kennen de diverse koren als het Don-Kozak, ken-koor en hunne schoonheid. Bij boven genoemd koor echter is er behalve de aesthe- tische hoedanigheden meer in het spel: het zingt geestelijke liederen, liederen uit de li turgie der Russisch-orthodoxe kerk. Wij her inneren ons, hoe wij onder den indruk kwa men van deze zes zangers onder de voor treffelijke leider Ivan Denissov, van hun schier volmaakte samenzang, van de zoo schoone timbres en kleurwisselingen. Stuk voor stuk waren deze stemmen voor solozang geschikt en het geluid van deze combinatie is onver getelijk; de machtigste fortissimi en de ver wonderlijkste pianissimi worden met vol maakte vocaal-techniek uitgevoerd onder het kleine handgebaar van Denissov. De moei lijkste wendingen worden zonder eenig effect bejag volbracht en deze sublieme zang vult de kerken innig devoot en jubelend. Het koor zingt de oude Russische kerke lijke muziek, het werk van de beste zonen van de Kerk, asceten, theologen, dichters, mu sici en kunstenaars; van de meeste liederen zijn de componisten onbekend cn worden bewerkingen gezongen van de hand van mo derne Rjissische componisten als Rimsky-Kor. sakov, Gretchaninov, Borknyansky, Smolcnsky en vele anderen. Deae allen brachten de vruchten van hun gebeden en overdenkingen, van hun dichter lijke en muzikale inspiratie en godsdienstige overpeinzingen in de Kerk. Die geheele schat ligt verborgen in de verwonderlijk heerlijk® muziek van de liturgie, waarbij slechts ge bruik gemaakt wordt van de menschelijke stem. De geestelijke kunst verschilt van de we reldlijke kunst niet alleen in onderwerp, maar ook in wezen;de wereldlijke kunst doet onze zintuigen genieten door mooie voorstellingen en haar hoogste doel is aesthetische verruk* king. Deze geestelijke kunst echter heeft een doel, dat ver boven het aesthetische gelegen is, de schoonheid van de nabijheid Gods; zij inspereert tot gebed en het zoeken van God, ze is eenvoudig en rein. De Russische kerk is, sinds de revolutie van 1917 zwaar beproefd; hervormingen in dö kerk en teruggang tot de inhoud der liturgie waren zeer noodzakelijk. De geloovigen dei kerk zwerven in het buitenland rond en be zitten niets dan hun geloof.Zij leven in de zekerheid, dat de Russische Kerk, gelouterd en gereinigd door deze moeilijkheden zal op* staan om ook aan Rusland weer te verkon digen, wat Christus beteekent- Teneinde aan deze roeping te gehoorzamen stichtte de Patriarch Eulogius in 1920 te Parijs een theologische Hoogeschool, welke thani de eenige plaats is, waar geestelijken -voor den Russisch-Orthodoxe Kerk worden opgeleid. Uit studenten aan dit seminarium werd een koor gevormd, dat nu verschillende tournées door de landen van Europa maakt, teneinde eenerzijds gelden bijeen te brengen tot in< standhouding dezer hoogeschool en van hun studenten-vereeniging. Het koor zal 25 concerten geven, welke georganiseerd worden door de Nederlandsche Christen-Studenten Vereeniging, „Wpudscho. ten" te Zeist. Nieuwe en veranderde bepalingen. lm de raadsvergadering van 16 Juli 1937, zijn door de raad onzer gemeente een 6-taï politie-verordeningen aangenomen. In deze verordeningen zijn hier en daar nieuwe bepalingen opgenomen, terwijl tevens verschillende bepalingen werden gewijzigd. Alle deze verordeningen treden in wer king op den dag der afkondiging en waar, zulks reeds heeft plaats gehad, en tevens om* dat door belangstellenden slechts zelden ken* nis wordt genomen van bedoelde afkondigin gen op een der desbetreffende borden aan het gemeentehuis, lijkt het ons goed even op, de belangrijkste aangelegenheden in deze ver ordeningen te wijzen. VERORDENING OP HET ROOICEN DOOR JEUGDIGE PERSONEN. Deze verordening verbiedt het verkooperi, geven of aanbieden van tabak, sigaren of sigaretten aan kinderen beneden den leeftijd van 15 jaar. Ook is een bepaling opgenomen, waarin aan kinderen verboden wordt te rooken of tabak te pruimen op den openbaren weg Of in voor het publick opengestelde inrichtingen, VERORDENING OP HET GEBRUIK VAN WEE GWERKTUI GEN Deze verordening houdt een verbod in om een z.g. unster (waaronder ook begrepen de zak- of veerbalans) of een familie-weeg schaal te gebruiken of voorhanden te heb* ben op plaatsen bestemd tot het verkoopen, inkoopen, afleveren of in ontvangst nemen van waren. Zeer begrijpelijk is deze bepaling niet van toepassing op plaatsen, waar deze weegwerk tuigen werktuigen worden vervaardigd of her* steld. 1 VERORDENIG OP DE HUISNUMMERING ENZ Als gevolg van de bepalingen in deze vef ordening zijn de eigenaren of gebruikers van perceelen in deze gemeente, na een aan schrijving van B. en W. verplicht hun per ceelen te voorzien van een door B. en WL aangegeven huisnummer. Ook moeten zij zorg dragen, dat bedoeld nummer steeds in goed leesbaren staat blijft. Verder zullen moeten toestaan, dat van gemeentewege andere nummers of straatnaam, borden aan hun perceelen worden aange bracht. VERORDENING OP HET VERVOEREN. EN BEGRAVEN VAN LIJKEN. Deze verordening bepaalt, dat het bcgra* ven van lijken uitlsuitend mag geschieden van des voormiddags 7 tot des namiddags 2 uur. De lijkkist moet gedekt zijn met een zwart kleed. VERORDENING INZAKE SLUITING VAN KAPPERSZAKEN. Bij deze verordening is het verboden dea Dinsdagsmiddags na 1 uur een kapperszaak geopend te hebben. Dit verbod vindt geen toepassing op d! sluitingsdagen volgende op den Tweeden Paaschdag en Tweeden Pinksterdag, alsmede op 14 Augustus, 31 October, 24 December, 27 December, 31 December en 2 Januari. VERORDENING INZAKE SLUITING VAN SLAGERSWINKELS. Als gevolg van deze verordening is hef verboden des Woensdags na 1 uur een sla gerswinkel voor hot publiek geopend te hel* ben. I Deze bepaling is niet van kracht op d€ Woensdagen voorafgaande aan Hemelvaart!- dag en Eerste Kerstdag, alsmede op 14 Aug^ 31 .October cn 31 Decemb.er

Soester Courant | 1937 | | pagina 2