ONS PATRONENHOEKJE. HET BESTELLEN VAN PATBONEN Patronen van in dezt rubriek voorko mende genummerde modellen zijn op aan vraag te verkrijgen bij „Het Practisch Mo deblad" Postbus 36, Den Haag, Postreke ning 203203. De prijs der patronen bedraagt, indien niet anders staat aangegeven, 0.68 Betaling steeds vooruit, ln postzegels, per giro of Der postwissel schen aardbeien stampt man met eea houten lepel fijn en zeeft ze daarna, voegt 200 gr. suiker bij en Y L. melk en laat het ijs in de bus bevriezen. Deze soort ij« kenmerkt zich door een frisschen smaak en mooie, donker roode kleur. VACANTIETIJD IS RUSTTIJD De vacantietijd is er om te rusten. De geest zoekt dan dikwijls ^afleiding in lec tuur. Gedachten, welke zich richten op den tijd, die na de vacantie komt, dringen zich aan ons op. Waarom zouden wij niet lezen en denken tegelijkertijd? Als u het Zomermodeblad leest, zult u er beslist over denken, deel te nemen aan die aardige, vlotte en zoo eenvoudige knip- en naaicursus, die geheel kosteloos wordt gegeven. U zult er ook over denken datge ne te doen, dat u in het bezit stelt van waardevolle premies. Lees dus dit Zomermodeblad! Vraag het aan bij de Redactie Damesrubriek, Nieuwe Havenstraat 58, Den Haag, met bijsluiting van tien cents aan postzegels of per giro op postrekening 62626 van den Mode- dienst te Den Haag. BLOEMENMANDJE OF -HOED? Bloemen maken een onderdeel van de groote mode uit, die in alle opzichten zoo buitengewoon vrouwelijk en flatteus is. Bloemen op nonchalante wijze aan de ceintuur gehecht, aan revers, schouder of halsuitsnijding. Men is welhaast vrij om overal een kleine touffe bloemen te dra gen? Op zeer gekleede avondjapon is de omvang der corsages echter allerminst niet bescheiden, soms lijkt het wel een klein bloemenveldje, dat met kwistige hand gestrooid is over een deel der hals uitsnijding of schouders. Is het te ver wonderen, dat deze garneering thans hoogtij viert en ook op de hoeden wordt toegepast? Geenszins, want hoe piquant staat een enkele donker roode roos in het midden vóór tegen de bol van een zwart strooien hoed of tegen de binnenkant van een even-opgeslagen rand aan de achterzijde. Bloemen toques worden in uiterst kleine afmetingen bij avondja ponnen gedragen. Als laatste ontwerp geven wij hier een modelletje weer, dat heel coquet op de geonduleerde lokken geplaatst -wordt, een weinig schuin naar voren. Is het inderdaad een hoed of een mandje gevuld met bloemen? Stelt u gerust, lezeres, het is inderdaad een hoed van fijn panamastroo met een bol letje, dat omgetooverd is in een minia tuur perkje, waarin vier soorten bloemen verzameld zijn en wel diep blauwe ko renbloemen, daarnaast het gele dotter bloempje, verder zacht roode duizend- schoonen en wat blauwe anemonen. Is het geen schattig model? IJS ALS NAGERECHT. •IJs wordt nog door huisvrouwen, die in het bezit zijn van een ysemmer, veel aan huis gemaakt. De aanschaffing hier van is niet kostbaar en vooral in de meer afgelegen plaatsen, waar men niet zoo gemakkelijk goed ijs kan krijgen. Als toe spijs wordt het 's zomers bijzonder geap precieerd, zoowel door klein als groot, terwijl het evenmin bij feestelijke gele genheden versmaad wordt. Inplaats van water bij de bereiding te gebruiken kan men veel beter melk ge bruiken, hetgeen niet alleen voedzamer is, doch waardoor de smaak veel room- achtiger en zachter wordt. In de be proefde recepten, die wij hieronder laten volgen is steeds Y L. melk gebruikt, ter wijl men versche vruchten naar smaak kan toevoegen. Frambozenijs. 500 gr. frambozen wor den nagezien of er zich geen wurmpjes onder bevinden en fijngedrukt door een zeef gewreven, waarna men er 100 gr. suiker en sap van y citroen bijvoegt, vervolgens langzaam en roerende L. melk, daarna doet men de massa in de bus, die mén in de'ijsmachine plaatst en hierom het aan stukjes geslagen ijs en enkele handen grof zout doet en de in houd van de bus, al draaiende laat be vriezen. Aal'bessenijs. 500 gr. afgeriste, gewas- VOOR DE BOTERHAM. 1 kg. tomaten. 2 citroenen. Suiker. Op ieder kg. tomaten worden twee citroe nen gebruikt, wil men dus meer van deze gelei maken, dan wordt hiermede rékening gehouden. Tomaten wasschen en fijn snijden, op zetten zonder water, doch met geraspte schil van beide citroenen en het aanwezige vocht laten inkoken, daarna het gewicht aan suiker toevoegen en citroensap en la ten inkoken tot de jam de vereischte dikte heeft. In goed schoon gemaakte jampotten overbrengen, afsluiten met een cellophaan en koel bewaren. Men kan deze jam ook maken met dt bekende bindmiddelen, waardoor de be reiding vlugger gaat. GEVULDE TOMATEN. 6 tomaten. 2 eetlepels aan stukjes gesneden biet 1 eetl. kapertjes. 2 hard gekookte eieren. Zout, peper, 1 eetl. fijn gehakte ui, S plakjes ham, 2 eetlepels doperwten, ma yonaise. Sla om te garneeren. Kopje van de tomaten snijden, deze uit hollen en het binnenste met peper en zout bestrooien. Ham hakken, evenals één ge kookt ei, kapertjes toevoegen, uitje, dop erwten, biet en zout naar smaak, waarna de tomatenbakjes met dit mengsel gevuld worden, op de bovenkant komt eerst fijn gehakt ei en daarna een lepel mayonaise. Opdienen op schotel gegarneerd met sla blaadjes. PRACTISCHE HUISVROUW Kleedjes brengen veel gezelligheid aan, vooral als zij van aardige weefsels ge maakt worden. Wie kan zich thans b.v. nog een ontbijttafel indenken, gedekt met een wit tafellaken. De bont gekleurde, het zij in ruit-dessins, dan wel met bloemen- moteiven of in effen kleuren zijn thans vrijwel algemeen in gebruik. Een aardig effect wordt verkregen, in dien men effen weefsels, hetzij linnen, ba tist of kunstzijde doorrijgt, nadat men eerst enkele draden heeft uitgetrokken. Men gebruikt hiervoor gekleurde borduur- katoen of waschechte zijde en krijgt een bijzonder aardig geheel, hetzij men een rand van ruiten of strepen maakt. Afwer- STRAAT: PLAATS: Patroon NoMaat Hierbij ingesloten 1 aan postzegel!, Indien u tevens het laatste nummer van „Het Practisch Modeblad" wenscht te ont vangen, gelieve u 10 cent extra in te slui ten, (Postzegels liefst van iy, 3, 5, 10 «f 12 y cent, doch niet van 6 cent). (els over Blouses en Manteltjes, De mode heeft gedecre teerd, dat mantels en rokken uit verschillende weefsels en materialen zullen moeten bestaan en maar al te gaarne ma ken hare trouwe volge lingen gebruik van deze vrijheid. Mantelcostumes, het van linnen of wollen stof in één enkele baan zijn de jaren door steeds weer gedragen, doch door de manteltjes, die van afste kend materiaal gedragen worden, bestaan er zoo veel mogelijkheden als nimmer het geval is ge weest. De costumes, het zij van hetzelfde mate- teriaal, hetzij van tweeër lei stof gemaakt, werken het dragen van blouses in de hand, zoodat wij ook in dit opzicht een groote variatie aantreffen. Trou wens geen enkele mode heeft wellicht nog zoo'n rijke keuze aan materia len, kleuren en motieven gegeven als die van 1937. Hoe meer wij nadenken over de vele mogelijkhe den, des te grooter wordt onze bewondering vcor de scheppingskracht, die ook in dit opzicht tot uitdruk king wordt gebracht. De eenvoudige weefsels, Blouses. king van den buitenomtrek kan men door b.v., een open zoom te maken of alleen door het uithalen van draden, waardoor franje gevormd wordt, die zooais 3 aan geeft, met kleine zreomsteekjes wordt af gewerkt. De draden verschuiven dan niet, doch blijven stevig zitten. Bijzonder aar dig zijn de theestellen, die tegenwoordig veel in gebruik zijn, indien men thee- bezoek ontvangt en uit een grooter kleed b.v. 90 x 90 cM. bestaan en kleine vinger doekjes. De tafel ziet er hiermede zoo feestelijk uit, vooral indien men er dan kleine glazen of andere schaaltjes op plaatst met snoeperijen* die heusch niet kostbaar behoeven te zijn. Biscuits, choco lade, vruchtenkoekjes, e.d. toonen al heel wat en geven tevens aardige kleuren- tegenstellingeru ZOMERJAPONNEN VOOR BEZETTE FIGUREN BON VOOR GOEDKOOPE PATRONEN. Op te zenden aan „Het Practisch Mode blad", Postbus 36, Den Haag, giro 203203. NAAM: reiken ongeveer tot op taille-hoogte en zijn aan den hals met een smalle kraag afge werkt, terwijl zij met een knoop sluiten. De lijn der voorpanden is soms afgerond, doch ook vaak recht. Het eerste manteltje is weer een nieuw ontwerp en vervangt tevens de blouse. Een deel van de aangeknipte, slechts wei nig klokkende volant ontbreekt, nl. mid den voor, zoodat de rok te zien komt. Af geronde, vrij forsche revers, vanaf de schoudermaat, vervangen den kraag. Slui ting met perlemoeren knoopen. De mantel ernaast, heeft een kraag met revers, die tot de taille doorloopèn en slui ting met één knoop. Aansluitend model. Zeer gekleed werken chabots in de hals opening. De lange jumper modellen, die geruimen tijd mode waren, behooren yeer tot het verleden. Thans ziet men de blouses weer in den rok dragen óf met een schootje af gewerkt, terwiji voor gezette Tames vt.-fc- blouses zeer geschikt zijn. De moderne vrouw, die in hare weekbladen allerlei wetenswaardigheden de mode betreffende leest, zal trouwens wel begrijpen, dat in de rokken de gedragen blouses niet ge schikt zijn voor figuren, wier heupen door stevige vetlaagjes verbreed zijn. De over hemd-modellen zijn eenigszins gewijzigd van vorm, doch blijven zich handhaven. Ondanks de eenvoud van lijn, die hier be tracht wordt, staan ze gedixingeerd, wel licht juist hierdoor. De middag- en avond-blouses, worden van fijnere weefsels gemaakt, hebben ru ches, chabots, plissé's, jour randen, ner- voures e.d. garneeringen. Kanten blouses zullen zich ongetwijfeld de komende maanden handhaven, want behalve batisten en katoenen kant treffen wij ook vele uitvoeringen aan in wol, die tevens het voordeel hebben zeer sterk te zijn. Taf zijde leent zich evenzeer voor be paalde modellen en ook hier heeft men een groote variatie in weefsels en kleuren. De meeste dunne stoffen o.a. batist met èjour randen en hand- of machinaal bor duursel, verder waschzijde, crêpe de chine en goergette, kan men onder mantelcos tumes lang doordragen. De bovenste blouse is van wollen jersey gemaakt in overhemd-model met smal hcgsluitend kraagje en das, terwijl de mid delste van bataist is met ruime kraag en a jour randen en het model onderaan met aangezet schootje is van waschzijde met perlemoeren knoopen gesloten. Sucoes-patroon 1798. Prijs 30 cent pl. 0 05 oor adm.- en verzendkosten. APARTE HUIS-JAPON Succes-patroon 1801. Prijs 30 cent pl. 0.05 voor adm.- en verzendkosten. Ongetwijfeld zal iedere huisvrouw, die deze zeer aparte japon draagt, er wel op haar voordeeligst uitzien. Hij is gedacht van rood of niet te donker katoen met witte moesjes, doch ook niet te druk bewerkte waschstoffen geven aan dit mo del een alleraardigst geheel. Smalle biesjes van effen materiaal dienen om hals en schulpen der mouwen af te werken. Een factor van buitengewoon belang dient bij dit model tevens nog in aanmerking ge nomen te worden, nl. dat hij uit twee dee- len bestaat, vóór- en rugzijde, die met el kander verbonden worden door de uitge- schulpte mouwen, die één geheel vormen met de schouders. In den rug zijn onge veer op taille hoogte eenige naden ge stikt, die meer figuur geven, terwijl de ceintuur aan den voorkant wordt op ge knoopt. Zakken mogen op deze japon na tuurlijk niet ontbreken. In de schulpen der raglanmouwen zij» aan de voorzijde parelmoeren knoopen ge zet, welke dienen om het aardige, coquette en tevens practische schortje van het zelfde materiaal op te knoopen. Ook hier aan zijn schulpen aan boven- en onder kant, terwijl de beide knoopen van de ceintuur gelijktijdig dienen om het schof tje op taillehoogte op te knoopen. Patronen verkrijgbaar in de maten 46— 48 -50—52. welke voor de vlotte manteltjes worden verwerkt, zijn van bedrukt piqué, creton ne en het glimmende, eveneens met bonte bloemen bedrukte Chintz. Gekleed is o.a. Ottoman imprimé, dat zeer veel in wit met blauwe motieven gezien wordt. Blauw toont zich zeer populair en is, evenals zwart, in combinatie met wit steeds ge kleed en staat nagenoeg een ieder. De eenvoudigste katoenen weefsels laten zich met succes tot aardige manteltjes en bolero's verwerken. Mén draagt beide zoowel op stoffen rokken en op japonnen. De bolero's zijn wat gekleeder geworden, Het met knoopen gesloten, tot vijf cen timeter boven de taille reikende vest werkt bii deze eenvoudige linnen of Shantung zomerjapon een zeer afkleedende lijn in de hand. De verdeeling der lijnen van de rok beoogt dit zelfde doel, waardoor de japon als geheel zeer geslaagd genoemd mag worden. Indien gewenscht, kan men deze japan ook van souple zijde maken, b.v. met lange mouwen, die aan de pas geknipt wor den. Een lijn op het patroon der mouwen geeft aan, op welke hoogte de kortere ge knipt dienen te worden. De rok, die aan beide zijkanten opgestikte plooien heeft tot pl.m. 30 cM. van den zoom af, heeft één achterbaan met figuurnaadjes. Opgestikte zakjes met knoopen. Patronen in de maten 46485052.

Soester Courant | 1937 | | pagina 8