„BIRKTGARAGE" FISK WIERSEMA Dames- en üeerenhieermanerij De Soester Courant Soester Nieuwsblad Ons Weekpraatje. Crisis in 't Krantenhcdrijf. Ontvangen Een betere verdeeling der be schikbare arbeidsuren nog steeds een urgent vraagstuk. Soest K. van Tol, Nieuweweg 1D3 G.v.d, Pol.Wald.Pyrmontl.44 AUTOBANDEN Na de algemeeae crisis ten einde Is. Ongekende stijging der papier prijzen. Eigenaardig, nu het zonnetje van wel vaart weer zwakjes is doorgebroken en een toekomst van warm geluk voorspelt, is de krantenman in den put terechtgekomen. Dezelfde krantenman, die in de sombere achter ons liggende jaren zijn best deed om de lezers een hart onder den riem te ster ken, ze van week tot week voorhoudende, dat ééns de kansen toch weer ten goede zouden moeten keeren'. De krantenman, die meer dan eenige an dere ondernemer offers heeft gebracht in den crisistijd, krijgt nu groote slagen toebe deeld, nu het den anderen beter gaat in de maatschappij. De krantenman zit in den put, omdat an< deren, mede door zijn hulp, er uit zijn ge raakt. De beweringen, welke ik in de laatste «insneden deed, wil ik middels korte verkla ringen rechtvaardigen. Dat aan het drukken toch van een krant met alles wat daaraan vooraf is gegaan, en aan de verspreiding derzelve, ontzaglijk veel onkosten zijn verbonden, begrijpt ten halve althans ook de leek. Denken we naar eens aan de dure machines, welke een joed geoutileerd drukkersbedrijf behoeft, de loonen van 't personeel, van de redactie w.o. de kosten van persbureaux, correspondenten, medewerkers enz., de papierkosten, admini- itratie, sorteering, bundeling, adresseering, bezorging, porto's enz., enz. Van een gewone plaatselijke krant kost de verzorging van elk nummer eenige honderden guldens en het is een herhaaldelijk weerkeerend gróót risico, óf deze uitgaven al of niet loonend kunnen worden gedaan. Immers, de opbrengst aan abonnements- gelden moge een min of meer vaste bron van inkomsten zijn, daaruit kunnen de kosten ■lechts voor een onaanzienlijk deel worden gedekt. Er zijn wel jaren geweest, waarin het papier alléén, dat de lezers thuis kre gen, méér had gekost dan het abonnements geld bedroeg. De belangrijkste factor van ontvangsten1 lijn de advertenties. Welnu, op deze werd in de crisisjaren door de meeste zakenmenschen het meest en het eerst bezuinigd. Dat was verkeerd van ze ongetwijfeld! maar van den anderen kant was. het toch ook weer begrijpelijk. Al gaan de kosten de baat voor uit, voor het maken van kosten moet men over contanten beschikken en die waren krap in de crisisjaren. De eene hield tijdelijk op met adverteeren, de ander krimpte zijn reclame-budget aan merkelijk in Pen nummer en dat geldt voor alle kranten groeide het verschil voor de groote bladen met vele honderden, voor de plaatselijke met vele tientallen guldens. Eerst verdween de winst van- den uitgever, daarna teerden zijn reserves in.- En de uitgever „verhaalde" de veranderde omstandigheden nier op zijn lezers. Ook die leden immers van de crisis! De krantenman ?iet zijn bedrijf niet alleen als een zaak?, maar ook als een ideële taak en het volgen van een roeping- Hij vocht of liet vechten In zijn kolommen, eiken keer weer opnieuw, voor de belangen van de boeren in crisistijd, voor de belangen van den arbeider, van den werkgever, alleen vocht hij niet voor zich zelf. Een otutio pro domo bleef achterwege, hoe hoog de nood soms ook was- De papierprijzen liepen wat omlaag. De ze zouden althans ten deele kunnen vergoed «ebben, wat de crisis den krantenman kost- ie. Maar var deze verlaging hebben alleen le lezer- geprofiteerd. Iets wat niet geoorloofd was, gebeurde. Abonnementsprijzen werden door velen ver laagd. De een werd gedreven door den an der. Er waren bovendien nog andere facto ren. De steeds grooter wordende eischen door de lezers aan de bladen gesteld, alsmede alle crisisomstandigheden b.v. de uitgebreide berichtgeving daaromtrent eischten uit breiding van de krant, d.i. nu en dan of voor goed een blad of half blad méér. Iedereen kan voor het meerdere, dat hij levert, meer dere betaling erlangen. De krantenman niet. Enfin, als de moeilijke jaren voorbij wa ren, zou cok voor hem de zon weer schij nen! Dat is heel anders geloopen. Hoe meer de „opleving" merkbaar wordt, hoe dieper het krantenbedrijf in den put taakt. De opleving gaat n.1. gepaard aan een verbijsterende stijging van de papierprijzen. Reeds lang en ook voor levering in het ko mende jaar worden prijzen berekend, welke plm. 90 pet. boven de oude prijzen liggen,! En het is helaas vaststaand, dat het dure papier geen voorbijgaand verschijnsel is; er zijn zeer goede gronden aan te wijzen, welke deze duurte verklaren. Een collega van de „Gelderlander" heeft ze in bevoegde krin gen nagespeurd en ze in zijn blad opge tornd. Ook de prijzen van het papier zijn natuur lijk aan de regelen van de vraag en aan bod verbonden. Nu heeft er in de laatste jaren in de tech nische wetenschap een ontwikkelingscrisiis ge- èeerscht; in de laboratoria heeft men allerlei vindingen gedaan voor producten, die uftl hout kunnen worden vervaardigd. Het was de crisis, die de fabricage op groote schaal van deze producten tegenhield, maar zoodra de opleving doorbrak, ontstond er groote vraag naar Zoo wordt thans voor materialen in de kleediagindustrie in toenemende mate gebruik gemaakt van pulp, d.i houtpap waaruit men ook krantenpapier vervaardigd. De kunstzijde- industrie maakt steeds meer gebruik van pulp en in millioenen dameskousen heeft mlcu reeds hout verwerkt Ook ter vervanging van wollen en katoenen bestanddeelen in bepaal de kleedingstukken wordt van pulp gebruik gemaakt Voor deze doeleinden is het laatste jaar over de heele wereld reeds 250.000 ton pulp verwerkt waarbjj men echter moet bedem- ken, dat deze fabricage-methoden om zoo te zeggen nog in de kinderschoenen staan en reeds iu de naaste toekomst veel groot ere verbreiding zullen vinden. Een ander belangrijk industrieel terrein, waar hout zijn intrede als grondstof heeft gedaan, betreft allerlei artikelen van plasti- schen vorm. Hierbij hebben wij industrieën op het oog, die geperste en bewerkte hout- pulp gebruiken bij de vervaardiging van ar tikelen als schalen, aschbakken, telefoontoe stellen, radio-toestellen, hoeden, galanterieën, enz. Men ziet het: dit terrein is zeer uitgestrekjt en ook in dit opzicht zal men in de naaste toekomst in versneld tempo gebruik maken van hout als grondstof. Tenslotte moet ncg in aanmerking wor den genomen, dat de oorlogsindustrie, die den laatsten tijd een ongekende activit(ej.U vertoont, groote hoeveelheden hout noodig heeft in verband met de cellulose, die in tal van springstoffen verwerkt wordt. Als gevolg dan ook van de groote vraag naar voor de papierfabricage gebruikte grond stof, zullen de papierprijzen in de toekomst exhorbitant hoog blijven. Terwijl voor vele bedrijfstakken het len tezonnetje der welvaart reeds is doorgebro ken cf op opkomen staat, binden de uitge vers van kranten den strijd aan met nieuwe moeilijkheden, waarvan men de grootte Jhans zelfs nog niet kan overzien. Het is wel vaststaand, dat het kranten- bedrijf iu zijn geheel, niet in staat zal zijn om dezen nieuwen schok op te vangen. Ver wacht mag evenwel worden, dat de adver tenties ruimer zullen gaan toevloeicJn, 1 «i dank zij de overigens algemeene opleving 1 de zakenlui zich gedrongen zullen ge voelen door reclame hun aandeel in de be tere uitkomsten op te eischen, maar de vraag zal zijn of ook dit een voldoende tegenwaar de voor de ontstellende stijging der papier prijzen zal blijken. Heel veel bladen hebben in de laatste Ja ren reeds hun werk moeten staken (ook in onze gemeente hebben we dit moeten aan schouwen), maar een veel grooter aantal zou den al lang verloren zijn gegaan, als ze niet zoo'n hecht fundament hadden gehad in de trouw van de lezers en adverteerders. Er is geen trouw zoo groot, of ze kan nog wor den gesterkt Laat men de krant daarom be zigen voor alles, wat mogelijk is, opdat dit geestelijk bezit der plaatselijke gemeenschap vergoed krijge den steun, die zoo gul aan het algemeene belang en de velerlei groeps belangen werd verleend. Soesterbergschesiraat 9a Telefoon 2408 Soest Nieuwe stoffen voor Costuums, Winterjassen, Mantels, Japon nen enz. japon maken f 6.Pasklaar f 3.^ Knippen t 0.50 Alle bijpassende garneering als Kraag jes, Knoopen, Ceintuurs enz. voorradig Vraagt stalen. Depot Stoomen en Verven, Eenige dagen te Amsterdam vertoevende, kreeg ik één van Wiering's Weekbladen van 20 Aug. j-I. in handen, waarin een artikel ge plaatst was over de toestanden bij de P-T.T- en waarin in schrille kleuren de „Nood der Ambtenaren" geteekend werd. Na er met nadruk op gewezen te hebben, dat de Dreciteur- Generaal teekende op hef manifest voor werkverruiming en het dus bij dit Staatsbedrijf met de arbeidsvoorwaarden dik in orde zou moeten zijn, wordt er op gewezen, dat de acties der personeelbonden, waarbij geklaagd wordt over de slechte sala- rieering en de lange diensttijden, een anderen indruk geven o-a-: Dat bij dit Staatsbedrijf der P.T-T. een groot tekort is aan middelbaar personeel, zoodat de dienst bij de telegrafie met kunst en vliegwerk moet worden gaande gehouden en dit personeel overbelast is, wat blijken moet uit het groote aantal zieken, dat bij de telegrafie en telefonie voorkomt. Dat de 8-urige arbeidsdag bij dit Staats bedrijf een aanfluiting is- l Dat, waar voorheen op het telegraafkantoor te Amsterdam des nachts 14 ambtenaren aan- weziz waren, thans getracht wordt deze dienst met 3 arrbenaren gaande te houden- Dat het personeel tekort topzware prestaties eischt van dit toch E»eds zenuwachtige werk, wat tengevolge heeft het maken van fouten, welke weer aanleiding zijn om het personeel te straffen. Dat om het personeeltekort weer eentgs- zins te dekken, dit straffen geschied in den vorm van strafdienst. Na nog op eenige feiten den nadruk te hebben gelegd, komt het tot de conclusie, dat een en ander enerveerend op de ambte naren moet werken en velen zenuwziek rijn, worden verpleegd in sanatoria, of wel op doktersadvies een geregelde diensttijd hebben. Verder moet er een overvloed van hooger personeel zijn, dat veelal met de allereenvou digste werkzaamheden belast wordt, teneinde deze ambtenaren te kunnen handhaven. Na aldus aangetoond te hebben, dat het met de arbeidsvoorwaarden -n dit Staatsbe drijf, veel ongustiger gesteld is, dan bij andere takken van overheids. of particulieren dienst, wordt er op gewezen, dat het met de sala- rieering evenzoo gesteld is o-a-: Dat ambtenaren met HBS-op 1 eiding, ta lenkennis enz., vaders van gezinnen, gerou tineerd in den dienst en met 20 en méér dienstjaren een inkomen hebben van 30 (der tig) gulden per week. Dat voor beambten behoorende tot het la gere personeel (bestellers e.d.) de bestaans mogelijkheden nog veel ongunstiger zijn en nergens zoo 'n gebrek geleden wordt als juist in die kringen van het P.T-T..personeel. Dat dit bij de leiding van dit Staatsbedrijf stilzwijgend erkend wordt en dit zou moeten blijken uit het feit, dat men bij financieel© moeilijkheden, geld kan opnemen, dat dan Ln termijnen moet worden, terugbetaald. Dat men trots alles lustig voortgaat, ambte naren op wachtgeld te zenden- I Dat nog lang niet pensioengerechtigden worden weggezonden en een beperkt aantal jonge meisjes, als nog goedkcopere krachten zijn aangenomen. Dat het als voldoende bekend mag worden geacht, dat bij het Staatsbedrijf der P-T-T. schrijfsters worden aangesteld op een salaris van f 40per maand en dat het geen uit zondering is, dat deze jonge meisjes na een half jaar, zenuwziek zijn en den dienst moeten verlaten. Dat een, onder hoogdruk werkend Tele graaf en Telefoonbedrijf, onder zulke ongun stige omstandigheden als te Amsterdam, zeker niét in het belang is van den Amsterdamschen zakenman. Dat tal van Ambtenaren hebben t© kampen met ernstige financieele zorgen en dat de vele diefstallen in den laatsten tijd daarvan de treurige gevolgen zijn. In het bovenstaande zijn nog lang niet alle grieven weergegeven, welke in het bewuste artikel naar voren zijn gebracht, doch het kan er zoo toch nogal mee door. Het is een schrilje dissonant in den juich toon, welke we in den laatsten tijd in de pers over „Tante Pos" beluisterd hebben in verband met de verlaging der porto voor het luchtverkeer met N.ederlandsch-Indië en het binnenlandsch verkeer. Laten we hopen, dat bovenvermelde grieven berusten op pure fantasie, want als er maar een gedeelte van waar zou zijn, dan zou dit Staatsbedrijf niet gezond, maar door en door riek zijn- In verband met bovenstaande dringen zich toch eenige vragen of opmerkingen aan ons op- Waar het mij uit de practijk bekend is^ dat er meerdere bedrijven zijn, waar top- zwaren arbeid verricht wordt en onbetaald overwerk niet lot de zeldzaamheden behoort en anderzijds een leger van valide arbeids krachten tot nutteloos ledigloopen gedoemd is, waar we dus staan voor twee uitersten, moet het toch mogelijk zijn, met de milli oenen welke uitgegeven worden aan steun voor de werkloozen, eene betere verdeeling van den arbeid te scheppen, dus te komen tot den gulden middenweg. Waar onze Minister-President de verwach ting heeft uitgesproken, dat bij een opleving der bedrijven, allereerst de zware crissislasten van het personeel verlicht zullen worden, al vorens de dividenten te verhoogen (in boven genoemd bedrijf porto-verlaging) had dit dan ook niet bij dit Staatsbedrijf behooren te ge schieden Meerdere malen is in de pers de bemoeie nis der regeering gevraagd om het vervangen van gezingshoofden door jeugdige personen tegen te gaan; maar hoe kan de regeering nu ingrijpen in het particuliere bedrijf, als de Staatsbedrijven in dit euvel een voorbeeld geven En ten slotte: Is het niet een gebiedende eisch, dat in onze Staats, en Gemeentebedrijven „Sociale gerechtigheid" betracht wordt, teneinde ten voorbeeld gesteld te kunnen worden ten op zichte van particuliere bedrijven? Hopen we, dat de conferentie, welke Zijne Excelentie de Minister van Sociale Zaken met werkgevers en werknemers heeft gehad, die richting uitgaat ien werkverruiming in de al lereerste plaats tot uiting kómt in Staats- ,en Gemeentebedrijven* Soestdijk N.DEN'BROEDER. men verwachtte «r nog meer. Het lesgeld kon niet lager worden gesteld dan f 25.—*, terwijl bij meerdere leerlingen uit één gezin reductie zou worden verleend. Een korte bespreking volgde hierna over de tariefsverhooging van asch en vuilnis voor f 2.50 per jaar. Besloten werd in samenwer king met de C.W.V. en de Chr. Midden standsver een requést naar den Raad te zen den, waarin verzocht werd dit voorstel niet aan te nemen. Nadat nog eenige interne kwesties waren afgehandeld werd deze geannimeeiridie vear- gadering besloten met een korte rondvraag. De collecte voor „Santos" bracht t 2>2>7jfë, op. R. K. MIDDENSTANDSVEREEN. Maandagavond kwam de R.K« Midden standsver. bijeen in het St. Joseph-gebouw. Na de opening en voorlezing der notulen werd de oprichting van een handels-cursus ten behoeve van het toekomstige Midden standsdiploma besproken. Om dezen cursus te laten doorgaan moes ten minstens 20 leerlingen zich opgeven. Een 16-tal leerlingen waren reeds genoteerd en MAJOOR VAN LEEUWEN. ERNSTIG ZIEK. Naar wij vernemen is de Majoor van Po litie, de Heer H. van Leeuwen, Zaterdag ter observatie naar het Antonius-riekenhuis te Utrecht vervoerd. Een en ander was noodzakelijk daar de heer Van Leeuwen een hartaandoening bleek gekregen te hebben. We spreken de hoop hierbij uit, dat deze alom sympathieke politie-chef een voorspoe dige genezing ten deel zal vallen, t BRAND BIJ EEN BRANDWEERMAN. Zondagmorgen om plm. 10 uur liet de brand-sirene haar alarmeerend geluid hoo»* ren voor een ernstige binnenbrand op de Molenstraat, in het perceel no. 2, bewoond door den heer G. van 't Klooster. 1 Op dit tijdstip waren de 10 kinderen van den heer G. v. 't Klooster alleen thuis, daar v. 't K. zich met zijn vrouw in de kerk be vond. Toen een van de kinderen op, de bo venverdieping rook bespeurde, rende deze naar beneden, alwaar irj de benedenkamer een groote vlam hem tegensloeg, die uit de electriciteits-meter kwam. De gordijnen wel-i ke in de onmiddèllijke nabijheid van dezen meter hingen, vatten meteen vlam. D,e jon gen waarschuwde zijn broertjes en zusjes, waarvan, hij er nog een 3-tal zelf naar be neden moest brengen, waarna men gezamen lijk het brandende huis verliet. Onmiddellijk werd de brandweer opgebeld, terwijl men de tegenwoordigheid van geest bezat de deuren en raam-luiken te sluiten, waardoor het vuur geen lucht kreeg. De brandweer arriveerde spoedig en tastte met 2 stralen de vuurzee aan, die zich reeds tot de bovenverdieping" had uitgestrekt. Na een uur mocht het den Brandweer ge lukken den brand meester te zijn. Het aan grenzende perceel was onmiddellijk ont ruimd geworden en bekwam noch. vuur noch waterschade. Het huis is bijna geheel uitgebrand, ter wijl de inboedel geheel is verloren gegaan. Een bijzondere omstandigheid was het, dat de bewoner van. het huis zelf brandweerman is. Toen hij in de kerk de sirene hoorde be gaf hij zich onmiddellijk naar de brand* weer-centrale en wie schetst zijn verwonde ring toen hij op de Molenstraat gearriveerd, zijn huis brandend bevond? De heer v. 't Klooster deed onmiddellijk een rookmasker voor en begaf zich in. het brandende huis om geld en bescheiden v diverse vêreenigirigen te redden. Door zijn manmoedig optreden zijn deze gelden dan ook niet verloren gegaan. Gelukkig stond er geen wind, want an ders zouden de zaken er slechter voor heb ben gestaan. De belangstelling bij de brand was natuurlijk zeer groot. Ook waren de Burgemeester en de directeur van O. W. aan wezig. Naar wij vernemen is de inboedel ver zekerd, terwijl dc woning, eigendom van de Bouwver. St. Joseph, ook verzekerd is. Advertentie s en abonnementen voor en worden ook aangenomen bij FLORALIA TENTOONSTELLING. Zaterdagmiddag werd in de groote zaal van het St. Joseph-gebouw de tentoonstelling gehouden van de door de jeugd opgekweek te plantjes. Dank zij de kweeklust van de inzenders en de welwillende medewerking van de bloemisten v. d. Baan, v. d. Lugt, Geijten- beek, Vellinga, Kuyvenhoven, Pureveen, Kraayenhagen en Tolboom bood de zaal een fleurige en kleurrijke aanblik. Jammer was het, dat de publieke belang stelling niet groot was te noemen. We dach ten dat onze Gemeente meer bloem-liefheb bers bezat. Onder de bezoekers merkten wij op het raadslid Endendijk, de Heer v, Asselt hoofd der v. d. Huchtschool, Ds. I. van Schaik en anderen. r- Mocht de quantiteit van de ingeztonderj planten minder zijn dan vorig jaar, de quali- teit daarentegen was zeer vooruit gegaan. Zonder de prachtige bloemen van de bloe- fristen te vergeten, hebben wij menigeen verbaasd zien staan over de prachtige resul taten van de jeugd. .Wim Brugman, die op de 2 vorige ten toonstellingen 2 eeie-ptijzen behaalde, mocht nu het genoegen smaken de prijs van het Ge meentebestuur, bestaande uit een spaarbank boekje met i 10.— te behalen- Alle reparatie'», doorsnieren Shell-Olie en Benzine Blrktstr. St Telefoon 2123 Om1 3 uur was de zaal bezet door een groo te kinderschaar, die zich voor de tafel mej fraaie prijzen verdrong. De Heer J. Goos- Bens, dankte in zijn toespraak, het Gemeen tebestuur voor den beschikbaar gestelden prijs en de bloemisten voor hun belangloozc en welwillende medewerking. Spr. sprak zijn bewondering uit over de qualiteit van de gekweekte planten en maak te hierbij een compliment aan de kinderen. Hierna werden de prijzen als volgt ver deeld: OOST-INDISCHE KERS: ie prijs Fvert van der Baan. 2e prijs Mlentje Fijnegeer, 3e prijs Suze Tafijn. BETUNIA'S: ie prijs Antoon Huurdeman. 2e prijs Jaantje Marks. 3e prijs Annie Marks. 4e prijs Annie Willemse, BEGONIA'S: ie prijs Wim Brugman (plu» prip Gam* tebestuur). 2e prijs Janny Schaap, 3e prijs Janny Post. 4e prijs Evert v. d. Baan. 5e prijs Henk v« d. Hoff. GERANIUMS: ie prijs Annie- Veen. 2e prijs Rich. Logtensteyn- 3e prijs Stientje v. d. Akker. 4e prijs Joop Hodde. STER VAN BETLEHEM: te prijs Fenny v. Vuur en. 2e prijs Alb. Pieper. 3e prijs Gerrit v. d. Brink. 40 prijs Fok Spies. FUCIA'S: ie prijs Joh. Pothoven. 2e prijs J. Vervat. 3e prijs Mies IjCok. 4e prijs Nico van der Zo uwen. Troostprijzen: Antoon Kok en Richard T4 Room en. De Jury bestond uit de .Heeren; Goossen, v. d. Baan en Marks. De kinderen kregen bij het verlaten deij zaai een snoeperijtje als beloóning voor het verzorgen van hun plantjes. GEVONDEN VOORWERPEN. De navolgende gevonden voorwerpen, zijn aan de hieronder vermelde adressen terug te bekomen: Portemonaie m. inh., Steenhoffstr. 52; man telceintuur, Regentesselaan 17; bril, Beetzl. 80; een paar schoenen, Duinweg 2b; een halssnoer, Beetzlaan 35; 2 aardappelzakken, Kon.laan 27; dameshoed, Kerkpad Z.Z. 29; hark, K- Brinkweg 22c; regenjas, Schrikslaan 19; ketting m. slot, Vinkenweg 33; rijwielbe- lastingmerk, den Blieklaan 41ijzeren klop- hamer, Kerkpad N-Z. 33; mantelceintuur, Duinweg 2bf; rozenkrans, K* Brinkweg 16; bos sleutels, Schoutenkampweg 2. Aangeloopen een jonge bouvier, L. Brink weg 13a en een bruin hondje, Kerkpad Z.Z. 6* WANNEER MEN GEEN VOORRANG GEEFT. Maandagmorgen reed een luxe-wagen op dg Soesterbergschestraat in de richting Birlcstraat. De bestuurder van deze wagen reed da Birktstraat op, terwijl er een groote vracht auto aankwam. p>e laatst genoemde wagen had den voorrang, doch verkreeg dit niet- Het gevolg was, dat de vrachtauto licht werd beschadigd, pje luxe wagen reed door. SOESTER SCHAAKCLUB. Het vereenigingsjaar loopt wederom ten einde; de laatste Dinsdag van deze maand heeft de jaarvergadering plaats. Dit beteekent ook, dat het winterseizoen voor de deur staat en met de competities weder een begin zal worden gemaakt* Nieuwe leden laten zich zoo spoedig mogelijk inschijven. Voorts worden de leden herinnerd aan den nationalen wedstrijd te Hilversum op de avon den van 29 en 30 Sept. en 1 Oct. in Hotel Gooiland. Gezien het feit, dat de Hilversum- sche spelers steeds in groote getale aanwezig waren op de tournooien door ons uitgeschre ven en mede tot een succes hebben doen worden, moeten wij het als een eere-plicht beschouwen mede te helpen het Hilversumsch' tournooi tot een succes te maken, d.i. men geve zich op tot deelname bij den secretaris, die voor het verdere zal zorg dragen- Voorts zal op 6 October een groote mas sa-kamp worden gehouden van de Soester Schaakclub tegen het Hilversumsch Schaak genootschap te Hilversum, waarvoor een wis selbeker ter beschikking is gesteld; de be doeling is niet alleen deze wedstrijd elk jaar te houden, maar ook alle spelers van bcida clubs hieraan te laten medespelen. Reeds kan worden medegedeeld, dat bin nenkort een wedstrijd zal worden vas:gestel<3 van Soest II tegen 't Sticht 1 voor promotie naar de 2e klasse; zoo krijgt ons 2e tiental toch nog weer een kans. Clubavond: iederen Dinsdagavond in Hotel Carltoa. Soestdijk.

Soester Courant | 1937 | | pagina 2