Uit den Soester Raad. JAC. KROES Voet- of Schoenklachten? Schoenenmagazijn en Voetverzorgings-inrichting SËHSgSIS.r.SfSli-SISgSIgSIS&SSSgüS i De eerste raadsvergadering, welke onder leiding stond van Burgemeester W- A. J. Visser, werd gistermiddag (Donderdag) ge houden. De heer Van Klooster is afwezig. Na de gebruikelijke opening, komt de agen da in behandeling. 1 Vaststelling van de notulen der ver gaderingen dd. 16 Juli en 3 Aug. 1937. Zonder bemerking goedgekeurd. 2 Mededeeling ingekomen stukken. F' a Adres van Mevr. G. v. d. Maas-Nieuw- koo om schadevergoeding wegens een haar ©verbomen ongeval. De heer VAN BREUKELEN meent, dat tjdens de werkzaamheden geen roode vlag of ■jvegafsluiting aanwezig was, waardoor het ongeluk is veroorzaakt. Spr. verzoekt in deze zaak nog eens een grondig onderzoek in te stellen. De VOORZITTER merkt op, dat een on derzoek heeft plaats gehad en dit geschiedt serieus, wanneer hij zich met de zaak be moeit. Dit is dus niet meer noodig. De Weth. GASILLE en DE BRUIJN be strijden de meening van den heer Van Breu- kelen. Bedoelde dame is gewaarschuwd be doelde weg niet in te rijden. Dit punt wordt hierna voor kennisgeving aangenomen. i b. Adres van E. Legemaat e.a. te Soes ter berg om afschaffing of verlaging der straat belasting. Komt bij de begrooting 1938 in behande ling. c. Proces-verbaal van opname van kas en boeken van den gemeente-ontvanger. Voor kennisgeving aangenomen. f d. Door Ged. Staten gewijzigd vastgestel- de gemeenterekening en ongewijzigd vastge stelde bedirijfsrekeningen, dienst 1934- Voor kennisgeving aangenomen. e. Gemeente- en bedrijfsrekeningen dienst 1936. Verwezen naar de financieele commissie van advies. i f. Rekening natuurbad 1936. Voor kennisgeving aangenomen. g. Adres van de Kon. Ned. Auio.nob.el- club om verlaging der personeele belasting Haar den grondslag motorrijtuigen. B- en W. stellen voor afwijzen te be schikken. ,Weth. GASILLE wijst er ©p, dat de raad Hiet in staat is het verzoek toe te staan, fcxiolang het rijk aan de financiën der gemeen te bijdraagt. Het punt wordt hierna voor kennisgeving aangenomen. i h. Schrijven van de raadsleden J. Stro- band, M. C. Thijssen en J. van de Ven, in houdende de verklaring, dat zij na kennisne ming van door B. en W. op 16 Juli ver- Btrckre inlichtingen, geen prijs meer stellen Dp openbare behandeling van het door hen In de raadsvergadering van 18 Juni j.1. gedane schriftelijke voorstel terzake in beslagneming oranjewimpels, en veroordeeling der gemeente tot betaling van geleden schade en kosten. Voor kennisgeving aangenomen. i. Overzichten van het gasbedrijf over de maanden Mei, Juni en Juli 1937. Voor kennisgeving aangenomen, j. Een 6-tal bezwaarschriften tegen de ont- werp-bebouwingsvoorschriften voor de be bouwde kom, als bedoeld in art. 43 der Wo ningwet, welke bereids in behandeling zijn genomen. Voor kennisgeving aangenomen. 1 k. Beantwoording door B. en W. van vra gen, gesteld in de raadsvergadering van 16 Juli 1937, voorzoover beantwoording niet in die vergadering heeft plaats gehad. Wordt op verzoek van den heer Hilhorst aan de agenda toegevoegd. 1. Schrijven van de Algemeene Soester Turn- Athleiiekclub „A.D.O.'', verzoekende verlaging van huur van het gymnastieklokaal in de Kerkebuurt, welk schrijven bereids in behandeling is genomen. Voor kennisgeving aangenomen, m. Verslag van Maatschappelijk Hulpbe- .toon over 1936. De heer VAN BREUKELEN merkt op,, flat verschillende rekeningen zijn ingekomen van sigarenwinkeliers. Het wil spr. voorko men, dat de leden niet moeten rooken op kosten van Maatsch. Hulpbet. De heer VAN DEN BERG merkt op, dat bj de oprichting van M. H. is besloten geen salarissen of vergoedingen aan de leden te geven. Daarom is besloten f100.per jaar feit te trekken. Van dit bedrag is slechts pl.m- 50verbruikt, n. Een door Ged. Staten goedgekeurd be sluit van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een stuk gronds aan Ir. J. G. F. Gij zen. Voor kennisgeving aangenomen. o. Een 5-tal door Gedeputeerde Staten goedgekeurde besluiten van Burgemeester en Wethouders tot verhuur van gronden aan di verse personen. Voor kennisgeving aangenomen, p. Schrijven van de Centrale Esperanto Propaganda Commissie te Nijmegen, verzoe kende te onderzoeken of van gemeentewege de gelegenheid tot het deelnemen aan Es- peranto-eürsussen kan worden opengesteld, of dat althans van gemeentewege hiertoe mede werking kan worden verleend, met voorstel dit schrijven voor kennisgevng aain te nemen. q. Schrijven van de afd. Soest van den A-B.T-B. houdende verzoek om subsidie voor *5en ie houden landbouwcursus. Besloten wordt het op de begrooting uit getrokken bedrag van f90.—- hiervoor te Ifeestemmen. Aldus besloten. Verzoek van het Bestuut der R.K Ma I naschool om medewerking ingevolge art 2 der L. O Wet 1920 voor de reconstructie der school. De heer VAN DE VEN informeert of de gelegenheid bestaat, dat de raadsleden indi vidueel een kijkje nemen voor tot bedoelde reconstructie wordt overgegaan, zoo mogelijk met toelichting van een deskundige. De VOORZITTER zal deze vraag in de vergadering van B. en W. op morgen be spreken en ten spoedigst mededeeling doen. -De VOORZITTER deelt hierna nog mede, dat nogg een adres is ingekomen van de drie Middenstands-vereenigingen inzake de vuilnis-ophaaldienst. Dit adres is natuurlijk hetzelfde wat al reeds in de plaatselijke pers is gelanceerd. Spr. stelt voor dit adres bij het desbe treffende punt te behandelen, waartoe wordt besloten. 3. Voorstel tot het aangaan van een geld- leening, groot f 67-000.00. B. en W- stellen voor deze geldleening aan te gaan met de Nederlandsche Midden stands Spaarbank tc Amsterdam. De rente bedraagt 30/0, terwijl de looptijd 10 jaren is. Conform besloten. 4- Voorstel tot het vervroegd aflossen eener geldleening per 31 Dec. 1937 per res- to groot f244.100.—. B. en W- stellen voor dit bedrag vervroegd af te lossen, onder bijbetaling van 1% rente vergoeding. Men zal dan trachten deze leening elders te plaatsen tegen aannemelijk lagere rente. Conform besloten. 5- Vaststelling van een besluit tot wij ziging der gemeentebegroo'ing voor 1937 tot verhooging van het voor het boschplan toe gestaan crediet. Conform besloten. 6- Vaststelling van besluiten tot belegging van gelden Conform besloten. 7. Voorstel tot goedkeuring der rekening van Maatschappelijk Hulpbetoon over 1936. Het controle-rapport van de Vereeniging van Nederl. Gemeenten luidde hierover gun stig. Conform besloten. 8. Voorstel tot intrekking van het raads besluit van 18 Juni 1937 tot wijziging van het reorganisatiebesluit gemeentewerken, alsmede intrekking van het daarmede verband hou dende besluit tot bcgrootingswijzig'ng 1937. Zooals bekend werd de Heer G. J. C. van Heijsl bij raadsbesluit op den i8Jen Juni 1937 weer in dienst genomen als klerk-tee kenaar bij O. W. Daar Ged. Staten hun toestemming daar toe niet- v»'1-v~«v.c en W. voor, dit raadsbesluit te doen intrekken. D/e VOORZITTER deelt mede, dat nog een verzoek is ingekomen van den heer Hom en den heer Hilhorst, verzoekende het'wacht geld van de heer G. A. v- Heijst te verlengen. De hiervoor benoodigde gelden zouden kun nen worden gevonden uit de post „onvoor zien''. Spr. stelt voor dit punt in geheime ver gadering te bezien, waarom de openbare ver gadering wordt gesloten. Na heropening der vergadering deelt de VOORZITTER mede. dat B. en W. voor stellen het besluit van 18. Juni '37 en de daarmee verband houdende begrootings-wijzi- ging in te trekken, alsmede om een besluit te nemen om aan den heer A- G. van Heijst met ingang van 10 September 1937 een bedrag toe te kennen, gelijk aan 1 maand wacht geld. Gedurende deze tijd zullen B. en W- onderzoeken wat voor genoemden ambtenaar kan worden gedaan. Zonder hoofdelijke stemming wordt hier toe besloten. 9. Voorstel tot vaststelling van de in art. 101 der L. O. Wet bedoelde vergoeding aan bijzondere scholen. Met uitzondering van de Engendaalschool is deze vergoeding bepaald op f 11.82 en f 16.94 per leerling, respect- voor de gewone- en de uitgebreide lagere scholen. Aan de Engendaalschool zal later een bedrag worden toegekend. Conform besloten. 10. Voorstel tot -wijziging van de met de gemeente Amersfoort aangegane regeling in zake toelating van kinderen uit Soest op de openbare scholen te Amersfoort. Conform besloten. 11- Voorstel tot benoeming van Mr. W. A. J. Visser, burgemeester dezer gemeente, tot ambtenaar van den burgerlijken stand. De Burgemeester wordt met algemeene stemmen benoemd. 12- Benoeming van leden der Raadscom- missiën voor 1937/1938 en verdeeling van den Raad bij loting in afdeelingen. De commissies worden als volgt samen gesteld Financieele- en Belastingcommissie. Voorzitter: Wethouder H. J. Gasille. Le den: A. Endendijk, J. Nooder, J. Stroband, M. C. Thijssen en J. van de Ven. Commissie Openbare Werken. Voorzitter; Weth. D. A. de Bruijn. Leden: J. J. D. van den Berg, P. Helmus, A- P- Hilhorst, M. Hornsveld en H. Zijlstra. Commissie Werkverschaffing. Voorzitter: de Burgemeester. Leden: J. J. D. van den Berg, J. E. van Breukelen, P. Helmus, H. van Klooster en H. Zijlstra. Hierbij informeert de heer VAN BREUKE LEN of bij den heer Van Klooster is ge ïnformeerd of hij er nog prijs op stelt in de commissie's zitting te nemen. Waar de heer Van Klooster nimmer ter vergadering komt. wil het hem voort-omen, dat b-ter een ander lid kan worden ge O'en- De VOORZII IER deelt mede, in deze niet te heb «en gei for.i.e rd en dit ook niet zal doen. Spr. o.i lit zeer onhoffelijk vinden. Wanneer een lid de overt liging heeft zijn persoon niet meur te kunnen geven voor het werk der gemeente, dan verwacht hy, dat daar\an door de desbetreffende persoon zelf mededeeling zal worden gedaan. De heer ENDENDIJK deelt mede, dat het hem bekend is, dat de 'neer Van Klooster het plan had deze vergadering bij te wonen. Door een voorval, is dit thans niet moge lijk. Bezoekt U eens het van LANGESTRAAT 78 - TELEFOON 840 AMERSFOORT Een zeldzame sorteering voor moeilijke, zware en groote voeten ADVIES GRATIS. Schoeisel dat maatwerk vervangt uit voor raad leyerbaar Ook spr- verklaart zich er tegen om de heer Van Klooster, die steeds getoond heeft een meer dan middelmatig raadslid te zijn, be doelde vraag te stellen. Comra. Grondbedrijf en Uitbreidingsplan. Voorzitter: Wethouder H. J. Gasille. Le den: A. Endendijk, A. P. Hilhorst, M. Horns veld, J. Nooder en J. Stroband. Commissie Gasbedrijf. Voorzitter: Weth. D. A. de Bruijn. Leden: J- H. Hom, H. van Klooster en J. v. d. Ven. De heer NOODER informeert, of dezo commissie wel noodig is. Weth- DE BRUIJN acht de comm. zeker noodig. Door de vacantie's is in de laatste tijd niet veel vergaderd. De heer HILHORST: Hiervan hebben w» in de commissie voor Openbare Werken geen last. Ongeveer een half jaar geleden zijn we nog bij elkaar geweest. Commissie Strafverordeningen. Voorzitter: de Burgemeester. Leden: A. Endendijk, J. H. Hom, J. Stroband en M. C. Thijssen. Comm. Heide- en Zandgronden. Voorzitter; Weth. D. A. deTRni:jn I ©rW- j. .E,. van mcuAcicn en A. IT. Hilhorst. De heer HILHORST meent, dat deze com missie meer kost dan zij verdient. Spr. stelt voor, de werkzaamheden voor deze commis sie onciir te Drengen bij ae commissie voor grondbedrijf. De VOORZITTER merkt op, dat de be staande commissie's bij verordening zijn vast gesteld. Bij het laten vervallen van commissie's moet ook de verordening worden gewijzigd. Spr. wil het voorstel echter in de ver gadering van B. en W. bezien, doch in af' wachting hiervan de commissie benoemen. Hierna wordt voor het onderzoek der be grooting 1938 de raad in twee afdeelingen verdeeld. De eerste afdeeling wordt als volgt samen gesteld: Voorzitter: Weth. De Bruijn. Leden: de heeren Helmus, Stroband, Endendijk, Zijlstra, Hornsveld, Van den Berg en Hom- Tweede afdeeling. Voorzitter; Weth. Gasille. Leden: de heeren Van Klooster, Nooder, Van de Ven, Thijssen, Hilhorst en Van Breukelen. De vergadering wordt hierna geschorst voor de thee. Na heropening komt in behandeling: 13. Voorstel tot wijziging van leden en plaatsvervangende leden in de Commissie voor Georganiseerd Overleg. B. en V/. stellen voor hiervoor wederom aan te wijzen als leden A. Endendijk en J- II. Kom en als plaatsvervangende leden H- Zijlstra en P. Helmus- Aldus besloten. 14. Voorstel tot het opmaken van een voordracht ter benoeming van een lid van den Raad van Commissarissen der N.V. Cen trale Slachtplaats, wegens periodieke aftre ding van den heer H. van Klooster. D: voordracht door B. en W* opgemaakt luidt: i. H. van Klooster. 2. J. H. Hom. 3. J. v- d. Ven. Deze voordracht wordt door de raad aan vaard. 15- Voorstel om met intrekking van het raadsbesluit dd. 10 Febr. 1937 inzake bouw eener brandweergarage op een aan de Luit. Koppenlaan te Soesterberg gelegen perceel, te besluiten tot aankoop van een aan die laan gelegen terrein met garage, teneinde die ga rage te bestemmen tot brandweergarage. B. en W- stellen voor bedoeld terrein aan te koopen voor f 4500.—— 1 De heer HILHORST mist een schets van bedoelde gronden en een goede begrooting. Spr. stelt voor deze aangelegenheden eerst In de commissie te bezien en als gevolg hier van dit voorstel niet in deze vergadering te behandelen. Dit voorstel wordt door verschillende leden ondersteund. De heer NOODER merkt op, dat deze aan gelegenheid uitvoerig is bezien in een geheim© vergadering. Alle leden kunnen du9 voldoende op de hoogte zijn. Het college van B. en W.- werd gemachtigd ^de gronden aan te koopen onder zekere voorwaarden en goedkeuring van Ged. Stalen. In deze zaak behoefde de corrmissie niet meer te worden gehoord. Spr. steunt het voorstel van B. en W. Weth. DE BRUITN deelt mede, dat met i de zaak nogal haast moet worden betracht, omdat nog meer deze gegadigden aanwe zig waren. Ook daarom is de comm. niet meer gehoord. Spr. is er van overtuigd, dat het voorstel van B. en W. in het belang der gemeente is' De heer HELMUS geeft de heer Hilhorst in overweging zijn voorstel in te trekken. Het mooiste plekje is voor de brandweercentrale uitgekozen. De heer THIJSSEN meent, dat de nu ge kozen plaats niet de mooiste plaats is. Een beter punt acht spr. den hoek van de Verl. Schoolweg bij de voormalige O- L. School- Spr- komt hierna met het voorstel, dat door hem reeds meerdere malen naar voren Ls gebracht, n.1. het op dit punt stichten van een groot gebouw, waarin opgenomen een politiepost, twee politiewoningen, een gym nastieklokaal en de brandweerkazerne. Spr. acht het noodig, dat de politiepost wordt gesticht aan den hoofdweg. Spreker meent, dat voor een dergelijk plan gelden uit het werkfonds van het rijk kunnen worden verkregen. Wanneer dit plan zou worden uit gevoerd, zouden wederom veel menschen werk kunnen vinden. Spr. wenscht niet tot aankoop van dezen grond over te gaan. De VOORZITTER begrijpt de heer Thijs sen niet- Spr. kent geen andere werking van het werkfonds dan, dat de gemeente de gel den uit het werkfonds leent, waarvan in de eersste jaren wellicht geen rente behoeft te worden betaald, maar waarvan door den Mi nister later wordt bepaald van welk tijdsstip af rente en aflossing verschuldigd is. Spr. meent, dat de heer Thijssen op deze gronden zijn voorstel toch niet zal handhaven. De heer THIJSSEN dringt er op aan ora in de door hem aangegeven richting te wer ken. De VOORZITTER zegt niets te zullen na laten, als maar iets langs dezen weg te be reiken is, maar verwacht dit niet- Weth. DE BRUIJN geeft den heer Thijs sen in overweging zijn voorstel in te trekken. Spr. wijst er nog op, dat de plaats in het voorstel vervat, is uitgekozen in overleg mei de advies-commissie der brandweer, waarom hij er op aandringt thans een besluit te ne men. De heer VAN DEN BERG acht het voor stel Thijssen onuitvoerbaar. Het gymnastiek lokaal zal ook in de toekomst door de R.K. school sslechts gedurende één uur per week worden gebruikt. Ook voor de politie is het niet noodig. De politie is altijd op den hoofs weg en de politiepost bevindt zich hoog stens 2 minuten van dezen weg. Bovendigen zal de door den heer Thijssen bedoelde grond gen. Weth. GASILLE spijt het, dat de heer Thijssen wederom met zijn voorstel komt- Geen enkel belang i9 er mede gemoeid. De zaak wordt er teven9 mee opgehouden- De heer HILHORST wijst er op, dat de commissie is gepasseerd- Spr. zal zijn voorstel Intrekken. De heer VAN DE VEN zegt, dat hij zich In de vergadering der financieele commissie in groote lijnen met het plan kan vereenigen. Toch is spr. nog huiverig voor de kosten. Bij de stukken bevindt zich wel een kladje Inzake de inrichting der centrale, van den directeur van O- W., maar hij vraagt zich af of men daarop wel kan vertrouwen. Weth. DE BRUIJN zegt, dat niet alleen de plaat9 door Ged. Staten wordt geadvi seerd, maar ook de door B. en W. ge- wenschte inrichting van het gebouw. De heer VAN DE VEN vraagt, of de kosten thans nog niet juist kunnen wordön begroot. Weth. DE BRUIJNDit gaat zeer moei lijk. Onvoorziene werkzaamheden komen bij dergelijke werken steeds voor. De heer THIJSSEN meent, dat ook in deze aangelegenheid „de aanhouder wint". Spr. wil de leden nogmaals trachten over te halen zijn voorstel te steunen, omdat dit in het belang der gemeente is. Spr. is er van overtuigd, dat eerlang een gymnastieklokaal noodig zal blijken te zijn. j Hen voorstel van B- en W. wordt in sterar ming gebracht en aangenomen met de stem van den heer Thijssen tegen. 16- Voorstel tot vaststelling eener veror dening betreffende het beroep, bedoeld in de art. 13, 15, 17, en 18 van het Reglement Autovervoer Personen. Bedoelde verordening, regelende het ver voer per autobus, toerwagen, taxi's of huur auto's, bepaalt, dat bezwaren tegen genomen beschikkingen binnen 30 dagen bij den raad moeten worden ingediend^' Conform besloten. 17. Voorstel tot vaststelling van een capï- lantenverordening. Deze capitulanten-regeling is reeds 2 maal verworpen door den Raad* 1 B. en W- vertrouwen dat deze regeling nu aangencmer wordt. De heer VAN DE BERG meent, dat in deze aangelegenheid niet veel meer zal be hoeven te worden gezegd. Toch meent spr, dat het niet aangaat, dat de gemeente iede re toegeschoven personen maar voor vast moet aanstellen. Volgens de VOORZITTER klinkt dat t« somber. Er is nog wel eenige soepelheid. Er is ook een capitulantenraad. De heer THIJSSEN wil de functie van politie-agent van de lijst schrappen. De bur gemeester moet z.i. in de benoeming vaa agenten beslist vrij zijn. De heer NOODER betreurt het, dat met het capitulantenstelsel wederom een stukje autonomie van de gemeente wordt wegge nomen. Spr. vraagt of in de personeels-ver ordening geen bepaling kan worden opge nomen, dat de gemeente dergelijks personen niet direct voor vast kan aannemen. De VOORZITTER kan zich met de laat* ste gedachte niet vereenigingen. De heer THIJSSEN wil de verordening- maar aannemen. Spr. hoopt, dat een zekere speling zal overblijven. De heer STRÖBAND merkt op, dat weth. Gasille, als loco-burgemeester, indertijd heeft toegezegd, dat stappen zouden worden ge daan om het mogelijk te maken, dat tijde lijke indienststelling zou kunnen geschieden, Weth. GASILLE: Hiernaar is geïnformeerd, dit bleet niet mogelijk. De verordening wordt hierna met 8 tegen 6 stemmen aangenomen. 18. Vaststelling van verordeningen op d© heffing en invordering van besmettelijke ziek- t engelden. Slechts op het punt van den grondslag der heffing, waarvoor in plaats van het be lastbaar inkomen de vermengde hoofdsom ij gekozen, wijkt het aangeboden ontwerp van de thans nog van kracht zijnde verordening af. Conform besloten. 19. Voorstel tot wijziging van de veror dening op de heffing voor het ophalen van ascn en vuilnis. Voorgesteld wordt een extra tarief van f 2.50 te heffen voor winkel- en bedrijfsvuil, terwijl degenen die voor 1 Juli van het be lastingjaar, door vertrek of anderszins, geen gebruik meer maken van den vuilnisdienst de helft van het reeds betaalde bedrag ge restitueerd krijgen. Bij dit punt komt in behandeling het adres der drie plaatselijke middenstandsvereenigin- gen. De heer ENDENDIJK wijst op de pu blicaties in een plaatselijk blad. Hierdoor is veel onrust gewekt onder de neringdoenden, riet is nu zaak de gemoederen weer tot rust te brengen. Er komt geen extra heffing, al. leen zij, die bijzonder veel vuil wenschem mede te geven, betalen meer. Spr. .vrjjaiU veelheid niet toe te passen en de extra hef fing alleen op te leggen, wanneer dit noo dig is. De heer NOODER vijndt de wijze waarop in onze gemeente de vuil lisoptreding geschiedt zeer onsympathiek. Deze dienst legt aan dec inwoners een extra belasting op, hetgeen ic- andere gemeenten niet het geval is. Het ge« heel wordt nog onsympathieker, wanneer, zooals nu het geval, de neringdoenden het loodje leggen. Om niet afhankelijk te zijn van degene, die het vuil ophaalt, stelt hij voor een mini mum hoeveelheid vast te stellen, welke per ophaling moet worden medegenomen. Zij, die meer vuil hébben, moeten dit dan zelf ziea te loozen. Op deze wijze behoeft niet van bedrijfs- of ander vuil sprake te zijn. Op een vraag van den heer STROBAND deelt Weth. De Bruijn mede, dat thans r/8 M3. of 125 L. vuil per keer mag worden medegegeven. De heer Stroband stelt vooi hierin geen wijziging te brengen en geen verschil te maken tusschen huis- of bedrijfs vuil. De heer HELMUS meent te weten, dal veel winkeliers minder vuil medegeven dan verschillende particulieren. Spr. steunt hel voorstel Stroband. De VOORZITTER merkt op, dat al de ze wenschen vervat zijn in het voorstel van B. en W. De heer VAN DE VEN meent, dat ei reeds personen zijn, die voor het meerdere vuil vrijwillig meer betalen. De heer THIJSSEN noemt het een ver hooging van belastingbetaling. Spr. is tegen het voorstel. De heer HILHORST informeert wat de aanleiding is geweest, dat B. en W. met dil voorstel komen. Weth. GASILLE zegt dat één winkeliet niet tot meerdere betaling was te bewegen. Wijziging der verordening was daarom noo dig. Aan den dienst zelve wordt niets ge wijzigd. Wel is door den ophaler soms na gegaan of het huis- of bedrijfsvuil was, maai dat heeft nimmer in de bedoeling vai B. en W. gelegen. De VOORZITTER merkt op, dat men niet van belasting kan spreken. Betalingen voor electriciteit zou men dan ook belasting kunnen noemen. I,n veel gemeenten moeten de inwoners voor dezen dienst wel meer be* talen. Spr. betreurt het, dat in deze zaak o^ kunstmatige wijze onrust in de gemeente is gewekt. In werkelijkheid wordt er niets ver anderd. Alleen zij, die regelmatig meer dan de vastgestelde hoeveelheid vuil wenischem mede te geven, betalen meer. Bovendien zul len B. en W. deze bepaling zeer soepel toe passen. Als hiermee op een wijziging in de re- wordt het voorstel voorloopig door B. en W. terug genomen. De heer VAN DE VEN merkt hierbij nog op, dat door vele straatventers vuil langj

Soester Courant | 1937 | | pagina 5