LUYCX Pelterijen TWEEDE BLAD Mijn hond en ikke» De K.L.M.-Ramp. Radio-distributie Soest Bij kleine Kinderen Kerkbsrichten* der gecomb. soester bladen van vrijdag 8 OCTOBER 1937. Gedachten Op Dierendag. Pol, mijn. ruigharige Belg, is 'n. vriendelijk beest» Zondagochtend zat hij voor m'n bed en hij zwaaide met zijn rechtervoorpoot. Dat doet-ie méér. Ik schud z'n poot dan kameraadschap pelijk en dan gaat Pol weer tevreden in zijn eigen hoekje liggen. Of niet. Want Pol moet óók wel eens „nodig naar buiten". In dat geval blijft-ie z'n poot zwaaien en laat-ie een zacht kreuxgeluidje hooren. Nou, dan weet ik, hoe laat het is. Honden kunnen alles zeggen, wat ze tet zeggen hebben als de baas of zijn vrouw maar de moeite willen nemen om samen met de hond een hondentaaltje te leeren. Ik versta Pol in alles. Alleen op dien laat- sten Zondagochtend verstond ik hem blijk baar niet. want hij bleef met zijn poot zwaai en, doch zonder zacht te kreunen. Ik schud de hem de vijf dus nog maar eens en zei: Van harte, jó! Woefl Woef! antwoordde hij nu luid en blij. Meteen maakte-n-ie een vroo- lijke rondedans door de slaapkamer, waarbij tv\ee stoelen, waarover eenige stoffelijke hui sden van mijn stoffelijke leden lagen gespreid, ten gronde gingen Die poot en-gever ij en de uitgelatenheid, dat „woef-woef" en die rondedans dat alles tesamen kon op niets anders duiden dan op een felicitatie van Pol aan den baas. Ik keek op den kalender en.het raadsel was opge lost. 3 October. Vaderdag! Nu ben ik Pol z'n vader wel niet, maar toch z'n wettige voogd, gezien het feit, dat de overheid mij het belastingbiljet voor mijn ruigharige uitreikt. En deswege had ik ook recht op diens felicitatie. i Het zou me niets verwonderen, als-ie in al zijn uitgelatenheid van dien Zondagochtend 'n beetje berekening had gelegd. De bereke ning n.1., dat het 's anderen daags Dierendag zou zijn. I Die berekening heeft dan niet gefaald, want toen ik op Dierendag aan een gebraden pa trijsje zat te smullen,^at Pol in de bijkeuken te genotteren van een extra portie rauw ge hakt. I Wat zegt u? De beentjes van mijn patrijs je? Menschen, wees toch wijzer dan uw hond. Ja, die lus'- die beentjes wel. Graag zelfs! Maar wij hebben tenslotte het verstand, dat ons van een dier onderscheidt. Bedenk eens, dat de darmbreedte van een hond slechts een derde is van de breedte onzer eigen dar- men. Durven wij beentjes te eten? Vooral de harde beentjes zijn gevaarlijk. Als de hond zo kraakt in zijn bek, splinteren die dingen en ze komen met al die scherpe punten in de maag," tenslotte in de darmen terecht, waar ze zich vaak op een propje vastzetten, darm- perforaties verwekken, althans verstoppingen veroorzaken. Heel wat honden zijn aan die' beentjes-geverij bezweken. Geef nóóit beentjes aan een hond, tenzij 'óf het z.g- zachte „kraakbeen", d.i. het witti- ig/e buigzame been, óf goed voor jonge honden een groot runderbeen, waarop ze kunnen knagen, zonder er wat van af te kun nen bijten. i Dat een hond graag beentjes lust, ja, het dier is nu eenmaal een vleescheter, maar vleesch krijgt-ie als regel te weinig van z'n oaas. Ik vraag verschooning aan die dierenbe schermers en beschermsters, die er zich aan mochten hebben geergerd, dat ik zelf op! Dierendag aan een gebraden patrijsje zat te duiven. Met alle respect voor hun gevoelens In overtuiging, persoonlijk ben ik de mee ning toegedaan, dat de mensch zich binnen de grenzen van het redelijke de dieren ten nutte mag maken en ze zelfs mag. nuttigen. Ook dat laatste natuurlijk slechts onder be paalde voorwaarden, waarvan, een der eeri sten is, dat men den diereu elk lijden zooveel mogelijk bespaart. Als de rnenschen niet be schikten over leven en dood der dieren, in het bijzonder wat bepaalde soorten aangaat, dan zonder de dieren tenslotte óns eten! Helaas moet ik het als een onafwendbaar lot aanvaarden, dat vele dierenbeschermers en beschermsters huiveren van mijn inzichten, van den anderen kant zal ik door nog meer deren misschien beter worden verstaan, wan neer ze weten, dat geen sentimentele overwe gingen me leiden, wanneer ik over de ver houding van mensch tot dier schrijf. Ik vond het een gelukkig samentreffen, dat de eerste Vaderdag, welke we dit jaar moch ten „vieren" of was u het geval vergeten? vlak vóór den Uierendag werd gehouden. Dat samentreffen kan meerderen mét mij er aan hebben herinnerd hoe wij, rnenschen, der dieren voogden zijn. In het bijzonder de mannen, die zich, méér nog dan ze zich de „baas" meenen van vrouw en kinderen, de „baas" der dieren, hun „eigen" huisdieren achten. Ze zijn dat ook. De huisdieren, die we ons op welke wijze dan ook verschaf fen, hebben we aan hun vxüjheid onttrokken en daarmee ook het instinct om voor hun eigen levensonderhoud tc zorgen op hun eigent, ons niet convenieercnde wijze on der onze controle gebracht. We vervormen! dat instinct en roeien het tenslotte vrjjwel uit. Het diex-, dat met zijn instinct alléén toch al de mindere was van ons, met ons verstand, hebben wij op de aangegeven wijze, bewust of onbewust volkomen hulpeloos en afhanke. lük gemaakt. Dat kan nu 'eenmaal nfef anders, want dó j maatschappelijke- en gezinsorde vereischen, dat de samenleving van dier en mensch aan bepaalde normen wordt gebonden. Maar we hebben, aldus doende, plichten jegens het dier aanvaard; we zijn z'n voog den geworden. Te grooter is onze veranti- woordelijkheid, omdat we ons zelve als zoo danig hebben opgeworpen. Op uw plichten van voogd over het dier, doe ik een beroep. Ik zal niet in bijzonder heden treden. Ge weet het zelf wel ge kunt het althans dagelijks zien, hoe gedach teloos de mensch vaak met het dier omgaat. Een stuk speelgoed is het voor velen; voor anderen bet eekent een beest niet méér dan een bron voor eigen welvaart, althans be staan. Hoe dikwijls wordt een dier niet on- noodig geplaagd en gesard. Hoe dikwijls wordt het niet „gestraft", geslagen èn ge schopt, omdat het niet „redelijk" wil zijn. Het dier, dat geen rede heeft? Degene, die 'n beest straft om „onredelijke" handelingen, toont daarmee een ontstellend tekort aan eigen rede of een opzettelijke, misdadige uit schakeling daarvan. Teveel wordt het dier geplaagd en mishan- delld, zonder dat het bewust geschiedt. Do mensch denkt niet na of handelt uit 'n dom me gewoonte. Met deze domme en verkeerde gewoonten moet men breken door nadenken. Het dier heeft daar recht op. Vellen in alle gangbare soorten. Bontsjaals, Cols, Moffen en Vossen vindt U in groote keuze bij LAN GESTRA AT 49 AMERSFOORT Atelier voor Bontwerk en Reparatie. Wis "we de beste nummers mogen rermef- den, zonder daarbij aan de anderen tekort te willen doen, waren het de Spanischer Tanz van Moskowsky, gespeeld door Dolly Beuks, Puck 1 inzel. Rietje Muller en Bep Bëchen, voor twee piano's; de Koraal „Wer nur den Liebcn Gott" voor twee piano's en een or gel, van Joh. S. Bach, gespeeld door Willy Verhocks. Anny van Veen en Joop van de Berg; de Variazionni sur thema: „Ah vous dirai-je Maman" van I.ongo voor 2 piano's, gespeeld door Bram en Palientje v. d. Hoef, die beiden nog slechts zeer kort les hadden; het Nocturne B-dur van Fr. Chopjn, ge>- speeld door Mej. Miep Boekhof, een stuk wat zeer gevoelig werd voorgedragen; „Trau- Saerei" van Schuman, gespeeld door Bram v. d. Hoef; de prelude E-dur voor orgel van Joh. Seb. Bach, gespeeld door Lcny Drechs- ler. Deze jongedame bood Mej. Jongsma na mens dc leerlingen een boekwerk aan ge titeld „Havdens leven -en denken". Verder moeten wij memoreeren het Ave. Maria voor piano en orgel van Gounod-Bach, gespeeld door Aukje v. Wijngaarden en Jan Veenkamp en een sonatine van André, ge speeld door de jeugdige Corry van Haarlem. Het zang-koortje voerde op verdienstelijke wijze verschillende aardige nummertjes »op, waarbij ook de aanklceding goed was ver zorgd. Het geheel was een zeer mooie avond, en. we gelooven dat de aanwezige ouders geen spijt zullen gehad hebben, hun kinderen mu zieklessen te doen nemen. De fraaie bloemenmand, die Mej. Jongsma van haar leerlingen ontving, drukte onge twijfeld de groote waardering uit voor haar werk. Wederom is een K.L.M-vogel neergestort en wederom zijn vier inzittenden uit het vollef leven weggerukt. Zooals bekend verongelukte de „Specht" op het vliegveld van Palembang, doordat een der motoren plotseling terugliep. Deze ramp heeft in o^ze gemeente leen grooter ontroering gegeven dan anders bij een K.L.M -ramp, daar de gezagvoerder de Heer F. M» Stork, die omgekomen is, een oud-in woner onzer gemeente is en een zoon van den Heer H. A. Stork, wonende aan den Stations weg alhier. Op 1 Mei 1932 is hij als vliegtuigbestuurder bij de K.L.M. in dienst getreden* Tot 31 Juli 1937 had hij 5132 vlieguren. Als tweede be stuurder had hij tot dat tijdstip 12 Indië-vluch- ten gemaakt en als gezagvoerder zeven vluch ten. De heer Stork werd op 3 Maart 1907 te Leeuwarden geboren. Hij bezocht de zeevaart school, en kwam, na het behalen van zijn di ploma, als derde stuurman in December 1929 bij de luchtvaart-afdeeling te Soesterberg in opleiding voor reserve-officier-vlieger. In Maart 1930 behaalde hij zijn eerste brevet, in Juni van hetzelfde jaar verwierf hij zijn mili tair brevet en een jaar later het vliegbewijs B. De heer J. A. Aler, chef van den vlieg- dienst der K.L-M. schrijft in de Telegraaf het navolgende over Stork: Storlc was een prima, jong gezagvoerder, die met een zeer goede vooropleiding het vlie ger svak gekozen heeft. Hij was zeer intelli gent en bezat een groote werkkracht, den drang om met zijn kundigheden ook alles te bereiken wat in dit vak te bereiken is. Tot nog toe had hij een zeer mooie en fortuinlijke vliegersloopbaan. Hij is begonnen als ieder een, maar schoot buitengewoon snel op, om dat hij steeds met zijn volle energie bezig was om het allerhoogste te bereiken. Wij achtten hem als een zeer begaafd vliegtnigbestuurder, een man, die altijd ook in zijn eigen catego rie tot de allerbesten behoorde. Hij heeft eigenlijk reeds op zeer jeugdigen leeftijd het gezagvoederschap op de Indiëlijn bereikt, Maar het is hem niet geschonken. Hjj dankte deze onderscheiding aan zijn grooten aanleg, zijn kunde en zijn toewijding. Bij ons be hoorde hij tot de vliegtuigbestuurders die voor de allerzwaarste opdrachten in aanmerking komen, omdat men de zekerheid had, dat hij deze op de beste wijze zou vervullen en zijn krachten en talenten zou inspannen omi het beoogde doel te bereiken. Zijn heengaan uit de vliegersgelederen beteekent voor de K.L.M. een buitengewoon zwaar verlies* PIET VAN DER GRIEND JUBILEERT. Zeg v. d- Griend en meteen denkt men aan Soesterberg. Immers de naam van Piet v. d. Griend, een van de bekwaamste pn meest-populaire vlie gers van Soesterberg, is onafscheidelijk ver bonden aan Soesterberg sinds October 1918. Als ad j-onderoff.-vlieger-instructeur heeft hij talloos velen het vliegen geleerd, die nu zeer bekende vliegers zijn geworden zoowel bij de K.L-M. als bij de militaire luchtvaart. Hij droeg daarmede een groote steen bij tot de Nederlandsche Luchtvaartsuccessen. Piet v. d- Griend, een man die van zijn vak houdt, een die de geheele evolutie op lucht vaartgebied heeft medegemaakt, die Soester berg gekend heeft met 6 toestellen, die de dood vele malen voor oog en heeft gehad, doch evenzoo vele malen, mede door zijn kunde en handigheid, eraan ontsnapt is. Vele jongere collega's zijn gevallen en v. d. Griend erkent het, dat hij het geluk mee heeft ef 1 zieken tegelijk in vervoerd kunnen wor- ■>!en plus een begeleidend persoon, zooals een verpleegster, een dokter, enz. is uit hygiënisch oogpunt verstoken van alle beklee ding. De brancars rusten op hydraulische veeren, zoodat alle schokken goed worden opgevangen. Behalve de noodige verband-kisten is er een fonteintje en een verwarming aanwezig, terwijl een ventilator in het dak voor de luchtverversching zorg draagt. De ramen, die zich in den auto bevinden, zijn van onsplintcrbaar glas en wanneer do 4-tonige claxon door het ministerie van Wa terstaat zal worden goedgekeurd, zal aan deze auto steeds voorrang in het verkeer verleend kunnen worden. We gelooven, dat de E.H.B-O- met deze wagen de volgende 10-jarige periode gerust kan ingaan. RADIO-CENTRALE SOESTDIJK. PROGRAMMA BUI'I ENLANDSCHE STATIONS. ZONDAG 10 OCTOBER. 8 30 Brussel VI., 11.20 Keulen, 1.20 Brussel VI.., 2-20 Brussel Fr., 2.40 Nat.. Program, 3-20 Keulen, 5.z0 Parijs Radio, 7.20 Keulen, 8.20 Brussel VI., 8.50 Diversen, 10.00 Berlijn. MAANDAG 11 OCTOBER. 11.05 Nat. Program, 11.35 London Reg., 12 50 Brussel VI., 1.30 London Reg., 5-20 Nat- Prog., 6-20 London Reg., 7 00 R.C.S., 8.00 Div., 8-20 London Reg., 9.20 Brussel Fr., 10-20 Nat* Progr., 11.20 London Reg., 11.35 Nat. Pr. DINSDAG 12 OCTOBER. 11.05 London Reg., 12.50 Brussel VI., 2-20 London Reg., 4.35 Nat. Progr-, 6-20 London Reg., 6-45 Nat. Progr., 7-00 R.C.S., 8 00 Div., 8-20 Rome, 11.00 Berlijn, 11.20 Nat. Program. WOENSDAG 13 OCTOBER 11.05 Nat Program, 11.50 Keulen, 1 20 Brussel VI., 2.20 London Reg., 4-20 Keulen, 5-50 Nat. Program, 6.20 London Reg., 7.00 R.C.S., 8.00 Nat. Program, 9-20 Motala, 10.20 Ber lijn, 11.20 Nat, Program. DONDERDAG 14 OCTOBER. 11 05 Lon don. Reg 12-50 Nat. Program, 1.20 Brus sel VI., 2 20 London Reg., 5-20 Nat. Progr., 6.20 Keulen, 700 R.C.S., 8.00 Div-, 9-20 B er om Unster, 9.30 Brussel Fr, 10-20 Ber lijn, 11.20 Danmarks Radio VRIJDAG 15 OCTOBER.' 1105 London Reg., 1 20 Brussel VI., 2.z0 London Reg., 5.20 Nat Program, 6-20 Keulen, 7-00 R C. S., 8 00 Keulen, 9-20 Budapest, 10-20 Berlijn, 11.20 Nat, Program. ZATERDAG 16 OCTOBER. 11 05 London Reg. 11.35 Nat. Program, 1-20 Brussel VI., 2.20 Lodon Reg., 3-20 Keulen, 5.20 Nat. Program, 6-20 Keulen, 7.00 R-C-S., 8-00 Keu len, 9.20 Weenen, 10 50 Berlijn. Wijzigingen voorbehouden. weg 4Ó; ceintuur. OranjeTain r; vul-en, Sc~c-». hoffstraat 63; bril. Noorderweg 22; 2 huis sleutels. HartmnrHan 40; kos'eloos be'as'ï'ig» merk, NieuwcweT 16; zakmes, Schriksl.i-n ^4: Heerenrijwiel. Molenstraat 74; boerenhand» schoen, Pol. Bureau. Aaixgeloopen* fox-terrier. Tatmaüaan 8- ruw harige fox. Beetzlaan 64: Korijn, Molen' traal 74; poesje, Van Weedestnaat 33. CURSUS MACHlNE SCHRrjVEN EN STENO. Onder verwijzing naar de advertentie ver melden wij dat door den heer W. H- v. Weel* den, gedipl. leeraar in Steno-typen alhier Ma- chineschrijven en Steno wordt onderwezen voor clubs en particulieren. POLITIE-IN VALLEN Dinsdagmiddag heeft de politie een razia gehouden onder verlofhouders en neringdoen den ter inspectie voor de naleving der drank wet. Een der neringdoenden C. K. alhier liej, in de val In zijn winkel werd een groote hoe veelheid citroen en brandewijn gevonden het» welk in beslag werd genomen. Proces-verbaal werd opgemaakt. ARBEIDSBEURS. Heden stonden 341 werkzoekenden ingov schreven. De voornaamste beroepen waren: Metselaars 23; schilders 23,; losse arb. 43^ transp. arb. 11; grond arb. 44; opperliede* 40; timmerlieden 17; stucadoors 9; loodgie ters 6; tuin-arb. 31; chauffeurs 15; kantooi personeel 6 en rijwielherstellers 2. dat moet U hoorenf aangenaam voor beurs en ooren. RADIO-CENTRALE „SOESTDIJK" LEERLINGEN.AVOND IDA JONGSMA. Onder zeer groote belangstelling werd Woensdagavond door de leerlingen van Mej. Ida Jongsma, muziek-leerares alhier. Te hall acht was de zaal van Hotel „Kern land" stampvol t<?en Mej. Jongsma de aan wezigen een hartelijk welkom toeriep, waarna aan de afwerking van het programma van bij na 40 nummers werd begonnen. Het was muzikaal een avond, die op peil stond en ondanks 't feit, dat vele leerlingen pas kort les hadden werd er zeer goede mu ziek ten gehoore gebracht. Er werd behalve op één ook op twee pia- I no's en één orgel iegelijk gespeeld Niet alleen in Nederland is Piet v. d. Griend bekend, doch ook ver over de grenzen. Hij heeft medegeholpen in het Buitenland naam te maken toen kapitein Versteegh zijn beroemde escadrille leidde de z.g. vijf vin gers aan één hand. Deze vijf vliegtuigen, als het ware samen gebonden, hebben de stoot gegeven tot het escadrille-vliegen in de geheele wereld. Hij was één van de vijf vingers. Meer dan ander halve millioen K.M. heeft hij vliegende afge legd in stukjes en beetjes, waarbij duizenden starts en landingen komen, die, zooals bekend, wel het gevaarlijkste onderdeel van het vlie gen vormen. Vrijdag werd aan Van de Griend op het bureau van de 3e compagnie de zilveren me daille uitgereikt voor 24-jarigen trouiwen dienst. De uitreiking van deze medaille een mijlpaal in zijn vliegersleven werd gevolgd door een huldiging van superieuren, collega's en leerlingen. De wnd. Commandant der vliegschool, ie luit. vlieger Jhr. Mr. R Wittert van Hoogland, sprak met groote waardeering over het werk van den jubilares en stelde hem teii voorbeeld. Spr. hoopte, dat v. d. Griend nog vele jaren voor de militaire luchtvaart mocht behouden blijven. Namens het personeel der luchtvaart-afd. werd de jubilares een cassette tafelzilver aan geboden. Adj- Rommers en de hangar-chef Meijer spraken hierna en boden een zilveren draagmedaille en een foto-toestel aan. Aan de moeder en echtgenoote van den ju bilares werden bloemen aangeboden. Een druk-bezochte receptie had hierna nog plaats. NIEUWE ZIEKEN-AUTO VOOR DE EH.B.0. Dank zij een voordeelige exploitatie van de oude zieken-auto, heeft de E.H.B.O- zich een nieuwe zieken-auto kunnen aanschaffen. Daar de oude zieken-auto niet goed ge noeg functioneerde en slechts met hooge re paratie-kosten was goed te maken, heeft de Gemeente-raad het bovengenoemde besluit van het E.H.B-O.-bestuur goed kunnen keuren. Dinsdagmorgen arriveerde deze nieuwe aan winst voor de E.H.B-O. en werd aan het col lege van B. en W. getoond. Dat en het college en de E.H-B.O. last bilt no least zeer tevreden kunnen zijn over deze prachtige auto, begrijpen we best als men de wagen gezien heeft. Voorzien van de nieuwste Ford V-8 motor Is op het chachis een carroserie gebouwd, waarvan de bouwer, de firma Verheul uit Waddiuxveen, alle eer van heeft, w Het zeer ruime jnterieur zoo ruim. dat BENNY VREDEN BIJ DE SOLDAATJES. Vrijdag 1 October j.1. gaf de Cantine-com- missie der Luchtvaartafdeeling te Soesterberg voor de jongen, die op Zaterdag 2 Octobei met groot verlof gingen, een gezelligen avond Tot dat dioel traden ten tooneele Benny Vreden en Edwin Guobins Dorenbos, aan de piano Jaap Groot. Reeds bij zijn eerste optreden oogstte Benny Vreden een daverd succes. Zijn liedje over de Torren van Soesterberg (dit zijn de dienst plichtigen) was alleraardigst. De aan het ge koppelde refreinzang van; Eikenhout, Sarie Marijs en Vaste verkeering, ging er in als zoete koek. Ook Edwin Gubbens Dorenbos, die een meester is zijn vak is, wist de jongens mee te slepen. Vooral „het Kruideniertje" en „de Gilde juicht'' bracht hij op waarlijk meester lijke wijze. Geen wonder, dat door de bijvalsbetui gingen van de luisterende militairen de zaal doorloopend daverde. 1 Het uitgebreide programma werd op vlotte wijze afgewerkt. Vermelden wij nog als intermezzo het op treden van milicien Koopraans, die met be geleiding van Benny Vreden op accordion en Jaap Groot aan de piano eenige Napolitaan- sche liederen op zeer goede wijze ten ge hoore bracht. Het optreden van een drietal miliciens met Engelsche songs, begeleid door guitaar en banjo viel evenzeer in de smaak. De leiding op dezen avond was in handen van Opperwachtmeester Dijkstra. Het geheel had een ordelijk en vlot verloop en de jongens gingen na afloop opgewekt en tevreden naar de slaapzalen. Dat smaakt naar meer! R.K. HANDELS-AVONDSCHOOL. Blijkens de advertentie in dit nummer is de inschrijving voor leerlingen voor de R.K. Mid denstands-handels-avondschool alhier openge steld voor het derde leerjaar. De eerste klas telt reeds 29 leerlingen. GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent de navolgende gevonden voorwer pen zijn bij onderstaande adressen inlichtingen te bekomen: Dameshandschoen, Klaarwaterw. 60; lederen hemden riem, Kerkpad Z.Z. 7; padvindersriem, A. PawLonalaan 23; porteimonnaie, Kerkpad Z.Z. 21zijden doek, L* Brinkweg 44; Hee renrijwiel, Pol Bureau; Verchroomde radiator- dop, F. Huycklaan 4b; bankbiljet van f 10. Kerkidwarsstraa* 2?' bftl»«tiijorm<»«-lr NIEUWE ZAAK. Vrijdag 15 October a.s. openen de Gezus* ters Tolboom een manufacturen en modema» gazijn „De Kleine Bijenkorf" aan do Koning» innelaan 19. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar d.4 advertentie in dit nummer. prjROt behandelt men de ontstoken, roode en smettende deelen met Purol en al deze huid euvels verzacht men daardoor onmiddellijk en geneest men spoe digOm de huid droog te houden bepoedere men de betreffende deelen, vooral ook de huidplooien, met Purol-poeder. Purol in doozen van 30 Drogist SOES I NED. HERV. KERK. (Zaterdag 9 October 1937.) Oude kerk: 's Avonds 8 uur Avondgebed# Oudekerk. Voorm- 10 uut Ds E. Groeneveld. Nam. 6 uur Ds. J. I. van Schaick. Emmakerk. Voorm. 10 uur de heer A. Braakman, cand» t. d. H. Dienst- Kerkgebouw Hees. Nam. 6 uur Ds. E. Groeneveld. Lokaal 't Driftje. Voorm .10 uur Kinderkerk HERV. (GEREF.) EVANG. Voorm. 10 en nam 6 uur Ds. J. H. v. d» Wal van Wagendngen, GEREFORMEERDE KERK JuÜanakerk. Voorm. 10 uur Ds S. Wouters- Nam. 5.30 uur Cand. De Ruig v. H'sum. Wilhelminakerk. Voorm. 10 uur Cand. De Ruig, van H'sum. Nam 5 30 uui Ds S. Wouters. CHR GEREFORMEERDE KERK* Voorm- 10 en nam. 6 uur Ds. N. Bijdemast. VER. VAN VRIJZ. GODSDIENSTIGKN Voorm. 10 30 uur Da- W- S. Wdard» Beek man, Den Haag, met zang van Mej. Eijsma. SOESTERBERG NED. HERV KERK- Nam. van 23 uur Zondagschool- Nam. 6 uur Ds B. Tuinstra. R K. KERK- ie H- Mis 7.30 uut. Hoogmis 10.30 uur* HUIS TER HEIDE- NED. HERV. KERK- Voorm. 10 uur Ds. A. A Donzelmann va» Amsterdam.. Voorbereiding. Nam. 6 uur geen dienst. BAARN. DOOPSGEZINDE KERK. Geen dienst. NED. LUTHERSCH GENOOTSCHAP. Voorm, 10 30 uur Prof. Dr- P. Steg eng» Azi» Amsterdam

Soester Courant | 1937 | | pagina 5