BONTGARNEERING OP MANTELS ZACHTE WOLLEN WEEFSELS VOOR KOELE DAGEN ONS PATRONEN HOEKJE. wmmw/f/n. Iltlf BESTELLEN VAN PATRONEN i -.V WENKEN Patronen van ln deze rubriek voorko mende genummerde modellen zijn op aan vraag te verkrijgen by „Het Practisch Mo deblad" Postbus 36, Den Haag, Postreke ning 203203. De prijs der patronen bedraagt, indien niet anders staat aangegeven, 0.58 Betaling steeds vooruit, in postzegels, per giro of per postwissel. Ieder jaar brengt de mode weer andere garneeringen van bont. Ongetwijfeld heb ben de bontwerkers de handen vol, om in deze maanden in de behoefte te voorzien. Laten wij er echter aanstonds aan toe voegen, dat behalve bont ook vele bont- stoffen verwerkt worden. Degeen, die over een beperkt kleedgeld beschikt, zal dua toch aan de eischen, die de mode stelt kunnen voldoen. Een voordeel van deze versoberde bontgarneering is, dat ze veel minder zwaar werkt, hetgeen niet alleen frêle figuurtjes ten goede komt, doch ook korte, gezette vrouwen. Het is De bontsoorten, die vooral bij deze gar- neeringen verwerkt worden zijn meestal astrakan, Breitschwaur, Laun, Sealskin en bever. Ongetwijfeld worden verschil lende bontsoorten ook nagemaakt, waar voor meenig konijnenvelletje dienst doet. Verschillende gladden bontsoorten treft men als immitatie in bontstoffen, hetgeen echter niet mogelijk is bij de langharige. De tweede mantel van links is van zachte wollen stof en heeft een groote kraag, die evenals de mouwen met een smale reep grijs astrakan is afgewerkt Vlot kleedt de driekwart lange mantel DE WIEG De moderne wiegen zien er weer geheel anders uit, dan die met de lange, afhan gende zacht gekleurde damasten gordijnen van een twintig jaar terug. Geen wonder, dat de jonge a.s. moeder vol ijver aan den arbeid gaat om zoo'n wieg, die bij den man denmaker besteld kan worden, zelf te over trekken. Gebloemd, desgewenscht ook een. zachte kleur effen voile, is zeer practisch, omdat het nu en dan een waschbeurtje kan Nieuw goed wordt zeer dikwijls op kunstmatige wijze stijver gemaakt, „geap preteerd". Wanneer het in de wasch gaat is het sop vrijwel onmiddellijk schraal, zelf» wanneer men er nog eenige sopjes op laat volgen. Om dit te voorkomen weekt men het goed gedurende een nacht in sterk pe kel water. Volgende dag uitwringen en in heet water naspoelen, daarna komt het voot de gewone behandeling in zeepsop in aan merking. hebben. De binnenkant, die men eventueel watteeren kan, wordt met groote steken aan onder- en bovenkant gehecht. Een rui me volant, afgewerkt met een hoofdje en een zoom, waardoor een band gehaald wordt, om de ruimte te verdeelen, hecht men op kleine afstanden vast. Afwerken van strook met lint of kant. De bogen van riet, die de kap vormen, worden door op gestikte stofreepen geschoven, waardoor de ruime bovenstof strak gespannen wordt. Om de kap op te houden hecht men in het midden voor een lint van pl.m. 1 y2 C-M. breedte, dat men met een lusje afwerkt en vast zet aan een knoop, die zich op den rand voorzijde vande wieg bevindt. VAN DEURNIS TOT KAST Indien men klein behuisd is, moet men met de ruimte woekeren en zal men zoo weinig mogelijk groote kasten kunnen plaatsen. Ingebouwde kasten, die men ook bij de moderne woningen aantreft, zijn het ideaal van menige huisvrouw. Welnu, ook de niet moderne woning kan dergelijke kas ten hebben, die gemaakt worden van nis sen, die men meestal heeft bij verbindings deuren tusschen twee kamers. Men zal dan over de gang van de eene in de andere ka mer moeten Komsn, doch gezien de veie bergruimte, die men krijgt voor linnengoed, of wel voor porselein en kristal, zal dit of fer gaarne gebracht worden. Onze afbeel ding geeft aan hoe de nis, die behangen is met behangselpapier planken en zelfs twee laden heeft, terwijl de triplexdeur gebeitst, geverfd of behangen wordt. Inderdaad een oplossing, die zeer geschikt is o.a. voor wer kende vrouwen, die slechts over een zit- slaapkamer beschikken. ZORGT VOOR UW HAKKEN! Wil men gaarne een zeer verzorgden indruk maken, dan zal men moeten zor gen, dat het toilet tot in de kleinste details verzorgd is. Handschoenen mogen gestopt zijn, doch een gat in een der vin gertoppen staat slordig en typeert de draagster evenzer als loshangende knoo pen en een slordige handtasch. Waar nog maar al te vaak tegen ge zondigd wordt door vrouwen en meisjes, die er bijzonder op gesteld zijn er in de puntjes uit te zien, dat zijn de hakken, die meermalen zóó scheef geloopen zijn, dat de schoen er geheel en al naar staat. Men kan niet volstaan met modieuse schoentjes te dragen van fijn leer, doch zij moeten er tevens verzorgd uitzien. Een vrouw die met seheeve hakken loopt wordt voor nonchelant en slordig aange zien. Trouwens de gang eener vrouw verliest aan elasticiteit, aangezien de enkels een verkéerden vouw krijgen en naar buiten gedrukt worden. Men kan beter minder hooge hakken dragen met een breeder vlak, die minder gauw slijten en de voet meer steun geven, dan de onnoegelijken en weinig sierlijke dunne hooge hakken. Laat den schoenmaker daarom liever enkele malen meer de hakken bijwerken, dan dat gij mêt scheef geloonen schoenen loopt' VAN OUD NIEUW MAKEN Kleine stofresten. evens mogelijk om persoonlijken smaak e laten werken, hetgeen steeds iets aparts geeft, dat van het massa product afwijkt. Niet zeer moderne mantels kun nen op eenvoudige wijze up to date ge maakt worden door het aanbrengen van bont. De hoog, opstaande kragen, waarin het gelaat bij koud weer zoo heerlijk schuil kon gaan, ziet men op de moder ne, lange mantels niet meer dragen. Thans wordt de voorkeur gegeven aan platte modellen, soms ook aan kragen, die men opstaand en plat kan dragen, 'ooals de mantel links aangeeft. De kraag maakt in verbinding met het onte voorstuk een chabot-achtigen in- :uk erv geeft een gekleed geheel. door ze om te haken met coton perlé. Over hemden, die niet meer gedragen worde», omdat zij aan hals en manchetten gesle ten zijn, gebruikt men om speelpakjes, schorten en zelfs kinderblouses te maken, terwijl ze heel dikwijls ook zeer geschikt zijn voor kinder-nachtjaponnen of kleine hansopjes. Wit goed kan op aardige wijze versierd worden met kruissteek randjes, takjes- en festonsteken, terwijl het zig-zag galon weer een zeer moderne garneering is. Ten slotte noemen wij-nog de practische schoenen- en reiszakjes, die zoo buitengewoon handig zijn en uit allerlei resten stof gemaakt kunnen worden, zelfs van afgedragen ja ponnen. Ten slotte vestigen wij nog de aandacht op het aardige manteltje en kinder-mutsje, dat van eenvoudig flanel gemaakt is en een apart geheel vormt door de garneering, die bestaat uit een gefestonneerden builen- rand en smaile rand in kri>ssteek, lietst i.i ietwat sprekende kleuren. De beste geslachte van vandaag Een goede gedachte, neen, de beste ge dachte van vandaag zou het zijn, indien u gevolg gaf aan den raad, in dit korte arti keltje gegeven. Wij willen u namelijk iets vertellen over Herfstmode 1937", het mo deblad, dat ipdere lezeres in haar bezit kan krijgen. „Herfstmode. 1937" bevat een groot aan tal van de beste modellen, aardige, vlot ge schreven artikelen over de herfstmode enz. „Herfstmode 1937" brengt bovendien nog <?en aantal aardige verrassingen, waardeer men in het bezit kan komen van waarde volle premie's. Vraag „Herfstmode 1937" dus aan bij dt Redactrice Herfstmode, Postbus 36, Den Haag en sluit tien cents aan postzegels in. Of gireer dit dubbeltje op postrekening 191919 van den Knippatronen dienst te Den Haag. Dat iedere lezeres de goede gedachte hebbe dit te doen! van fantasie stof b.v. in een combinatie van grijs-groene stof gemaakt met bever afgewerkt. Het middelste der drie af beeldingen rechts geeft een mantel aan van vischgraat weefsel gemaakt met ori- gineele sluiting in het midden. Platte bonten kraag en randen aan de ingezette zakken. In de halsopening wordt een shawltje gedragen. Het mantel costume geheel rechts heeft een dubbele kraag en revers, waar van de bovenste van bont is, evenals de zak ken. Men kan zoo'n kraag heel goed aan brengen op een bestaande mantel costu me, waardoor het een meer herfstachti- gen indruk maakt. De kilte der herfst doet zich hans reeds goed voelen en we mo- ^en gerust spreken over koude och tenden. Men kan zich dan werkelijk niets behagelijkers denken dan war me, wollen weefsels, waarvan ge makkelijke morgen-japonnen ge maakt worden. De lengte der rok ken is over de geheele lijn korter geworden, zonder dat men echter in te korte modellen behoeft te ver vallen. De ontwerpers der morgen japonnen hebben zich evenzeer ge wijzigd en passen zich niet alleen aan de eischen der mode aan, doch z^jn inderdaad flatteus te noemen. Laten wij beginnen met op de aansluitende lijn te wijzen, die ech ter geenszins minder vrijheid van beweging geeft. De kragen van de meeste modellen sluiten hoog aan den hals en geven meermalen een aparte snit aan. Kleur en weefsels zijn beslissend voor het slagen van het geheel en bij voorkeur zal men voor dergelijke japonnen warme tinten rood gebruiken, ook diep groen, staal blauw, kastanje bruin zijn kleuren, die veel gekozen wor den. Gezette dames zullen hare keus bepalen op effen tinten, terwijl hare Blanke zusters gerust een rustige tuit kunnen dragen b.v met gar- beering van effen materiaal. De méöellen, die onze afb. weer geven zullen we met enkele woor- fleh van linksaf bespreken. Wat aan deze elegante japon opvalt is in de eerste plaats pe even gedrapeerde kraag, die in een punt J>p den rug valt. De mouwen zijn in raglan- Vorm en de onderruimte L over een rechte planchet verdeeld. Inplaats knoopen heeft Jnen clips aangebracht voor de sluiting van tnetaal of in de kleur der japon. Zakken en teintuur zijn meerdere malen doorgestikt. Mo. 2 is een zeer gekleede japon, bestaande alt zeer ruime qpama-broek, die echter den Indruk eeeft van een rok. Het bovendeel Ook waar het de onderkleeding betreft heeft de mode in den loop der jaren groote wijzigingen aangebracht. Waren het vroeger uiterst de gelijke stoffen waar de keus op gevestigd werd, zoo geeft men thans de voorkeur aan fijne zacht gekleurde en ge bloemde weefsels. Zuiver linnen, madapo- lam, keper, gemoltonneerde weefsels be- hooren inderdaad tot het verleden en wor den bij uitzondering gedragen. In vele ge zinnen heeft men echter nog oude linnen onderkleeding bewaard, omdat men het zonde vond deze schier onverslijtbare weef sels weg te doen en toch zijn er nog vele mogelijkheden om dit ouderwetsche on dergoed te verwerken. Madapolam hemden b.v. leen en zich uitstekend om vermaakt te worden tot onderjurkjes, zooals beneden rechts aangegeven is. Hals en mouwen kan men b.v. omhaken en op het strookje een sierbandje stikken. Aan de rugzijde komt een split, met knoopsluiting tot de taille. Ouderwetsche nachthemden kunnen eveneens gemoderniseerd worden, door'ten eerste de mouwen er uit te tornen en de vóór- en rugzijden een veel slankere lijn te geven. Halsuitsnijding aan voorzijde wordt eventueel met kanten pas aangevuld, zoo dat het split met beleg vervallen kan. Men kan armsgaten en hals ook garneeren met biezen en een pas van gebloemd, geruit of gestreept katoen. Van molton piqué nacht japonnen en andere kleedingstukken kun nen aardige kinderkleertjes gemaakt wor den, die men op eenvoudige wijze versiert BON VOOR GOEDKOOPE PATRONEN. Op te zenden aan „Het Practisch Mode* blad". Postbus 36, Den Haag, giro 203203. NAAM: STRAAT: PLAATS: Patroon NoMaat Hierbij ingesloten 1 aan postzegel». Indien u tevens het laatste nummer van „Het Practisch Modobiad" wenspht te ont vangen, gelieve u 10 cent extra in te bui ten. (Postzegels liefst van IK» 1, M 12 Yt cent. doch niet van 6 cent). JAPON VOOR A.S. MOEDERS. Succespatroon VKK 2110. Prijs 30 cent en 5 cent voor adm. en verzendkosten. Het is vaak een soort probleem welk soort japon het best door de a.s. moeders gedragen kan worden. Het prettigst is als men zoo'n japon later op gemakkelijke wijze weer kan veranderen. Het model dat wij hier afbeelden kan men b.v. van wollen mouseline met een weinig opval lend motiefje maken, terwijl voor gekleed o.a. wollen georgette en crêpe weefsels in aanmerking komen. De shawlkraag, die langs de linkerzijde van den hals loopt, gaat van de rechter schouder af over in een ruime volant-re- vers, die tot de taille doorloopt. Door een zeer diepe onderslag is het mogelijk de japon naar gelang dit noodig is meer ruimte te geven. Om het midden, waar de loshangende rok met een groote druk knoop sluit, wordt een smale ceintuur gedragen. Patronen in de maten 40-42-44-46. OVERGOOIER MET BLOUSE. Succespatroon VVK 2087. Prijs 30 cent. 0.05 voor adm. en ko9ten. Overgooiers zijn zeer practisch en kun nen niet alleen met verschillende blou ses, doch ook met jumpers en zijden tri cot shirts gedragen worden. Zoolang het niet koud is, kunnen er voile blouses onder gedragen worden, de mogelijkheden zijn zóó uitgebreid, dat ieder de keus zelf bepale! Deze blouse, die boven de taille met zoom en lastiek is afgewerkt, heeft ruime pormouwen, die onder en boven den elleboog gedra gen kunnen worden en met elastiek af gewerkt worden. Smalle opstaande kraag met strik. 1 De overgooier heeft aan den rug eeu tamelijk hoogen ronden hals, doch is aan de voorzijde diep uitgesneden; lijfje en rok zijn aan elkander gezet. Patronen voor meisjes van 1216 jaar. bestaat uit een aansluitend lijfje met lange, even klokkende volant. Breede kraag, die echter naar het midden toe spits toeloopt. Garneering met gebloemd of ander afste kend materiaal. Model no. 3 is gemaakt met eeri rechte boven pas. terwijl de ruit overi gens in schuine richting is geknipt, het geen veel vlotter werkt dan wanneer de rechte ruit zicb over de geheele lengte zou voortzetten. Garneering van laken of flu weel in de hoofd tint, waarmede ook de knoopen zijn overtrok!;n Aparte kraag.

Soester Courant | 1937 | | pagina 8