GÖKLUSTEN. De Soester Courant Soester Nieuwsblad fK. van Tol, Nieuweweg 103 Q.v.d. Pol.Wald. Pyrmontl. 44 Het veel besproken en becriti- seerde Rijwielplaatje. Officieele kennisgevingen Soest Ledigheid blijft des duivels oorkussen. Er is werk genoeg. Een droef tijdsbeeld: de politie deed een «wal in een particulier buis te Rotterdam en treft daar tien bezoekers aan, die zich bezig nouden met gokken. Met „zwaard-gokken! Allen bleken steuntrekkers. Meermalen had- jen de bezoekers in dit huis niet alleen hun aeclq steunbedrag verloren, maar ook het geld, dat ze in den lommerd hadden ge kregen op de kleeren van zich, van vrouw en kinderen. Een der slachtoffers, die de wan hoop nabij was gekomen, bad het bedrijf uit eindelijk verraden aan de politie. j i Deze dingen gebeuren helaas meer en zijn voor wat de groote stad betreft, zelfs eemgs- zins symptomatisch. De gokkende steuntrekker Hoe moeten we dit verschijnsel beoor- deelen Er zullen menschen zijn, die het vergoelij ken. Ze zullen gewagen van de „zwarte ar moe'', waaraan de werklooze is overgeleverd; van 't vele, dat hij tekort komt; van zijn nood. Langs legalen weg zal hij nimmer kunnen voorzien in de aanschaffing van dingen, die zijn huisgezin zoo dringend behoeft. Hij moet een dief worden, of en nu zijn we er een kansspel spelen, dat hem met het ver lies van het allerlaatste bedreigt, wat hij het zijne kan noemen, maar eveneens de mo gelijkheid openlaat om zijn bezit te vermeer deren. en lang gekoesterde wenschen te be vredigen. Zoo zou men met goeden wil en idieëelen zin, de dingen kunnen verklaren. Maar de werkelijkheid is iets anders. De Nederlandsche werklooze heeft over het algemeen nog genoeg gezond verstand en daarnaast voldoenden steun om hot „zekere", dat hij voor de volle 100 pet. behoeft, tot Inzet te gaan maken van het onzekere. Trou wens, als wanhoop tot gokken moest voeren, dan zou men de speelholen op het platteland moeten, zoeken, waar de nood der werkloo- ken beel wat grooter is dan die in de stad. De werkelijke oorzaak van de speelwoede van de stedelijke werkloozen, is de verveling, gevolg van de lediggang. De werklooze van het platteland bewerkt zijn stukje grond om te trachten aldus nog «enigszins te voorzien in het tekort op zijn inkomen. Al zou hem dat werken om de directe uitkomsten er van, niet baten, de bezigheid op zich zelf is winst voor hem:: hij behoudt het gevoel van te kunnen blijven vechten tegen de armoe; zijn karakter en geest blijven sterk. Geen menscb, hoe sterke persoonlijkheid hij ook moge zijn, is op den duur tegen den demoraliseerenden invloed van den lediggang bestand. Kaarten, dobbelen, gokken in het algemeen, zijn de dingen waarnaar men grijpt om de verveling te verdrijven. Ze prikkelen het gemoed en wekken een spanning, welke de werkelijkheid doet vergeten en onwezen- jjjgke, maar blije suggesties wekt. Het is toch zoo ontzettend jammer voor kje moraliteit van ons volk, dat de regeering Hiet veel meer vasthoudt aan den regel: steun fean den werklooze door werkverschaffing. Er zijn daarvoor objecten genoeg. De rouleering is dan ook niet ingesteld, omdat er onvoldoen de gelegenheid was voor plaatsing in de werk verschaffing, maar omdat de regeering 'n be paald bedrag op de werkloozenzorg meende te moeten bezuinigen. De „steun" immers, is over het algemeen enkele guldens per week minder dan het loon in de werkverschaffing. Maar hoeveel bederf van het karakter kost het doemen tot den lediggang niet aan tien duizenden van ons volk? Wanneer de legersterkte plots moet wor den verdubbeld, het militaire beroepskader daartoe belangrijk uitgebreid, kazerneerings- gelegenheid in verschillende steden geschapen, de oorlogsvloot aanzienlijk versterkt, als dat alles plotseling blijkt te moeten en op het eogcr.hlik nog niet te schatten tientallen mil- lioer.en kost, dan besluit de regeering te doen, wat noodig is. Het geld komt er! Dat is alles goed en wel. We stellen ons het standpunt, dat onze onafhankelijkheid en onze geestelijke vrijheid het verdedigen,' waard zijn en dat dus de voorbereiding dier Verdediging te intensiever dient te zijn, naar mate het gevaar van een bedreiging grooter wordt. Laten we echter erkennen, dat het vraag stuk der werkloosheid even dringend een op lossing vereischt als dat onzer nationale ver dediging. En daarvoor moet het geld evenzeer worden gevonden. Werkloozenzorg mag niet bestaan uit het geven van wat guldens voor huishuur, brood en kleeding. We moeten in zien, dat zonder werk te zijn eigenlijk nog Crger is dan broodeloos te wezen. Honger Jjedreigt de lichamen, werkloosheid bedreigt geest en karakter. Natuurlijk, het is on mogelijk om den werklooze te laten vergaan van den honger! Maar het is nog erger, als we hem laten vergaan naar den geest. Er kome arbeid voor wie zonder zijn. In dit opzicht hebben we van Duitschland te leeren. Of de gelegenheid er toe kunstmatig Ad vertentie's en abonnementen voor en I worden ook aangenomen bij fd geschapen of roet, dat Is niet het belang rijkste. Maar de Duitsche arbeider heeft werk. En dat van de huicjige Nederlandsche re geering nog geen plan is vernomen om het ©ok in ons land zóó ver te brengen, dat kan worden gezegd: de Nqderlandsche arbeider krijgt werk, ddt is de groote teleurstelling van velen, die vertrouwen hadden in den so cialen inslag van dit kabinet. Het xijwielbelastmgplaatje heeft sedert zijn invoering al heel wat verdriet, ellende en schade berokkend aan een zeer groot deel van on9 belastingbetalend Nederlandsche volk en bovendien een leger van dieven gekweekt. In verband hiermede werd meerdere ma len van verschillende kanten aangedrongen o.p het Belgische systeem, wat daar zeer goed moet voldoen, doch hier te lande practisch onmogelijk schijnt, aangezien hardnekkig wordt volgehouden aan het systeem, wat vanaf de invoering bestaat. Sinds begin Augustus, het tijdstip van in voering van het belastingmerk 1937'38, heeft het dagblad De Courant Het nieuws van den Dag, bijna dagelijks een artikelenreeks gepubliceerd, welke met feiten (deze waren nog met honderdtallen aan te vullen, Red.) werd aangetoond, hoe verdriet, schade en ellende weder hoogtij vierden door het on-' tactis'ch controlesysteem, welke met het begin van het nieuwe belastingjaar weer een aan vang hadden genomen. Uit deze artikelenreeks bleek dan ook, dat het niet zoozeer gaat tegen betaling van belasting, doch tegen het controlesysteem, waarbij, ondanks men de belasting betaald had, het rijwiel toch in beslag genomen werd, met alle beslommeringen en ellende, welke daaraan vastzat. Uit deze publicaties hebben wij tevens meenen te moeten opmaken, dat deze inbe slagname niet in overeenstemming was met het desbetreffende Ministerieele besluit, waar bij bepaald zou zijn, dat tot inbeslagname zou kunnen worden overgegaan, indien het ver moeden gewettigd was, dat de Doete niet te achterhalen zou zijn. Indien deze conclusie juist is, zouden we daaruit de gevolgtrekking moeten maken, dat de fiscus (een algemeene aanduiding, maar wie is nu eigenlijk de verantwoordelijke amo- tenripr) door een verkeerde toepassing van een regeeringsbesluit een zeer groot aantal goede en ordelievende vaderlanders tegen deze regeeringsbesluiten en als gevolg daar van ook tegen de regeeiing zelve in het har nas heeft gejaagd, oin nog maar niet te spre- kne van het lieflijke? wat de betrokken amb tenaren, welke met de inbeslagname belast waren, en dus slechts hun plicht deden, van het gedupeerde publiek, in ontvangst hadden te nemen. Het moet je dan ook maar over komen,. dat je je fiets en de daarvoor bestem de belasting betaald hebt en je fiets toch in beslag genomen wordt en ten aanschouwe van een groot aantal kijklustigen en die zijn er altijd als er controle is, zonder fiets wegge stuurd wordt. Intusschen schijnt, dat de publicaties van dit blad tegen dit onbllijk systeem, een gun stig gevolg hebben gehad. In Amsterdam is een proef genomen met een soepeien con trole op rijwielplaatjes. Zij, die wel hun plaat je bij zich hadden, doch niet droegen op de- voorgeschreven zichtbare plaats, kregen een waarschuwing om dit zichtbaar te dragen. Zij, die het plaatje niet bij zich hadden, konden ter plaatse hun boete betalen. Van hen, die geen geld bij zich hadden, werd de fiet9 aan den kant gezet en dezen kregen gelegenheid het geld even te halen. Wan neer de overtreder niet binnen bepaalden tijd terug was, ging de fiets naar den ontvanger en kon men daar de boete betalen. De „Courant" gaf een overzicht van liet re sultaat van deze proefneming, en hieruit bleek, dat er in totaal 264 fietsers werden bekeurd, waarvan er 103 direct betaalden en 62 nadat zij het geld gehaald hadden .Bij den ontvan ger betaalden 30 overtredei'9 hun boete, zoo dat er dien dag 195 boetes geïnd werden. Een goede verbetering dus. Maar met dit al blijft er veel narigheid be staan. en kunnen de dieven hun bedrijf voort zetten. Zoo lazen we, dat in een zeker plaats je tijdens den Kerkdienst, ongeveer een 50- tal plaatjes gestolen werden. Om hierin verandering te brengen, zal het zeer noodzakelijk zijn een ander systeem toe te passen, waarbij diefstal of vergeten van 't plaatje niet meer mogelijk is. Het radicaalste lijkt ons de rijwielbelasting af te schaffen en de 7 millioen, welke deze opbrengt te leggen op een ander object. Het rijwiel is toch sedert lang geen luxe artikel meer, maar voor verreweg de meesten een onontbeerlijk middel om zich te verplaat sen. Ook is deze belasting in zekere mate onbillijk te noemen. Er zijn n 1. gezinnen, welke wal 4 h 5 of zelfs meer plaatjes noo dig hebben, zulks in verband met het afleg gen van verre afstanden naar school of an derszins, dus heusch niet uit weelde. Deze gezinnen zien met een bezwaard hart den tijd vanjiet nieuwe plaatje tegemoet. We beschikken niet over gegevens, maar zou het niet mogelijk zijn, de rij wiel belasting over te hevelen, bv.. door het belastbaar stellen van radio-gebruik, zoowel voor de toestellen, als Dij gebruik van distributie. In zijn tegenwoordigen omvang kunnen wij het radio-gebniik ook wel niet meer als luxe rekenen, doch het zou dan toch in ieder geval een meer billijke belasting zijn, daar toch zeker niemand 4 h 5 of meer toestellen te zijner beschikking zal hebben. Daar toe stellen en distributie reeds onder controle staan zou controle hierop minder kostbaar zijn, dan d* controle ep rywielbelastmgpTaatjes. Bovendien en dit is ook ccn belangrijke factor, zou de ongewenschte staatcontrole, met al zijn narigheid overbodig zijn. Dat de rijwielplaatjesdieven er financieel door getroffen zullen worden kan ons koud laten. HINDERWET Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat door het gemeentebestuur van Zeist bij besluit van 5 October 1937 aan de N.V. American Petroleum Company, ge vestigd tc 's-Gravenhage, vergunning is ver leende tot het oprichten van een ondergrond- sche benzinebewaarplaats (inhoud tank 6000 Liter) met aftapinrichting, op het perceel aan de Hertenlaan, kadastraal bekend gemeente Zeist sectie A. nr. 2310. Soest, 7 October 1937. Burgem. en Weth. voornoemd, De Burgemeester, ,W. A. J. VISSER. De Secretaris, J. BATENBURG. ■3 HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soes? maken bekend, dat het verzoek van B- G. van den P.roek, Klaar waterweg 85, te Soest om in perceel, kadastraal bekend La sectie G, No- 3775 gelegen aan den Ivlaarwaterweg een bakkerij te mogen oprichten door hea voor waardelijk is ingewilligd op 8 October 1937- Soest, 11 October 1937- Burgem. en Weth. voornoemd, De Burgemeester, W. A. J. VISSER. De Secretaris, J. BATENBURG. DIENSTPLICHT. Bekendmaking inzake vrijstelling. De Burgemeester van Soest brengt ter al gemeene kennis, dat Henderikus Frederikus Breuk er, ingeschrevene voor den dienstplicht, lichting 1938 dezer gemeente, bij beslissing van den Minister van Devensie, dd 7 Oct. 1937, Vlle Afd. no. 532 V, met ingang van 11 October 1937, voor een jaar vrijstelling van den dienstplicht is verleend wegens kostwin nerschap, Tegegn deze uitspraak kan binnen tien dagen na den dag dezer bekendmaking in beroep worden gekomen door: a. den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt of door diens wettelijken vertegenwoor diger; b. voor elk der overige, voor deze ge meente voor dezelfde lichting ingeschreven personen, of door diens wettelijken vertegen woordiger. Het ^verzoekschrift, daartoe aan de Ko ningin te richten, moet met redenen zijn om kleed, en worden ingediend bij den burge meester ter secretarie dezer gemeente. De Burgemeester zorgt voor de doorzending van. het verzoekschrift. j Soest, 12 October 1937. De Burgemeester voornoemd, W. A- J. VISSER. VERKIEZINGEN KAMER VAN KOOPHANDEL- Wij vernemen, dat het lid der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Gelder - sche Vallei te Amersfoort, afdeeling van het Kleinbedrijf, de heer N. van Os'te Doom, als lid der Kamer heeft bedankt. Dientengevolge zal in deze vacature moeten worden voor zien, le.geen, naar wij vernemen, gelijktijdig plaats zal* hebben als de voorziening in de periodieke aftreding. Derhalve zal op 29 No vember e.k- candidaatstelling plaats hebben voor 5 plaatsen in het Grootbedrijf wegens periodieke aftreding van de leden Ir. J- Ph- Korthals Altes (Amersfoort), J. C. Knotten belt (Barneveld), E. II. v. Leeuwen en J. v- Schuppen Hz. (Veenendaal) en M. Pel (Nij- kerk), en voor 6 plaatsen in de afd. Kleinbe drijf, n.I. wegens bedanken van den heer N. v. Os (Doorn) en 5 wegens periodieke af treding van de leden Mr. A'. v. d. Deure (Bennekiom), B. v. Dijk (Nijkerk), B. Kra mer (Amersfoort), A. de Ruiter (Veenendaal) en Joh. A. v. Waveren (Driebergen). Wij herinneren er nog eens aan,-dat elke candidaat op een afzonderlijke lijst wordt' gecandideerd (formulieren te krijgen bij de Kamer van Koophandel, gratis) en dat elke lijst door tenminste 15 kiezers der betrokken afdeeling moet zijn onderteekend. Natuurlijk kunnen wel 15 kiezers meer dan één lijst tee kenen. De Gemeeente Amersfoort zal eerstdaags de leden van het Hoofdstembureau voor deze verkiezing benoemen. RECTIFICATIE. In de advertentie in. ons vorig nummer van den heer J. B. van den Berg, waarin deze zijn verlaagde vleeschprijzen aankondigde, stond abusief als zijn adres vermeld Steen- hoffstraat 22. De lezers zullen hebben be grepen, dat dit moest zijn Kerkstraat 22. DAMNIEUWS. .Woensidag 1.1. hield de heer I. G. Ba* uit Baarn een simultaan-seance voor de Soester Damclub „Ons Dam-Genoegen", .waaraan door vele damliefhebbers werd deelgenomen. Reeds spoedig bleek, dat de simultaan- speler pp. veel tegenstand stuitte en mochtf hij dan ook niet het genqegen smaken veel winstpunten te veroveren Het was eed prettige en 'eerzame aTO™ï, die, naar wij hopen, voor de Soester Dan1 club, gcede vruchten zal afwerpen- Het clublokaal is gevestigd in Café Sport, hoek Laanstraab—Nieuwstraat, op Woensdagavond 8 uur- LEDENVER GADERlNt* R.K. KIESVEREENIGING Maandagavond hield de R*K. JOesver., Recht en Orde" een ledenvergadering m het St- Joseph-gebouw. De heer Koelink memoreerde in zijn ope- nmgswoorcl de laatste stembusoverwinning, waarbij spr- een saluut bracht aan de propa- ganda-club, die dag en nacht enthousiast heeft gewerkt- Spr. stelde dit werken zeer op prijs en sprak de hoop uit, dat de propaganda- club zou blijven bestaan- Het verschil vani meening dat er tusschen Kiesver- en propa- ganda-club nog bestond, hoopte spr- spoedig opgelost te zien- Vervolgens werden de notulen van de ver- gadering van 18 Jan- j.1. voorgelezen en goed- gekeurd* Bericht van verhindering was ingekomen van de heeren F Ammeilaan, P. Kok en J* Versteijne- Aan het laatste bestuurslid, die door een sterfgeval verhinderd was, zou een condolatiebrief worden toegezonden. Voor het Kring bestuur werd candidaat ge steld de heer K Hilhorst te Hoogland, voor de partijraad Mej* M- Orth alhier en Mr. Kooien te Amersfoort als plaatsvervanger- In de rondvraag werden vragen gesteld in zake het steeds verzuimen der raadsvergade ring door den heer H* v. Klooster. De voorzitter deelde hieromtrent mede, dat de heer Van Klooster reeds door het Bestuur was verzocht te bedanken als raadslid, doch dat een antwoord hierop nog steeds niet was binnengekomen. Na eenige discussie werd het navolgende voorstel ingediend; De R-K. Kiesvereeniging te Soest in ver gadering bijeen geeft de heer H- v. Klooster in ernstige overweging zijn mandaat als raads lid neer te leggen, daar het hem onmogelijk is wegens ernstige ziekte de raadsvergaderin gen bij te wonen en dat daardoor steeds een stem verloren gaat- De vergadering spreekt groote waardeering uit voor het werk door hem verricht en hoopt, dat hij bereid zal zijn, bij een eventueel beroep zijn medewerking te verleecen- Dit voorstel door 10 personen ondersteund» werd in stemming gebracht en aangenomen- Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzitter de vergadering- INTERN- VER. „BELLAMY", De afdeeling Soést zal Woensdag 27 Oc tober de openbare lichtbeelden-avond houden met lezing, wélke in de maand April moest worden uitgesteld wegens ongesteldheid van den heer H- Nolles uit den Haag. Het zal plaats hebben in gebouw „Religie en Kunst" des avonds om 8 uur- Nadere bijzonderheden volgen later- r AANRIJDING. Toen de wandeltocht van de „Soester Turn- club" Zaterdagmiddag was beëindigd en op de Birktstraat een aardige drukte heerschte, reed uii de richting Baarn een vrachtauto met vrij groote snelheid. Daar de chauffeur te Iaat de groote drukte bemerkte, kon hij niet tijdig genoeg zijn snel heid verminderen- De rem-pedaal werd daar door zoo straf ingedrukt, dat de achterzijde van de auto slipte en een zich aan de linker zijde van den weg bevindend meisje met een hevige klap tegen den grond werd geslingerd- Gevond aan hoofd en beenen is zij naar het ziekenhuis te Amersfoort overgebracht- De auto vernielde verder nog 2 fietsen- De politie maakte proces-verbaal op- REGIONAAL GRONDONDERZOEK. Interessante causerie van Dr, K. F. v. Dalen. Zaterdagavond sprak dr .IC. F. van Dalen, rijks-landbouw consulent in Hotel „De Gou den Ploeg"over; „De geldelijke waarde van het grondonderzoek". Deze avond was door de gezamelijke boe renbonden, rtJ. de J-B.T.B., de A.BT.B. en de C.B.T.B. georganiseerd en wred door een groot aantal belangstellende boeren en vee houders alhier bijgewoond. D© heer J. Nijhuis, leider van den land- bouw-cursus voor den J.BT.B., heette de aanwezigen, speciaal dr. Van Dalen, hartelijk welkom en zette het doel der vergadering uiteen. In geheel de provincie Utrecht heeft mo menteel een grondonderzoek plaats en thans is Soest aan de beurt. Spr. hoopte, dat alle boeren unaniem zouden besluiten hieraan mede te werken en noodigde vervolgens de be stuursleden uit achter de bestuurstafel plaats te nemen, NNadat de leiding der vergadering was overgedragen aan het raadslid A. P. Hilhorst. ving dr. Van Dalen zijn causerie aan. Spr. had jaren geleden in Engeland een proefstation bezichtigd. Daar waren verschil lende velden aangelegd Tusschen de velden, die met Chili-Salpeter of met zwavelzure- amoniak waren bemést, was in de eerste tien Viren geen verschil in opbengst te consta- teeren. Het 2de tijdvak van 10 jaar gaf het veld met de Chili-bemesting een dubbele op_ brengst te zien, terwijl het andere veld steeds lagere opbrengst gaf. D© conclusie hieruit was, dat dien grond door de zwavelzure-amoniak zeer achteruit was gegaan. In 1932 is een dergelijk proefveld aange legd bij den Heer Grooteveen te Hoogland. Na 4 jaar gaf een veld, dat met chili-sai. peter was'bemest 28 K.G. hooi op 1 K.G. stikstof. Het veld met zwavelzure amoniak bracht slechts 8 K.G. hooi op 1 K.G- stik stof voort, v Men kan dus gevoegelijk constaie°ren, 4?1 een betere kalktoestand een betere groei geeft. Eenige zeer groote grafieken, die ia de zaal waren opgehangen, toonden di: wel zeer goed. Voor een goede verbouwing is ren negatieve zuurtoestand (P.ft.) van den grond noodig. Ook in Soest is de grond kalk-arm en heerscht de Hooghalensche ziekte. Een der kenmerken van deze ziekte is het optreden van spurrie en zuring. Om dus de kalk-ar, mo©de op te heffen moet een kalk-bemesting plaats hebben, doch men moet zeer goed op de hoogte zijn, welk quantum kalk er ge bruikt moet worden. i Immers een te groote hoeveelheid kalle is b.v. oorzaak van de Veenkoloniaalsche Haver- ziekte. Het juiste quantum kalk te bepalen ge. gebiedt door het proefstation te Groningen waar men grond-monsters onderzoekt. In het N.W- van Utrecht zijn 1200 grond monsters genomen. De analyse was: 8 pet zeer erg zuur, 25 pet. sterk zuur, 23 pet. te zuur en 43 pet. voldoende kalk! Daar het monstertrekken van particuliere- zijde te kostbaar is (f 2 50 per monster) ligt het in de bedoeling een massale monstertrek king plaats te doen hebben. De gezamelijke landbouw-vereenigingen nemen dit op zich, Een persoon wodt met de leirding belast, terwijl jonge boeren behulpzaam zijn en daar voor ingerichte kaarten invullen enz. D© kos ten bedragen dan 30 cent per monster. Uit de analyse's die van Groningen terug kwamen, blijkt dan hoe groot de kalk-factor is. Spr zou na dit onderzoek nog eens in Soest bepraten welke kalk zou worden ge nomen. Spr^ hoopte dat allen zich zouden opgeven. Met groote aandacht was deze interessante! causerie aangehoord en een hartelijk apphu? viel den spreker ten deel. De heer A. P. Hilhorst dankte dr- Van Dalen, waarna bijna allen zich opgaven, zoo dat deze avond een succes werd. RECTIFICATIE. B ATA-ADVERTENTIE. In een der advertenties der fa Bata in ons vorig nummer stond vermeld, dat men 00tc voor Merksehoenen aldaar het beste slaagt. Dit was niet juist. Het woord Merksehoenen moest zijn Werk» schoenen. ICATH. KRING SOESTERBERG. Zondag 17 October zal de Kath. Kring! „St. Carolus" te Soesterberg voor haar ledert een lezing met lichtbeelden geven. De Zeer Eerw. Heer Pastoor A, G. Smit van Soestdijk zal dien avond spreken over „De heilige plaatsen van Palestina". Het gesprokene zal door lichtbeeelden wor den verduidelijkt. 1 KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN. Vrijdag 8 October 1937 kwam de Kamer te Amersfoort in zitting bijeen onder presidia «ra van den Heer Joh. H. van Lonkhuyzen-I Mededeeling werd gedaan, dat door de Ka-^ mer met succes bemiddeling is verleend voor een zelfventende melkveehouder ter verkrijg ging van een redelijke melktaxe. Op verzoek werden als gewoonlijk jury's aangewezen vooï gehouden winkel wed strijden e.d. te Lunteren, Ede en Scherpenzeel. Voor de algemeene vergadering van dft Commissie tegen het Cadeaustelsel werd af gevaardigd de Heer Ir. J. Ph- Korthals-Alteg te Amersfoort. r Naar de 6de Landdag van het Nederlandsch Economisch Onderwijs werden afgevaardigd de Hecre.il Ir. L. B. Huygen en de Secretarie der Kamer. De periodieke verkiezingen werden bepaald op 29 November a.s. Aan de orde van aftreding zijn in de af« deeling Grootbedrijf de Heeren: Ir. J. Ph^ Korthals-Altes te Amersfoort; J. C. Knotten- belt te Barneveld; E. H- van Leeuwen tef Veenendaal; M. Pel te Nijkerk en J. var* Schuppen Hzn. te Veenendaal. Afdeeling Kleinbedrijf de Heeren: Mr. A< v. d Deure te Bennekom; B. van Dijk te Nijkerk; B. Kramer te Amersfoort; A. da Ruiter te Veenendaal en Joh. A- van Wavc^ reu te Driebergen-Rijsenburg. In de vacature ontstaan door het bedan ken van den Heer N. van Os te Doorn, zal eveneens worden voorzien op 29 November, Bij verschillende jubilea, congressen enzy was de Kamer vertegenwoordigd. De begrooting voor 1938 werd vastgesteld met een eindcijfer van!: f 17.780.en het vermoedelijk saldo, na aftrek van de afschrij vingen op gebouw en inventaris werd nihil. Tot leden van de Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs te Amersfoort werden beroemd de Heeren Ir. L. B. Huygen ©n B. Kramer beiden te Amersfoort. Het plan van de Koninklijke Nederland sche Micdenstands Bond, om in verband met de Vestingwet, een instituut in te stellen voor. Middenstardsontwikkeling, werd in studie ge-, geven van de Onderwijs Commissie en de Af deeling Kleinbedrijf. Van den Minister was bericht ingekomen, op het verzoek der Kamer, betreffende do aanleg van fietspaden achter de boomen op het weggedeelte Hoevejakeji-Nijkerk, dat! deze zaak in voorbereiding wafe. Aan het adres van de K.N.f.C., betreffend^ opstoppingen bij overwegen olSft, door fietsen, zal adhaesie betuigd worden. Onderzocht zal worden, ©f er niet een bM« lijker regeling gevonden kan worden, voor de heffing van de omzetbelasting. Nadat bij de rondvraag nog eens uitvoerig was gesproken over het Econ. .Teqbnol. In-t stituut, ging dq Kamer over iig> cpg&é-gen^

Soester Courant | 1937 | | pagina 2