\ms «f Emigranten naar Amerika» W. N. NIEUWENHÜIS Loodgieter - Electriciën Nieuws uit Indië. Plaatselijk nieuws. VOOR ONZE DAMES. Plaatselijk nieuws. ROB DE AVONTURIER De Stichting Landverhuizing Nederland te 's-Gravenhage schrijft ons: Langzaam maar zeker komt er schot in de emigratie. Kort na de bevrijding was er een wel 'zeer sterke tegenstelling tussen de grote drang tot emigratie en de uiterst ge ringe practische mogelijkheden. De Neder landse Bank kon (en kan nog) niet aan emigranten toestaan, dat zij kapitaal mee nemen: slechts luttele honderden guldens mogen meegenomen wordenscheepsver- voer ontbrak. Uit de meeste overzeese im migratielanden bereikten ons via pers en radio stemmen, die spraken van de wens hun bevolking met millioenen Europeanen uit te breiden. Dit bleken slechts toekomst plannen te zijn. Maatregelen om zelfs een bescheiden aantal emigranten bij aankomst van werk en onderdak te voorzien bleken niet getroffen te zijn. Veel werk werd en wordt verricht, waarvan nog weinig naar buiten gebleken is, maar dat in meer of minder nabije toekomst voor duizenden de mogelijkheid zal scheppen in andere landen voor zichzelf en hun gezin nen een bestaan op te bouwen. Vertegenwoordigers werden uitgestuurd, onderhandelingen met buitenlandse rege ringen geopend. Bijzondere aandacht werd allereerst besteed aan het creëren van mo gelijkheden voor landbouwers, aangezien immers voor tienduizenden hunner hier geen grond tot het vestigen van een bedrijf meer te vinden is. Omdal zij i.v.m. onze benarde deviezenpositie, hun bedrijfskapi taal niet mogen medenemen, zijn er voor hen slechts twee wegen: öf het bestem- mingsland moet bereid worden gevonden op gunstige voorwaarden hun alle credieten te verschaffen nodig voor het kopen en in stalleren van een landbouwbedrijf, öf er moet geëmigreerd worden naar een land waar weliswaar in loondienst begonnen moet worden, doch waar bijzondere hier te lande niet voorkomende mogelijkheden be staan, zich van werknemer binnen enkele jaren tot zelfstandig landbouwer op te werken. Voor wat de eerste mogelijkheid betreft, zijn uitgebreide onderzoekingen, onderhan delingen en voorbereidingen gaande in Zuid-Amerika. Publicatie zal geschieden naar gelang een en ander zijn beslag krijgt. Voor wat betreft de tweede is een begin gemaakt met emigratie naar Canada, waar voor energieke en bekwame landbouwers bovenbedoelde mogelijkheid niettegenstaan de achterlating van kapitaal spoedig weer eigen bedrijf te verwerven, misschien meer dan in enig ander land bestaat. Zoals men zich wellicht herinnert vertrok 17 Juni j.1. „De "Waterman" met 1000 emi granten aan boord naar Canada. Dit schip werd feestelijk in Montreal ontvangen door de Nederlandse ambassadeur, hoge Cana dese autoriteiten en talloze verslaggevers en foto-reporters, die de Canadese kranten vulden met lange verslagen en vele foto's der emigranten. Het oordeel over onze landgenoten was uiterst vleiend. Unaniem werden zij als een waardevolle aanwinst voor Canada's landbevolking bestempeld. Een Canadees ambtenaar, die zijn gehele leven voor de immigratiedienst heeft ge werkt. noemde hen: „de beste groep emi granten, die ik ooit van mijn leven zag." Maandag vertrok er wederom een schip „De Tabinta" met 750 emigranten naar Ca nada. De plaatsing der emigranten op Ca nadese farms is tevoren geregeld door de Nederlandse landbouw- en emigratie-atta ché te Ottawa op grond van uitgebreide en nauwkeurig gecontroleerde gegevens, die hem door de Stichting Landverhuizing Ne derland over iedere emigrant zijn toegezon den. Deze Stichting heeft voor het bijeen brengen en selecteren van gegadigden sa mengewerkt met de tot de Centrale Stich ting Landbouw Emigratie behorende standsorganisaties. Niet onvermeld moge blijven de grote hulp hierbij ondervonden van de immigratiecom missie der Christian Reformed Church in Canada, die haar medewerking zeer loyaal uitstrekte ook tot niebgeloofsgenoten. In dit verband kan worden opgemerkt worden dat van de 750 emigranten, die met de Ta binta vertrekken er 351 Gereformeerd, 118 Ned. Herv., 95 Katholiek en 1 Doopsgezind zijn. De overigen gaven geen kerkgenoot schap op. Wanneer omstreeks 18 September de Ta binta in Quebec aan de kade komt onder het spelen van de Nederlandse en Canadese volksliederen, verwachten wij een even grote geestdrift en een even hartelijke ont vangst als bij de aankomst van „De Wa terman" einde Juni. Dat zo laat in het jaar de Canadese win ter valt vroeg in nog zoveel Nederlandse landbouwers voor werk op farms worden toegelaten, is wel het beste bewijs hoe goed zij in Canada staan aangeschreven. Dit doet het beste hopen voor een emigratie van meerdere duizenden daarheen in het komen de jaar. Van Wecdestr. 23 Tel. 2577 UIT EEN BRIEF VAN EEN SOESTER. .Dieze actie heeft ons eerst récht het bewustzijn gegeven, dat we toch niet voor niets naar hier zijn gegaan, want als U die duizenden, die wij hier nu dagelijks van dat tuig verlossen, zou kunnen zien, dan zouden ook u de tranen in de ogen komen. Ik heb nog nooit in mijn leven mensen gezien, dié zo vreselijk uitge mergeld waren als deze stakkers en dan is hiet toch mooi, dat je er aan meege holpen hebt, om ze uit de handen van zulke sadisten te redden. Als ik u nu verder vertel, dat wij bij het binnenrukken van Cheribon voor millioenen aan levensmiddelen hebben gevonden emi dat in een grote plaats even verder de mensen bij bosjes dood op straat lagen, omdat ze niet te eten kre gen, omdat alles uitgevoerd moest worden om maar geld te krijgen, dan geeft het je een zekére vol doen ipg, dat jie hebt mogen helpen daari]n verande ring tie brengen. En dan oog wat zie allemaal vernielen, als ze de kans er voor krijgen. Meestal zijn onze jongens hen te vlug af, maar toch zagien wij nog een suikerfabriek branden, waarin 250 millioen K.g. op geslagen lag, dat nu in gesmolten toe stand over de straat en door de sloten wegvloeide, Zo snel zelfs, dat er nog mensen bij verbrandden. Het is zo jammer, dat diegenen in Hol land, die dit aliles als een koloniale oor log beschouwen, niet bij ons zijn en met onze jongens de stralende ge zichten kunnen zien van de duizenden, die door onze Bataljons bevrijd worden. Dan zouden zij er anders tegenover staan en kunnen zien, dat overal waar de blanken komen, ze met vreugde worden ontvangen, omdat ze weten, dat ze nu wieer een betere vérzorgïng krijgen. Als hier niet ingegrepen was, dan waren er over 5 jaar van de,77 millioen men sen niet meer dan 50 millioen over ge weest, omdat men ze gewoon aan hun lot overlaat, vooral diegenen, die ziek zijn. Zij kuninien nergens een behandeling krijgen en moeten zichzelf maar trach ten te genezen; als dat niet gaat, moéten zie maar sterven. Zo zou ik nog wel een week door kun nen gaan JAARVERGADERING S.E.C. In hotel „Bos en Duin'' vond de jaar vergadering van de Vodtbal- en Athle- tiiek vereniging S.E C. plaats. Na het openingswoord van de voorzitter, waarin deze diverse belangrijke gebêur- tenissen uit het afgelopen verenigings- jaar de revue liet passeren, o.a. het hé- zoek van de Engelse Footbal Club „Wel- wyn Garden City''» werden de uitgebrei de jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester goedgekeurd. Uit het finan ciële verslag bleek, dat de vereniging er goed voor stond en met 'n batig saldo het nieuw verenïgingsjaar ingaat. Kas, boeken en bescheiden warén door de kascommissie gecontroleerd en in orde bevonden. Na de gehouden bestuursverkiezing is hét bestuur als volgt: Dr., P. Donker, voor zitter. C. van Wijngaarden, secretaris; H. v. d. Broek, penningmeester; R. Jansen, Th. Majoor, J. Schothorst, N. de Koning, J. de Jong en J. Bekink. Voor de rondvraag bestond veel belang stelling. Tijdens dit agendapunt kwam de jeugdcommissie ter sprake, waarna de ze commissie van 3 op 4 leden werd gebracht eni nu bestaat uit de heren C. v. d. Schoor, E. A. v. d. Leest, E. Jansen en M. Verwoerd. In zijn sluitiragswoord spoorde de voor zitter de spelers aan in de a.s. competitié hun test te doen door sportief optre den de naam van S.E.C. hoog te houden. ONGELUK MET DODELIJKE AFLOOP Zaterdagmiddag, omstreeks twee uur. had op de Kerkstraat een ernstig on geluk plaats. De 13-jarige M- kwam per rijwiel de enigszins aflopende Velidwèg afrijden, daarbij vermoedelijk niet vol doende lettend op het drukke vérkber op de Rijksweg. Hij werd door een juist passerende luxe auto gegrepen iqn zwaar gewond opgenomen. Die knaap is direct naar het ziekenhuis „De Lichtenberg'' te Amersfoort over gebracht, alwaar hij Zondagmorgen aan de bekomen verwondingen is overléden. LANDWACHTERS IN ACTIE. Op 30 Maart 1945 kwamen twee land- wachters |e fiets voorbij het huis van de poUtiie-beambte J. C. M. Smit, terwijl deze juist bezig was met zekeré Van Vulpen alhier de lijst van illegale wer kers te controleren. Bij deze géwichtige papieren bevond zich verder nog eén tekening van een sfengun, vervaardigd door leen Nederlands ingenieur. Ben der groenjassen scheen van buitén iets verdachts te bemerken, hij stapt van de fiets en posteerde zich voor hét raam van het perceel, waarbij de beidé mannen overhaast de papieren grepén en die onder een divanbed verborgén. Deze handeling schijnen de landwachters be merkt te hebben, want zij betraden hét huis, de een langs de voorzijde, de an der langs de achterkant en zij sommeer den de beide mannen de bewuste papie ren af te geven. Er ontstond een worsté- ling, waarbij zowel v. Vulpen als Smit aanvankelijk konden ontkomen. Maar een der landwachters, zekeré A. v. d. Neet, afkomstig uit Heerlen, destijds nog >een 17-jarige knaap, zette al schie tend de achtervolging in en het gefukté hiem tenslotte Smit terug te vinden in de hal van het huis van Mevr. v. d. L. alhier. Onze politieman trachtte zich opnieuw door de vlucht in veiligheid te stellen maar toien hij de trap op vloog, schoot de jonge vandaal hem in het been. De gé- wonde moest zich overgeven en wérd, na verbonden te zijm, naar het zieken huis gebracht. De gevaarlijke papieren vielen in handen van de landwacht, zon der dat daaruit direct ernstige gevolgen zijn voorgevioeid. Maar de getroffen il legale werker is thans, twee én e;en half jaar later, nog de gevolgen van de laffe daad van de Landwachter niet te boven. Hij mag nog steeds niet werken' en be hoeft nog steeds een stok om te kunnen lopen. Donderdag had de voormalige Land- wachter, die het noodlottige schot loste, zich voor het Bijzonder Gerechtshof te Utrecht te verantwoorden, waar hij ze ven jaar gevangenisstraf met aftrek te gen zich hoorde eisen. De verdediger, Mr. Boor uit Maartensdijk, pleitte cle mentie. Het Hof zal 25 September uit spraak doen. BENOEMING. Onze plaatsgenoot, de heer H. de Graaf, alom biekend als bestuurlid van Verscheidene verenigingèn, o.a. V.V.V.- JURKJE VAN TWEEËRLEI STOF. Kleine kinderen worden groot ejni al gaat het ons, wat kleding betreft, wel eens wat te hard, wij zullen het tempo toch moeten bijhouden. „Uitgegroeide jurken'' staan heel Lelijk en we kunnen dan bovendien wel aan hjet verstellen blijven, want te kort gaat als regel met te nauw gepaard. Wij doen u hier een oplossing aan de hand om van twee jurken, die uw doch ter te klein zijn geworden, eein aardig, Vlot kledingstuk te niakeni. Wij hebben hier zowel op de lengte als op de breedte gerekend. Het jurkje kan van twee harmoniereini- dle, effen kleuren worden gemaakt, doch wij kuninien ook effen qni geruite of ge stipte stoffen verwerken. Neem échter nooit twieé verschillende soorten bewêrk- te stof, dat staat afschuwelijk. Wanneer we tot het maken van het jurkjje overgaan, worden eerst de zijna den gesloten. Dan wordt het middenstuk met pasjes aan de voorpanden gestikt. Bient u niet erg handig met naald e|n draad, dan kunf u beter eerst alle na dien rijge'n, voor u tot het stikken over gaat- Het kraagje wordt van dezelfde stof als de zijpanden gemaakt. Dat steekt aardig af. Ook die ceintuur wordt van,' die stof vervaardigd.' Heeft u niet vol doende stof, dan zijn er ook aardige ceintuurs kant en klaar op te krijgen. De mouwen worden van die stof ge maakt, waar men het meest van heeft. Het patroon van dit model is in de maten va|n 10 tot 16 jaar a f0.90 ver krijgbaar bij het Patronenhuis'% Mid denweg 200, Amsterdam Oost. Na ontvangst van een postwissel, waar op vermeld: No. 4716, leeftijdjaar, wordt het patroon omgaand toegezonden. „Soiest-Vooruit'', de Soester Schaakclub 'en het Ned. Rode Kruis, is met ingang 1 Octöbler benoemd' als inspecteur bij die Gem. Luchthaven Schiphol te Am sterdam. DODELIJK ONGEVAL. Een treurig ongeval had Vrijdagnamid dag plaats op die V. Montgomeryweg, na bij hiet natuurbad, van welke inrichting het 6-jarig meisje W. G. en haar zusje op wieg waren naar hu:n woning te Soes- terberg. Toen het meisje een strook wit papiier op de rijweg zag liggen, begaf zij zich op de rijweg, maar op hetzelfde ogenblik passeerde een trailer, die haar greep. Zij werd op slag gedood. De be stuurder van de auto treft geen schuld. Na een flinke rusttijd werd het kamp op gebroken en keerden ze allen naar de vliegmachines terug, waar het gezelschap zich nog eens extra verfriste, alvorens de terugreis aan te vangen. Terwijl Rob en Ouwe Daan de tent in el kaar roldien, maakte Prof. Prewc van de gelegenheid gebruik zich eëns grondig fie reinigen. „Ik zou mie niet meer in net gezelschap durven te vertonen,'' zei de professor. „Wie zien. er uit, als wilden''. Eindelijk was het gezelschap reisvaardig en steger» de machines omhoog, om terug fie keren naar het fort. Maar eerst werd een verkenningsvlucht ondernomen, om te speuren of er nog vijandige troepen in de buurt waren. BETROUWBAARHEIDSRIT MOTORCLUB „SOEST". Tot besluit van het motorseizoen hield die M.C. „Soest", j.1. Zaterdagmiddag 'n befcrouwbaarhedsrit oveo: 122 K.M. Die route liep over Den Dolder, Zéist, Driebergen. Veenendaal, Harskamp, Lun- teren, Nïjkerk, Hoogland, Spakenburg en Baarn naar Soest. 32 rijders waren aan de start versche nen, die deze tocht over goedé wegen en door mooie streken, allrai volbrachten. Winnaar werd de heer Van Dolde ren uit Veenendaal met 1 strafpunt. Des avonds had in het clublokaal „Zom- neheuvel" de prijsuitreiking plaats. TONEELGROEP „DE FIGURANTEN". Bovengenoemd gezelschap, vorig seizoen spielende onder de naam Toneelgroep „Nïieuweweg", geeft a.s. Zaterdag haar eerste opvoering in Hotel Eemlaji'd. Zij brengt daar het dramatisch toneelspel „Ben die niet geteld wordt". Regié, gri- nuo en muziek zijn wederom in goedé handen bij de heren Visser en Rou wém- daal ;en „The Haeitboys". Gezien de gro te successen van het vorige seizoen, be looft deze avond ook weer iets bijzon ders te worden. Niemand verzuime dan ook dit uit het volle leven gegrepen to- meeispel te gaan zien. Voor nadere bij zonderheden raadplege men dé adver tentie ip dit nummer. BIJZONDERE PRESTATIE VAN 2 S.E.C.-LEDEN. Ter gelegenheid van het 20-jarig be staan van de Gooise Athletiek Club te Hilversum had Zondag een lange afstand loop plaats over 25 K.M-, waaraan door die beste lange afstandlopers van ons land werd deelgenomen. Ook de twee S.E.C.-Ieden H. v. Dorre - steijn en H. v. d. Broek, namen aan deze loop dieel, met het bijzonder fraaie rê- sultaat, van H. van Dorresteïjn alls No. 8 eindigde in de tijd van 1 uur, 39 min., 51 sec. en H. v. d. Broek als No» 12, in 1 uur, 41 min. 50 sec. Het parcours liep vanaf Hilversum over Holll. Rading, Maartensdijk, Lage Vuur- schie, Soestdïjk, langs het paléis, Oran jeboom naar Hilversum. Start en finish watten op het Hilversumse Sportpark. Zowel Dorresteïjn als v. d. Broek star ten a.s. Zaterdag in de bekende Utrechtse Singelloop. IN VIJANDELIJKE DIENST. Voor -het Bijzonder Gerechtshof te Utr. had zich de 24-jarige landbouwer W. v. Dorrestein alhier, te verantwoorden wé- gens dienstneming bij de Kriegsmarïne in Juni 1944. Bij het verhoor door de politie had ver dachte indertijd verklaard, dat hij ^ctoor zich in Duitsland, waar hij te werk was gesteld, aan te melden bij de Kriégs- marime, in het genot van verlof zou ko men, van welke gelegenhéid hijdan ge bruik zou maken om in Nederland on dier te duiken. Deze opzet was échter mislukt; volgens zijn zeggen, omdat het gebruikelijke vér lof hem niet werd verleend. Voor hét hof verklaarde hij echter, dat zijn dient- mexning bij de Kriegsmarime het gevolg was van een ruzie niet een Duitsé of ficier, die hem met het concentratiekamp had gedreigd, uit vrees hiervoor had hij toen maar getekend. Hoe het zij, de procureur-fiscaal achtte v. D. schuldig en eiste tegen hem vijf jaar gevangen is straf met aftrek. Dé verdediger, Mr. Van Dam'brink, pleitte clementie. Nog had zich de Soestenaar T. P. Nie- mantsverdriet te verantwoorden omdat hij van September 1944 tot Mei 1945 had gediend bij de Grüne Polizei te Amstér- dam, in welke hoedanigheid hij o.m. had deelgenomen bij de afzetting van stra len bij de beruchte moord op Amster damse ingezetenen op de Wé tering- schans. Daar de behandeling van deze zaak enkele duisterheden opléverde, wierd zij terugverwezen naar de raads- heerSfcommissaris voor het instellen van een nader onderzoek. RECEPTIE .MANNENZANGVER. „APOLLO". Tier gelegenheid* van het 25-jarig béstaam van ^de Ma rune n zang veren i g ing „A polio" had Zaterdagmiddag in het gebouw St. Ludgardïs aan de Vredehof straat éen druk bezochte receptie plaats. Tal van vierenigingen kwamen hun op wachting maken en de meeste sprékjenq lieten hun gelukwensen niet blöémtln ver gezeld gaan. Die heer E. van Eeden, voorzitter dér ju bilerende vereniging, had druk werk nuet het in ontvangst nemen van de fe licitaties enj pp dé hem bekendé vlotte en geestige wijze beantwoordde hij dé di- viejrse sprekers. Wegens verhindering van de burgemees ter, bood de heer J. Batenburg, geméen- tesecretaris. namens het gemêeinieb^siuur gelukwensen aan, terwijl ook afgevaar digden van het Baain's Mannenkoor en van die Verenigde Hilversumse Zangers, de beide verenigingen, dé beide vclrenï- gingen, die hun medewerking verleefden bij het zo prachtig geslaagde jubileum concert in het Openluchttheater, ade. dé precensc gaven. Fidlicitaties kwamen ook binnen van de Vrijwillige Brandweer, B.D.C., S.E.C, V.v.V. ^Soest-vooruit", Geref. Evang. Koor „De Roepstem", Ver. Vrijfc. Gods- dienstigen, fam. v. Manen-v. 't Net, H. J. van Maurik, oud-dirigent en nog vele anderen. De vereniging Apollo kan op een goed gieslaagde receptie terugzién en daaruitl opmaken, dat haar werk in alle lagen der; Soester bevolking ten hoogste wordt ge- gewaardeerd. STUDIECLUBS K.V.P. In 'een dezer dagen gehouden vergade ring van het bestuur van de plaatselijke afdeling van de Katholieke Volkspartij wierd besloten tot het vormen van eén of meer studieclubs, die eens pér maand in het a.s. winterseizoen zullen bijeenko men ter behandeling en besprêking van, onderwerpen, die momqnteèl in het mid- derpunf der belangstelling staan. Reeds gaven meerderen zich op als deelnemer. Zij, die interesse hebben, kuninén zich opgeven bij het plaatselijk secretariaat, Kerkpad Z.Z. 11. PROCESVERBAAL. Wegens openbare dronkenschap werdén alhiqr aangehouden é|n ingesloten R. én Mej. B., beiden uit Amsterdam. OPLICHTING. P. alhier kwam aangifte doen, dat hij voor een bedrag van ruim f 200.was opgeljcht. Een onderzoek wordt inge steld. DIEFSTAL. Wegens diefstal van eepoi bankbiljet van f 25.een textielkaart en sooepérij, ten nadele van een patiënt, werd in ar rest gesteld Mej. B., leerling-vérpleieg- ster in Sanatorium „Zonnegloren". Nadat zij een bekentenis had afgelégd, is weer op vrije voeten gestéld. KERSTPAKKET WORDT ST. NICOLAASPAKKET. Ben gelukkige gedachte van de band Né- derland-Indie was het, om, met medewer king van Kath. Thuisfort etn Prot. Thuis front een actie in te zetten, om alle Soester jongens in Indié eens extra té gedenken door middel van een pakkêt, aangeboden door de Soester burgerij. Aanvankelijk lag het in het voornemen dit pakket te zenden ter gelegenheid van het Kerstfeest. Nu echter blijkt, dat dé Ni win ook dit jaar weer Kerstpakketten zal verzenden aan alle militairen, is be sloten de verzending der pakkettén zo veel te vervroegen, dat zé omstreieks St. 1 Nicolaas door ce jongens kunnen wor den ontvangen. Om te voorkomen, dat geen enkel Soés- ter militair wordt overgeslagen, wordt van familieleden of kennissen het vol ledig adres ingewacht van alle personen, die momenteel als militair in Indié ver blijven. Hij of zij, die deze opgave doet wordt verzocht ook eigen adres te ver melden. Bedoelde opgaven worden tot en mét 20 September a.s. ingewacht bij Mevr. Lagcrweij-Casander secr. Band Ned.-In dié, Den Blieklaan 44, Soest. GEEN BONVRIJE KARNEMELK MEER. De melkproductie is als gevolg van dé langdurige droogte dermate gedaald, dat ce verstrekking van bonvrije karne melk en of uit onder- of karnemelk be reide consumptiemelkproducten noodge dwongen twee weken eérdqr dan in het voornemen lag gestaakt moeten worden. Met ingang van 14 September a.s. mag karnemelk, yoghurt e.d. niet meer zon de* bon worden afgeleverd. AANRIJDING. Op het kruispunt Eikenlaan-Birktstraat had Zaterdag een aanrijding plaats, wel ke nog bijzonder goed afliep. Een vrachtwagen kwam uit de Eikenlaan om de Birktstraat naar Amersfoort in te slaan. De bestuurder aarzelde echtér, met het gevolg, dat hij door een in de zelfde richting rijdende luxe auto inde linker flank werd aangereden. Beidé voertuigen reden hierdoor naar de kant van de weg, waar juist Mej. S-, een leerling-verpleegster \an hét Sanatorium „Zonnegloren", op de bus wachtte. Zij werd aangereden, maar liep géén ern stige verwondingen op. ONAANGENAAM. Bewoners der Peter van de Bréetnier- weg ondervinden herhaaldelijk last van woonwagenbewoners, die bieten van dé daar liggende landen ontvreemden. De politie zal er zich nu mee bemoéien» ZONNESTRAAL COLLÊCTE. Het stukje van de vorige week „Treu rig, maar waar" heeft gedeeltelijk suc ces gehad; 15 collectanten meldden zich daarna aan. Toch was dit aantal te wieinig, daar in een zestal wijkein niet gecollecteerd kon worden. Jammer, éen schadepost van een paar honderd gul dien! Dit was niet nodig en kan nog verholpen worden, als onze lezers êm lezeressen, die j.1. Zaterdag geen col lectant van Zonnestraal gezien hebben en dus niet in de gelegenheid gesteld 'zijn hun kwartjie of gulden te offeren, hun bijdrage ditmaal per giro over te makien. Dit kan gebeuren op postreke ning 36285 tem -name van J. W- QueiLle» Soest, onder het motto: Voor Zonne straal. Niet uitstellen, maar direct doen! De opbrengst van Zaterdag bedroeg in Soest en Soesterberg f697.35. Het vorig jaar f1047.We wachten het eindresultaat rustig af.

Soester Courant | 1947 | | pagina 2