W. N, NIEUWENHUIS VOOR ONZE DAMES. Hoe 't bij de buren gaat. LENSSEN! UIT CROMWELL'S TIJD, Plaatselifk nieuws. Heeft U toekomst-wensen Sluit dan een Levensverzekering bij Loodgieter - Electriciën v. JAPON MET KLOKBANEN. Wat zegt u van dit model voor jongeda mes envoor de ouderen. Wanneer u dit japonpetje voor uw dochter wilt maken, kunt u inplaats vain de mouw op de tekening een ballop- mouw inzetten. Dit staat de meisjes veel beter. Voor de oudere dames ra den wij echter de andere mouw aan. Nadat de verschillende delen zijn ge knipt, rimpelen wij het voorpand van hij lijfje in. Middenvoorbaan er op stikken tot en met de ronding van de klok. Om de klokbaan aan de ronding te bevestigen, wordt de ronding enige malen (ong. 10 maal) ter breedte van de zijnaad ingeknipt. Vervolgens stik ken we de rok op de klokbaan. De ingeknipte stukjes worden terugge slagen. evenals de naad valn de klok. Van achterpand lijfje en van achterpand rok worden de taillenaden ingestikt. Zij- en schoudernaden sluiten. MOUW: Onderkant inrimpelen. Sluiting afmaken en het stukje op ingerimpelde gedeelte stikken. Mouw wordt onderaan afgewerkt. Mouwnaad sluiten. In de kop leggen we nu op de aangeg.evie|rv plaatsen plooien in eln zetten de kop in het armsgat. CPtxtti u rpT u-.T(ojpemaalvan dubbele stof geknipt, de naden dicnr- stikken en de ceintuur omkeren met een potlood. De hals met een schuine bies afwierken. De naden worden omgeslingerd. Na hef passen knoopsgaten maken ep knopen aanzetten. Het patroon van dit model is in de maten 40-42-44 46 en 48 a f0.95 ver krijgbaar bij het ,,Patronenhuis'', Mid denweg 200, Amsterdam Oost. Na ontvangst van een postwissel, waar op vermeld: No. 4762, maat wordt het patroon omgaand toegezondeln. Dat de tegenstand tegen het Communisme en de Sovjet steeds scherper vormen aan neemt. Tijdens de oorlog hebben de grote mogendheden van twee kwaden, waarvan zij het ene minder goed kenden, op dat ogenblik, naar hun mening, toén het minst kwade gekozen. Duitsland, wist men, streef de naar de wereldheerschappij, het ging zo 't ging, maar Rusland dat achtte men daartoe niet in staat. En toch, in beide lan den hadden de machthebbers hetzelfde grondbeginsel, bezielde hen eenzelfde doel. Reeds tijdens de oorlog begon Roosevelt aan de goede trouw van deze bondgenoot te twijfelen, maar na de oorlog, toen de Sovjet iets van zijn ware gedaante toonde, schrok men een weinig voor de beer. Een schrik, die in 1945 James Byrnes, de geboren Amerikaanse bemiddelaar, in de Commissie der Grote Drie, de man van wie gezegd werd, dat hij de meest onverzoen lijke oppositie kon bedwingen, moest er varen, toen Molotow wilde, dat de Grote Drie Frankrijk en China, die zijn leiding niet wilden volgen, van de beslissingen zou uitsluiten, en deze beslisingen andere naties zouden opleggen. Dat was te veel voor Byr nes, leiding der grote mogendheden, allah, maar geen dictatuur. Zo is het gebleven Rusland streeft naar dictatuur, en dit zien we in Frankrijk, waar de Communistische meerderheids- dictatuur der vakbeweging nu èn door de regering èn door de bevol king zelve gebroken is. De bevolking was het staak-maar-raak-stelsel moe. Het kabi- net-Schuman heeft voet bij stuk gehouden, en, na aan het CGT, het grootste vakver bond, zijn voorstellen te hebben gedaan die verworpen werden een ultimatum gesteld om de staking te beëindigen, en over heel de linie de zege behaald. De CGT, die nog poogde President Auriol in het con flict te betrekken, heeft het hoofd gebogen en aan de nog iy2 millioen stakers bevel gegeven, het werk te hervatten. De sta kingen waren al aan het verlopen, de werk willigen, en dat was ongeveer de helft der georganiseerden, hadden de Communistische leiding losgelaten; zich uit het CGT losgemaakt, en een nieu we federatie gevormd. Het stakingscomité koos de wijste weg, wilde het zichzelf hand haven, en hief de staking op, waarop het comité zich ontbond. Vastberadenheid in woelige dagen is eis, en dit heeft het kabinet-Schuman doen blij ken. Bij zijn optreden zei Schuman, of be loofde hij, „sterke daden en weinig woor den"; die houding moet aangenomen wor den in tijden als deze, waarin naar de re geermacht gegrepen wordt. Steeds meer wordt gepoogd deze macht uit handen der overheid te nemen en over te brengen bij de vakbewegingdoor de wat strakker hou ding der regering worden goedwillende ele menten gestut in hun pogingen om door te werken of stakingen zonder economisch doel, doch met politieke bedoelingen, te breken. Het is gebleken, dat de leider der communisten, Thorez, nog geen meester In Frankrijk is, iets wat minister Schuman hem bij zijn ob structie in het Parlement toevoegde. Zal De Gaspari, in Italië, ook dit succes heb ben? Ook hier hebben de communisten de boel op stelten gezet, en gaat het tegen de Christelijke regeringsparij. Evenals in Frankrijk, is het Italiaanse volk zelf af kerig van, of onverschillig voor de staking. Heethoofden en opgewarmden doen de rest. De goed gedresseerde communistische par tij, onder leiding van Togliatti, die van 1926 tot 1944 in Moskou was, spant alle „fascistische" regering omver te werpen. De Gaspari heeft, evenmin als Schuman in Frankrijk, de communisten in zijn kabinet opgenomen, vanwege hun veeleisendheid en het streven om het plan-Marshall te dwarsbomen. De bevolking vraagt rust, or de, zekerheid voor het dagelijks brood. Het volk v/eet, dat dit uit Amerika komt, en dat er uit Moskou niets te wachten is. Daar kom nog bij, dat het communisme hier tegenover zich de Rooms-Katholieke Kerk vindt, die nog wel niet gesproken heeft, maar wier oor deel men kent. Zo vinden we het communisme in beide landen in een krachtproef tegen orde, rust en welvaart, en als we letten op Bulgarije, waar Dimitrow, de communistische premier, zijn kabinet ontbond en nu een nieuw, meer Russisch gezind aan het Parlement voor stelt, dan weten we, dat deze satellieten van Moskou worden, omdat in de strijd tegen het communisme de socialisten de leiding niet hebben. Dit leert ook Duitsland daar de Sovjet de voorzitter der Christ. democratische partij, Jakob Kaiser, wil zien aftreden, omdat hij tegen het communisme en het Sovjet bewind durft stelling te nemen. Alles wat de communist wederstaat, moet verdwijnen, hetzij vrij willig of door geweld. Vrijwillig ja maar onder dwang en als Kaiser zwicht, wat zal er dan van de partij komen? Evenals in Roemenië, waar de leiders der Boeren partij, denk aan Maniol, worden wegge werkt, en de partij wordt ontbonden. Wanneer wij gevrijwaard willen zijn van de communistische bedreiging, dan moet er van meet af stelling worden genomen, an ders gaat het, gelijk in Yoego-Slavië, van stap tot stap verder. Daar heeft Maarschalk Tito het repatriëringsverdrag met Engeland opgezegd, dat, naar hij beweert, het drie maanden geleden gesloten verdrag van te rugzending van oorlogsmisdadigers niet is nagekomen. Maarschalk Tito is een onder geschikte van Moskou, dat eenzelfde hou ding tegenover Frankrijk heeft aangeno men. Moskou zei het verdrag op, en brak de handelsbesprekingen met Frankrijk of omdat: Frankrijk de Russische commu nisten, die de verleende gastvrijheid had den geschonden, het land uitzette. Dat mocht niet, dat was aanranding van de per soonlijke vrijheid, terwijl Frankrijk Rus- lands brief afwees met de opmerking, dat dit land zich met de inwendige zaken be moeide en vanwege de onbehoorlijke taal die het schreef. Zo is de Sovjet. We weten het uit de ver slagen van de Veiligheidsraad, van de Ver. Naties, en nu ook weer uit de vergadering der Grote Vier in Londen, waar Molotow getracht heeft obstructie te voeren, doch door Marshall de duimschroeven werd aan gedaan. Deze wilde nu eens weten, hoeveel Rusland uit het door hem bezette deel van Duitsland had weggesleept; vroeg hoe hij zich de herstelbetalingen dacht uit Duits- lands lopende productie. Hij kon er op wij zen, dat het systeem van herstelbetalingen uit de lopende productie te Potsdam beslist was uitgeschakeld. Toch had de Sovjet-Unie een goederenwaarde van 500 millioen dollar uit Duitsland per jaar weggehaald, terwijl Engeland en Amerika in dezelfde tijd 700 millioen aan Duitsland ten koste legden. Voeg daar nog bij de grote Duitse onder nemingen in de Sovjet-zóne die in Russische handen zijn overgegaan, zodat deze feitelijk ook nog voor de Sovjet werken. Marshall meende, dat dit eerst maar eens opgehelderd moest worden voor gesproken zou worden over de aan Duits land verstrekte voorschotten. Amerika is niet van plan om in enig systeem van her stelbetalingen met producten toe te stem men, dit zou immers de levensstandaard van het Duitse volk zo omlaag drukken, dat het een haard van onrust in Europa zou worden. Maar dat is de bedoeling, hoe meer zulks gebeurt, hoe beter, denken de Mosko- vieten, dat het viswater is. Vandaar ook, dat Amerika voortgaat met uitzuivering van communistisch gezinde ambtenaren, die als cellenbouwers gevaar voor de Staat op leveren, en waarvan net voorbeelden z,iet in Oostenrijk, dat onder communistische druk zich niet uit de moeiten kan opheffen; waarom zijn minister-president Grüber in Londen alles doet om een vredesverdrag voor elkaar te krijgen. En dan de onderhandelaar Dulles, die voor Amerika besprekingen te Parijs voerde met President Auriol, de ministers Schuman, Mayer, met de leiders der poli tieke partijen, maar weten liet, dat hij op een ontmoeting met die der communisten geen prijs stelde HET CHINESE LANDHUIS. Zaterdagavond gaf de toneelverienigiing „Soestdijk" in de zaal van Eemland eejn opvoering van het Engelse tcinqelspiel „Het Chinese Landhuis". De heer Kronemeijlsr, voorzitter van de vereniging, heette de talrijke aanwezi gen in zijn opein'ingswoord hartelijk wel kom ein deelde medj;9 dat met de opvoering van dit Engelse stuk, iets bijzonders ten tonele zou worden ge bracht. Wij kunnen dan ook zeggqn, dat de op voering van dit moeilijke stuk onze ver wachtingen heeft overtroffen. Aan de dames Duinkerken en Saarloos ein de heren Looman en Lameins, die de hoofd rollen vei:vulden, een woord van lof voor de wijze, waarop zij deze hebben ver- Van Weedestraat 29 - Soestdijk BILJARTEN. De uitslagen van de gespeelde competi tiewedstrijden van de N.B.B., district Eemland, in de week van 7 tot eti met 13 December zijn: 1 k Io ccp Tolsteeg 2-CenfraaI 1 3—3. De Gouden Ploeg 1—N.-Brabant 1 4—2. Verg. Wa gen 2N.-Brabant 3 42. Ie Klasse libre: Nieuwe Kei 1Gouden PI. 2 08. Ons Gen. 1Mefropole 1 62. Zonneheuvrel 1Leusderk. 1 62. Verg. Wagen 3— Ons Gen- 2 80. 2e Klasse libre: Soestdijk 1Verg. Wagen 4 26. Cen traal 2K.O.T. 1 6—2. Metropole 2— Nieuwe Kei 2 8—0. Leusderkwarticr 2— Animo 1 44. 3e Klasse libre: Leusderk. 3Tavenu 1 62. Middelwijk 1Verg. Wagen 5 26. O.D.L. 1De Pauw 1 80. Gouden Ploeg 3D.O.S. 1 8—0. De Pauw 1Middelwijk 1 35. 4e Klasse libre: Ons Gen. 3Metropole 3 62. Animo 2 Soestdijk 2 62. Centraal 3—Tavenu 3 4—4. K.O.T. 2—Eemlust 1 8—0. 5e Klasse libre: D.O.S- 2—K.O.T. 3 2—6. Soestdijk 3- Middelwijk 2 4—4. De Pauw 2—O.D.L. 2 44. Leusderk. 4Zonneheuvel 2 2-6. 6e Klasse libre: Verg. Wagen 6Zonneheuvel 3 44. Oosterpark 2—Ons Gen. 4 26. Eem lust 2Tavenu 4 62. Animo 3Cen traal 4 62. Van Weedestr. 23 Tel. 2577 tolkt. Ook de kleinere rollen folekejn in goede handen. De aankleding van het toneel ein de fraaie costuums droegen er toe bij, dat de vereniging Soestdijk op een zeer ge slaagde avond kan terugzien. Het ap plaus na elk bedrijf van het aandach tige publiek was dan ook ten voile ver diend. Namens de buurtvereniging „Soestdijk" sprak aan 't slot de heer Was9ink de medespelenden toe* waarbij hij zijn waardering uitsprak voor de wijze, waarop dit mooie maar tevens moeilijke toneelstuk' was opgevoerd. Een gezellig ba1, m.m.v. „The Haert Boys'', besloot deze genotvolle avond- JAAR VERGADERING E.H.B.O. Onder voorzitterschap van Dr. P. G. de Vos vond een dezer dagen de jaarver gadering van de afd. Soest van de Ned. Ver. E.H.B.O. in hotel „De Gouden Ploeg" plaats. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter de mooie verrichtingen, die c'iei vereniging in het afgelopen jaar op wedstrijdgebied had getoond- Deze resultaten komen de vereniging steeds ten goede, daar het die animo on der de leden voor het cursusbezoek ver hoogd. Medio 1948 wordt door het gehele land een E.H.B.O.-week gehouden, waaraan ook door de afd. Soest zal worden deel genomen. Vooral uit propagandistisch cogpunt bezien zal deze EH.B.O.-wc^k veel waarde hebben, omdat op verschil lende manieren het E.H.B.O.-werk ge- tcond zal worden. Het bestuur is nu als volgt samenge steld: Dr. P. G. de Vos» voorzitter. Mej. M. van Herwaarden, algem. secretaresse. W. P. Hilhorst, penningmeester. C. Klomp, Koninginnelas/n 68, secretaris- W. J. v. Diermen, 2e secretaris. J. Wondier ein K- Lam. commissarissen. Een voorstel van de heer W. P. Hilhorst om de contributie te verhogen ïn ver band met de prijsverhogingen der aan te schaffen materialen werd aangehou den tot een te houden buitengewc<n/e le denvergadering. 18. „Halt, in naam des konings!" riep kapitein Gay, terwijl hij zijn geladen r; stolen dreigend op de soldaten richtte- Ze werden gedwongen hujn wapqns af te geven en ze moesten werkeloos toe zien, hoe hun gevangenen, die ze naar na, toen deze in het bosch verdweiniem Onmiddellijk keerde ze terug om ihun officieren van het gebeurde te berichten. Cromweil moesten brengen, uit de koiets werden gehaald. 19. Woedend keken ze hun overwinnaars

Soester Courant | 1947 | | pagina 2