i 1 OVERALLS VOOR BETER SCHOEISEL NAAR WEERSPIEGEL. De Nederlandse Vrouw. 1898 1948 LENSSEN! Stiehtschs Schoenenhuizen Voor werk in de avonduren POLITIE-DIPLOMA Politieschool Neerlandia, Arnhem JAN VAN DEN BRUL Wenst U een abonnement op; DRUKKERIJ SMIT Wacht U vooral niet te lang Dank zij de spontane medewerking van vele dames is het voorlopig comité er in geslaagd uit alle kringen der bevol king het Comité Soest'' samen te stel len, dat zich zal belasten met het in on ze gemeente leiding geven aan het orga niseren van het te brengen Huldeblijk der Nederlandse Vrouwen aan Hare Majes teit onze Koningin ter gelegenheid vani Haar 50-iarig regeringsjubileum. Het Comité is reeds tot het nemen van voorbereidende maatregelen overgegaan, zodat met de actie onder de Vrouwen van Soest spoedig kan worden begonnen Men zal vragen waaruit deze actie voor het Huldeblijk aan onze Koningin zal' bestaan en daarom zal het goed zijn eni ge toelichting te geven. Enige maanden geleden werd in die pers bekend gemaakt, dat er plannen werden beraamd om ter gelegenheid van het 50-iarig Regeringsjubileum van Hare Maiesteit de Koningin te Den Haag in de Houirusthallen in Augustus-Septem- ber 1948 een tentoonstelling te organi seren onder de titel „De Nederlandse Vrouw 18981948", waarin het leven en werken der Nederlandse Vrouw ov,er de afgelopen 50 iaren zal worden uitge beeld in verschillende groepen» waarvan o.a. genoemd worden de vrouw met academische opleiding» de vrouw in het beroep, bedrijf en sociaal werk, de vrouw in het gezin., de vrouw in de oor log enz- Voer deze tentoonstelling zal onder de Nederlandse Vrouwen een actie worden ingesteld tot het bijeenbrengen van het becrijfskapitaal, met het einddoel Hare Majesteit een massaal Huldeblijk aan te bieden docr overhandiging van het batig saldo dezer tentoonstelling voor een door Haar te bepalen doel. Binnen enkele dagen zullen dames en meisjes de gemeente rondgaan om alle vrouwen de gelegenheid te geven aan deze nationale Hulde aan onze Koningin te kunnen deelnemen. Zij zullem iedere vrouw in de gelegenheid stellen tegen ontvangst van een couponnetje, waarvan de waarde varieert van 10 cent tot 10 gulden, een gift te geven en haar hand tekening te zetten in het gedenkboek. Het Comité verwacht van de vrouwen van Soest grote belangstelling in het welslagen van de aan Hare Majesteit de Koningin te brengen hulde tin hoopt met het ontvangen van ruime bjjdragen, tot uiting te kunnen brengtin, dat onder hen grote dank en waardering bestaat voer de krachtige en principiële leiding van het gehele Nederlandse Volk, w^elke van onze Vorstin in de halve eeuw van Haar regering onder Gods zegen is uitge gaan. Het comité wordt gevormd door de da mes A. C. Baronesse Bentinck-Philipse, Presidente; B. M. F. Batenburg-Stoffels, Secretaresse; S. G. Landweer-ae Visser, Penningmeesteresse; C. E. Jolles, 2e Se cretaresse; M. C. Brand, L .Veldhut zen zen Van Zanten-de Waal, W. Ooster- veen-Wielenga, J. Dammers-Boeser, C. Brouwer-Füan, S. G. Warnaar-Wauer, R. Slagter-Tabak, W. P.'A- M. Rupert- Neelissen, A. Nijhuis, N. M. de Blij- Erwich, J. W. Ooms-Goosens, W. van Breukelen-Verkerk, Mr. C. C. Janssen van Raaij» A. C. M. Hoppenbrouwers- Zwijzen, M- H. Brans-v. d. Pol, P. W. van Krugten-Briët, D. v. d. Berg-Corne- lissen, Joh. v. d. Bremer-v. d. Laar, C- H. Bogert, H. L. Fugers-Nieuwenhuis, A. W. Berghauser Pont-v. Hensbergen, M. Zalmann-v. Woerden, J. J- Stroband- Hiensch, M. Middelman-Lanser, A. D. Blok-Eijsink, Jvr. E. E. C. v. d. Brande- ter-Beckmann» J. H. Schade-Muller, B. Tabernal-Monasch, W. Nijgers, M. A. Rebergen-Delforge, J. W. Schipperijn-de Bruin, C. van Ieperen-Braat, C. B. van Goor» N. Spelt-Van Ginkel, G. 't Lam- Jansen, C. van Brummelen, G. M. C. ten Raa-Bunschofen, M. Gerth-Bomer. M- H. Meurer-Van Eyk, M. E. Bas-Lucwel, P. Butselaar-Coeberg, J. van Noesel-van Vuuren, J. Schlecht-Hijlkema, E. An- dr iessen-P olafc. Voetbal. S.E.C.—WOUDENBERG 1-0. DE WEDSTRIJD VAN DE GEMISTE KANSEN. Dat er tussen de ploegen van de 4e klasse K niet veel krachtsverschil be staat kan men opmaken uit de j.1. Zon dag verkregen resultaten van de drie kopploegen. S.E.C.Woudenberg 1O VoorwaartsZwaluwen Vooruit 00 AmsvordeBarneveld 21 Docr deze uitslagen is thans de stand van de kopploegen: S.E.C. 17 11 6 0 28 VOORWAARTS 14 9 4 2 22 AMSVORDE 16 10 2 4 22 NIJENRODES 16 6 5 5 17 Alzo geen slechte dag voor S.E.C.. Al leen Vocrwaarts kan nog in puntental' gelijk komen als S-E.C. te Hardcrwjjk te gen V.V.O.G. mocht struikelen. De theoretische kans van Amsvorde is door de overwinning van S.E.C. voor goed verkeken. De overwinning van S-E.C. heeft anders wql aan een zijden draadje gehangen, want eerst in de laatsfie minuut van de wedstrijd werd het enigste doelpunt ge scoord, hoewel zich in deze. ontmoeting taÜrijke kansen hebben vooigedaan, die met meer zelfbeheersing zeker benut had den kunnen worden. Woudenberg heeft, ten opzichte van de andere kampioenspretendenten, deze middag zijn §portieve plicht voor de volle honderd procent vervuld en heeft zich de gehele wedstrijd ten volle ge geven om S.E.C. het scoren te beletten. De wedstrijd begon met enkele S.E.C. - aanvallen en reeds kreeg de midvoor na enige minuten een fraaie scoringskans, toen hij na goed1 samenspel alleen voor de Woudenberg-doelman kwam. In- plaats van kalm te schieten volgde een oerhard schot, dat tegen de staander we der 't veld in ketste. Na dit S.E.C.-overwicht volgde een meer gelijk opgaande strijd. De voorhoede der bezoekers kwam echter niet verder dan de S.E.C.-achterhoede, waarna de Wou denbergers het met verre schoten op het S.E.C.-doel probeerden» evenwel ojok zonder succes. Aan de andere zijden werden schoten van Klompenhouwer en Reijerse uitstekend docr de Woudenbcfg-doelman onschade lijk gemaakt, terwijl ook enige hoek schoppen op het doel der gasten wel eni ge scoringskansen opieveirdein, maar niet werden benut. De rust kwam dan ook met blanke stand. De tweede helft is hoofdzakelijk een strijd gewerden tussen de aanval van S.E.C. en de versterkte verdediging van Woudenberg. Wel trachtten de bezoe kers met snelle uitvallen, meestal over de vleugels geleid, het S.E.C.-doel te be lagen, maar moeilijk werk kreeg doel man Hornsveld deze middag niet. On dertussen verstreek de tijd en de S.E.C. - ers werkten als paarden om het getij ten hunne gunste te doen keren. Wel scoor den zij twee doelpunten, maar de goed leidende scheidsrechter had buitenspel geconstateerd. Verscheidene hoekschop pen op het Woudenberg doel dedien de spanning tan top stijgen, maar doelpun ten bleven uit en de Woudenberg-dcudl- man verrichtte wonderen. Er was geen1 doorkomen aan. De talrijke aanwezigen begonnen zich al met een puntenloos gelijkspel te ver zoenen, toen in de laatste minuut de S.E.C.-linksbinne.n Post» die iets naar rechts was afgedwaald, tr in slaagde de Woudenberg-doelman van dichtbij met een omhaal te passeren. 10. Voer dat Woudenberg de gelegenheid kreeg het spel te hervatten, kondigde de arbiter het einde aan van deze voor S.E.C. zo zenuwslopende wedstrijd. De ontmoeting Velox 4S.E.C. 2 ging wegens terreinafkeuring niet door, even als de wedstrijd tussen B.D.C. en Vocr waarts (Rhenen). S.E.C. 5 speelde te Laren haar laatste wedstrijd en versloeg L-V.V,. 2 met 61. Na spannende strijd bleef S-E.C. 4 met 54 in de meerderheid over N.S.C. 3. Ruststand 00. Heeft U toekomst-wensen? Stuit dan een Levensverzekering bij Var Weedestraat 29 - Soestdijk Plaatselijk nieuws. GEVONDEN VOORWERPEN. Paar bruine wanten, bruin suède hand schoen, bril in leder etui, rechter grijze kinderwang damesparapluie», Canadese regencape, paar blauwe gebreide kinder wanten, inlegvel .(mannen) No. 8195 GA 605, groen kindermutsje, bruin kinider- mufsje, bruine hoed, oorknopje, witte schapenwollen want» herqn schoenenbon, bruine lederen porfemonnaie, fcteige wol len want, damesparaplui, breiwerk, en veloppe met 2 bonnen voor kuiken- en hoender voer, grijze want, rood grijze want, linker bruine handschoen. GESLAAGD. Een dezer dagen slaagde voor hef prak tijk-diploma Boekhouden onze plaatsge noot de heer A. v. d. Deijssel. ER VLOEIE BLOED, VEEL BLOED.... Schrikt U niet van dit bloederige op schrift, want hoe vreerad het moge klin ken, er dient inderdaad veel bloed te vloeien, echter.ten bate van de mens heid. Maar laten wij u uit de droom helpen. U hebt natuurlijk wel eens gehoord van bloedtransfusie en in vele plaatsen van ons land bestaat een bloedtransfusie dienst. De plaatselijke afdeling van het Nederlandse Rode Kruis wil ook hier te Soest komen tot oprichting van een dergelijke dienst. Maar allereerst is er nog iets anders nodig en dat is een actie tot hef verkrijgen van bloed-plasma of om het populair te zeggen, bloed in poe der vorm. Aan dit bloed-plasma bestaat veel be hoefte en vooral in Indonesië is hieirnaar veel vraag. Het Rode Kruis te Soest roept nu de inwoners op, om ten behoeve van de bloed-plasmadienst zich beschik baar te stellen voor bloedafname. Hef spreekt vanzelf» dat alleen gezonde per sonen hiervoor geschikt zijn. Een specia le keuring of bepaling van de bloedgroep is echter niet nodig (dit in tegenstel ling met de bloedgevers voor de bloed transfusiedienst). De plaatselijke dokto ren zullen de lijsten van de donores ter beoordeling ontvangen- Wil de actie slagen, dan dienst de aan- v h. Schoenmagazijn Hector Soest, Soesterbergsestr. 30 Telefoon 2454 Utrecht Steenweg 67 Telefoon 17513 wordt door Instelling op Cultureel gebied in iede re plaats op provisieba sis een actieve Vertegenwoordiger gezocht. Brieven met ver melding van leeftijd, maatschappelijke werk zaamheden enz., te zen den onder letter R bur. Soester Courant. Bij voldoende deelname zai ook iz Amersfoort voor burgers en politie-amb- tenaren een Schriftelijke-mondelinge opleiding (de meest ideale onderwijsmethode) wor den gegeven voor het (Vereist voor een aanstelling bij de rijks politie en geeft voorkeur voor een be trekking bij de gemeentepolitie). Vragen om inlichtingen of aanmeldimgen vóór 28 Februari te richten tof de heer J. Dill, hoofd-inspecteur van politie te Amersfoort of tot OVERHEMDEN, 2 boerden f 10.70 OVERHEMDEN, vast boord, v.a. f 5.95 WERKOVERHEMDEN, WINDJACKS, Blauwe en Khaki WERKJASSEN, Manchester en Peau de Pêche JON GENSBROEKEN, 4 to.t 12 iaar, HEREN- en JONGENSREGENJASSEN. Consumentencredietbopnep wordep door ons aangenomep. LANGESTRAAT 72 - HILVERSUM HET PAROOL, f 4.75 p. kw., 37 ct. p. w. TROUW, f 4.90 p. kw., 38 ct. p. w. Wendt U dan tot het bijkantoor van deze bladen, dat gevestigd is ten kantore van giffe in grote getale te geschieden. Het hier te Soest verzamelde bloéd zal op het Centraal Laboratorium te Amsterdam tot plasma worden verwerkt. Elke bloedgever ontvangt bonnen voor 8 eieren en 5 ons vlees. Te Soest zal de bloedafname geschieden in het sanatorium „Zonnegloren''. De bloedgever, die een halve liter bloed wordt afgetapt, ondervindt hiervan geep enkel nadelig gevolg. Na de afname «ep kwartiertje rusten ter plaatse, een kopjie koffie of beker melk en mén is geheel fit. Van Soest werdt verwacht, dat zich min stens 2 tot 300 personen beschikbaar stellen. (Het veel' kleinere Doorn bracht het reeds tot dit vertal.) Men vergiöfe niet: Docr iedere halve liter bloed is misschien weer een mensenleven .gered. Ook de Soester inwoners zullen zeker in deze hun plicht verstaan ep zich in grote getale opgeven. Men kan zich schriftelijk of persoonlijk opgeven bij: het Verkeershuis, Van Weedestraaf 5, telefoon 2886 en H. de Graaf, Soester- bergsestraat 34, telefoon 2629. Stel uw aangifte niet uit, er hangen men senlevens hier en in Indïc vapaf. Buurtverenigingen zet uw schouders hier eens onder. Verzamelt in uw buurt de namen, adressen epz. van de zich be schikbaar stellende donores en dient de ze op een verzamellijsf in bij één vap bovengenoemde adressen. Voor dit no bele doel kan geen' moeitie te veel zijn. Er vloeie bloed, veel bloed. met het aanschaften van een paar steun zolen. Hoe eerder U zich een paar goed pas sende steunzolen paar gips-afdruk laat maken, hoe beter het is voor Uw voeten. Steunzolen naar gips-afdruk de epïge juiste voetsteun. LAAN5TR.47 TELEFOON BAARN 26/2 VERDWAALD EN UITGEPUT. Liggend naast zijn rijwiel werd op de Vredehofstraat een Amsterdamse jongen» geheel uitgeput aangetroffen, dije met zijn broertje een tochtje per rijwiel had on dernomen en verdwaald was. Nadat zij» door tussenkomst van de politie, flink waren gevoed» konden zij hun weg naar huis weer aanvangen. EIERPRIJZEN VERLAAGD. Met ingang van 1 Maart zullep de eieren- prijzen werden verlaagd, zodat deze dan bedragen voer de klasse 1 tot en met 6 resp. 16, 15, 14, 13, 12 en 11 cent. LANDSTORMER VEROORDEELD. Het Bijz. Gerechtshof te Utrecht deed Donderdag uitspraak in de zaak fegep J. D. IJkelensfam alhier, die in bezet tingstijd dienst had genomen bij de Land storm Nederland. Het hof veroordeel de verdachte tof een gevangenisstraf voor de tijd van 4 jaar met aftrek van voor arrest, door te brengen in een Rijkswerk inrichting en ontzetting uit de burger rechten voor de duur van het leven. De eis luidde 8 jaar met aftrek. SOESTERBERG. ERNSTIGE AANRIJDING. Donderdagavond naderde op de Amers- foorfsestraat, ter hoogte der kazerne, roef matige snelheid een taxi uit de richting Amersfoort. Verblind door een tegenligger reed de taxi boven op een militaire vrachtauto» welke zich aan de rechter zijde van de weg bevond. De gevolgen waren zeer ernstig. De carosserie van de taxi werd totaal vernield en een passagier, dn heer V. uit Zeist, die naast de chauf feur gezeten was, werd zwaar gewond en moest naar het ziekenhuis „De Lich tenberg" worden overgebracht, alwaar hij Zaterdagmorgen aan de bekomen ver wondingen is overleden. BEKEURINGEN. Er werden drie bekeuringen opgemaakt tegen bestuurders van motorrijtuigen, ter zake het rijden zonder rijboekie voorts een drietal bekeuringen ter zake over treding der maximum snelheid. UIT HET KAMP ONTVLUCHT. Op de Amersfoorfsestraat hield de po litie een tweetal minderjarigen aap, die uit het sociale kamp „Ackinge" te Ap pelscha waren ontvlucht. Zij werden op transport naar Appelscha gesteld. VESTIGING ZONDER VERGUNNING. Op grond van art. 1 der Woonruimte wet '1947 werden uit een perogel in de Luit. Koppenlaan de meubelen verwij derd van een zekere S die zich, in strijd met de verordening, zonder toestemming in deze gemeente had gevestigd. Zowel tegen de bewoners als tegen S. zal pro ces-verbaal worden opgemaakt. Zuinigheid en vlijt. De minister van Bin nenlandse Zaken heeft er bij de gemeente besturen op aangedrongen bij het onder houd en de aanleg van openbare werken de grootst mogelijke zuinigheid en sober heid te betrachten. Naar Nederland. In verband met haar ere promotie te Utrecht, zal mevr. Roosevelt 15 April een bezoek aan ons land bren gen. Al dansende deviezen. De Ruurlose bóeren- dansers gaan een week lang in Denemar ken de Driekusman en Borculose Polka dansen. „Dank u wel, meneer!" De Alg. Ned. Ver. voor Vreemdelingenverkeer heeft de strijd aangebonden tegen excessen van het fooienstelsel. Wat wij spaarden. In 1947 werd bij de Ne derlandse spaarbanken 306 millioen in gelegd, terwijl 286 millioen werd terug betaald. Kunst uit Luxemburg. In de herfst van dit jaar krijgt ons land een tentoonstelling van Luxemburgse kunstwerken te zien. De primeur. Tot makelaar voor vliegtuigen en vliegtuigmateriaal werd benoemd de heer Koene te Amsterdam. Vreedzame samenwerking. Eenheden van de Amerikaanse luchtstrijdkrachten zullen deze maand beginnen met het in kaart brengen van grote gebieden in Indonesië. Wig hebben nog plaats. Een Nederlandse commissie is te Kiel aangekomen om 3000 „displaced persons" uit te zoeken voor emigratie naar Nederland.

Soester Courant | 1948 | | pagina 3